Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Dying Light 2 Oynanış Videosunu İnceledik!

Dying Light 2 Oynanış Videosunu İnceledik!

PAYLAŞ

Seçimlerimizin ve aldığımız kararların oldukça önemli olacağı Dying Light 2, E3 2018 sırasında duyurulmuştu. İlk oyunda beğendiğimiz neredeyse bütün özelliklerin korunuyor olması, oyunun büyük artılarından olacak gibi görünüyor. Paylaşılan oynanış videosu, bizlere parkur mekaniğinin de geliştirildiğini ve dünyaya daha uyumlu hale getirildiğini gösteriyor.

Tanıtım Videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Her şeyin yaşanmasının 15 yıl ardında geçen senaryoda, elinizden geleni yaparak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Şehirdeki pek çok farklı gruptan istediklerinizin yanında durarak ilerliyor ve kararlarınızı veriyorsunuz. Geliştiricilerden yapılan açıklamaya göre, seçimleriniz bu oyunda hayati önem taşıyacak ve bir sonraki adımınızı belirleyecek. Üstelik gece, ilk oyunda olduğu gibi korkutucu bir şekilde geliyor.

Oyuna ait 4K Oynanış videosuna buradan göz atabilirsiniz.

Dying Light 2, Performans Odaklı Bir Oyun Olacak !

Dying Light 2, grafik kalitesinin bir önceki oyuna oranla çok az bir gelişim gösterdiği konusunda eleştiriliyordu. Parkur oyunu olarak öne çıkan Dying Light, bu özelliği ile sevilmiş ve oyuncular tarafından beğenilen oyunlar arasına yerleşmişti. Techland, bu konuda bir açıklama yaparak parkur dinamikliğinin korunması için grafik kalitesini bir adım geride tuttuklarını belirtti.

Oyunun baş tasarımcısı Tymon Smektala, bir parkur oyunu yarattıkları için önceliklerinin akıcılık olduğunu belirtiyor. Smektala, “Şehirde nasıl ilerlediğinizden gerçekten etkilenmeniz gerekiyor, işte bu yüzden 60FPS bizim için 4K’dan çok daha önemli bir unsur.” şeklindeki açıklaması ile Dying Light 2’nin performans ve grafik yönlerine dikkat çekmiş oluyor.

Peki Dying Light 2 Nasıl Bir Teknik Deneyim Sunacak ?

Geliştirici Techland, ilk oyunda kullanılan Chrome Engine’den çok daha gelişmiş bir sistem ile oyunu tasarlıyor. C-Engine adındaki yeni motor, Dying Light 2’ye güç veriyor ve yeni nesil platformları destekliyor olacak. Oyun için yeni bir motor tasarlanmış olması, teknik anlamda daha ileride bir oyun göreceğimizi bizlere anlatıyor. Bunun yanı sıra, henüz fark edilmemiş hataların ve gölgede kalan eksiklerin ortaya çıkması da mümkün. Tüm bunları Dying Light 2 çıkışını gerçekleştirdiğinde göreceğiz.

Dying Light 2 Haritası İlk Oyundan Çok Daha Büyük Olacak.

Oyunun geliştiricisi Techland’in CTO’su, NVIDIA’ya verdiği bir röportajda oyun hakkında yeni bilgiler verdi. CTO tarafından yapılan açıklamaya göre, oyunda kullanılan yeni teknolojiler sayesinde inanılmaz büyüklükteki harita rahatlıkla çalışacak. Bunun yanı sıra, oyunda yeni animasyonlara da yer verilecek. Bütün bu gelişmelerin Dying Light 2 gerçekçiliğine oldukça iyi bir etkisinin olacağı su götürmez bir gerçek. Ayrıca oyun yepyeni bir kullanıcı arayüzü ile oyuncuların karşısına çıkacak. Bu kullanıcı arayüzünün en büyük amacı, oyuncuların deneyimini en iyi noktaya getirmek ve kullanım kolaylığı sağlamak olacak. Oyunlarını başka oyuncular ile de paylaşmak isteyenler için, yeni bir entegre canlı yayın sistemi de oyunculara sunulacak.

Dying Light 2 Çıkış Tarihi ve Oyun Motoru.

Techland tarafından stüdyoda geliştirilen C-Engine motorunu kullanan oyun, yeni teknolojilerin hepsinden faydalanacak. 2020 yılının bahar aylarında çıkışını gerçekleştirmesi beklenen oyun, tüm yenilikleriyle oyuncularla buluşacak. Oyunun NVIDIA RTX teknolojisini kullanıp kullanmayacağı henüz bilinmese de geliştiricilerin NVIDIA ile yakından çalıştığı gözlemleniyor.

Peki Dying Light 2’nin Sistem Gereksinimlerinin Nasıl Olması Bekleniyor ?

Minimum;

 • OS: Win 10 64
 • Processor: Intel Core i3-4160 3.6GHz / AMD FX-6300
 • Graphics: AMD Radeon R9 390 or NVIDIA GeForce GTX 970 4GB
 • System Memory: 8 GB RAM
 • Storage: 65 GB Hard drive space
 • DirectX 12 Compatible Graphics Card

Önerilen;

 • OS: Win 10 64
 • Processor: Intel Core i7-4790K 4-Core 4.0GHz / AMD FX-9590
 • Graphics: AMD Radeon R9 FURY X 4GB or NVIDIA GeForce GTX 980 Ti 6GB
 • System Memory: 16 GB RAM
 • Storage: 65 GB Hard drive space

Dying Light 2 Hikaye Açısından İlk Oyunla Bağlantılı Olmayacak.

GameSpot’a konuşan Techland kreatif direktörü Adrian Ciszewski, “Aynı evren, aynı virüs ancak Harran’daki salgından on beş yıl sonra geçiyor ve dünyanın farklı bir parçası, farklı karakterler, farklı hikaye ve ilk oyunla hikaye açısından bir bağlantısı yok.” dedi.

Dying Light 2 Yeni Nesil Konsollara Gelecek Mi ? Ve Hangi Platformlara Gelmesi Planlanıyor ?

Techland baş teknoloji sorumlusu Pawel Rohleder, WCCFTech ile gerçekleştirdiği röportajda oyunun “cross-gen” olacağını doğruladı. Yani oyun hem mevcut nesil hem de yeni nesile gelecek. Microsoft’un yeni nesil Xbox konsolu Project Scarlett 2020 tatil döneminde çıkacak. Yeni nesil PlayStation konsolunun da aynı zamanda çıkması planlanıyor. Dying Light 2 yeni nesil konsolların çıkış oyunlarında biri olur mu yoksa daha sonra mı gelir orası henüz belli değil.  

Pawel Rohleder ayrıca oyununun geliştirme sürecinin en başından beri bu şekilde planlandığını belirtti; Dying Light 2 ilk olarak ilkbahar 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak.

Yorumlar