Ana sayfa Star Wars Oyunlar EA’dan Battlefront İtirafı: Oyun Zoru Sevenler İçin Değil!

EA’dan Battlefront İtirafı: Oyun Zoru Sevenler İçin Değil!

PAYLAŞ

Star Wars’ın devam filmi olan Star Wars: The Force Awakens’ın gösterime girmesine neredeyse bir hafta kala serinin tutkulu hayranları ya seriyi tekrardan izleyerek, ya geçmişteki oyunları oynayarak ya da çok farklı şeylerle filmi bekliyor. Filmin beklentileri karşılayıp karşılamayacağı bilinmese de şu bir gerçek ki filmi beklerken zaman geçirmenin yollarından biri de EA ve DICE’ın geçtiğimiz dönemlerde çıkan oyunu Battlefront 3’ü oynamak.

yay-54383329058

Bildiğimiz üzere Battlefront çıktığı günden itibaren genelde olumlu tepkiler alsa da, oyunu tatmin edici bulmayanlar olduğu yadsınamaz bir gerçek. Oyunun grafikleri harika, müzikleri serinin hayranlarını geçmişe götürecek kadar nostaljik ve oynanışı da bir o kadar heyecan verici. Ama bu saydıklarımızın yanında eksik kalan bir şey var… içerik. Oyun 2015’in başlarında duyurulduğunda bir hikaye modu beklenmiyordu fakat çoklu oynanış yani multiplayerda Battlefront 3’ün çok fazla açığı olduğunu söylemek mümkün. Battlefront 3’ün aldığı eleştiriler oyunun çok basit olmasından ziyade, oyunun 60 dolarlık fiyat etiketini hak edecek bir içeriği olmadığı (kahramanlar, kötü adamlar vs. vs.) yönündeydi. Bu durum, serinin bir önceki oyunu Battlefront 2’de neredeyse iki kat daha fazla karakter seçebilen ve çok daha fazla seçeneğe sahip olan oyuncularda hayal kırıklığı yarattı. Geçtiğimiz günlerde ise EA’nın Finans Baş Sorumlusu Blake Jorgensen, Avrupa’daki Nasdaq Yatırımcı Konferansı’nda bu durumu haklı göstermeye çalışan bir açıklama yaptı:

[quote]”Star Wars Battlefront bir fps oyunu, ama bu gençlere yönelik olan bir fps oyunu. Oyunu geniş bir yaş kitlesine hitap edecek şekilde dizayn ettık.

Yani, 8 yaşındaki bir çocuk koltukta babasıyla beraber oyunu oynarken, 20 yaşındaki bir genç de pekala oynayıp oyundan zevk alabilir.Bu, oyunu daha erişilir hale getiriyor. Ve zorlu oyunculara gelecek olursak, onların istediği oyun derinliği burada olmayabilir.”[/quote]

star-wars-battlefront-3

Evet, birçok kişi oynanış modlarından ve 40 – oyuncu modundan memnun ama bu çoklu oynanışa odaklanan bir oyun olmasına rağmen çok fazla haritaya sahip değil ve aynı zamanda da oyun içi özelleştirmeleri bir o kadar yetersiz. Peki ya oyunun grafiği ve müzikleri bu açığı kapatıyor mu? Bazılarına göre evet, ve bu insanlar çeşitli Star Wars savaşlarından zevk almaya devam ediyor. Geri kalanlar ise kesinlikle yetersiz bir oyun olduğunu ve büyük bir beklenti ile aldıkları oyundan hayal kırıklığı ile başbaşa kaldıklarını söylüyorlar.Her ne kadar EA bedava indirilebilir içerik -Battle of Jakku gibi- yayınlayacağını açıklayarak doğru yola koyulsa da bizim umudumuz gösterime girecek filmin, hayranları arasında bir kutuplaşmaya yol açmaması olacaktır.

Yorumlar