Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar EA’dan “Star Wars Jedi: Fallen Order” Oyunu Geliyor!

EA’dan “Star Wars Jedi: Fallen Order” Oyunu Geliyor!

PAYLAŞ

ABD’nin en geniş çaplı ve ünlü oyun fuarı olan Electronic Entertainment Expo (en çok bilinen adıyla E3) bu yıl başta FİFA 19 olmak üzere pek çok oyun tanıtımına sahne oldu ve olmaya devam ediyor. FİFA 19’un yeni konsepti ile takdirleri üzerlerine toplayan EA Games, asıl bombayı ise dün patlattı. Call of Duty ve Titanfall serilerinin yaratıcısı olan Vince Zampella, oyun severlere yepyeni bir  Star Wars oyununu müjdeledi; Star Wars Jedi: Fallen Order.

İsmiyle bile büyük heyecan yaratmayı başaran oyunun içeriği ise, Star Wars severleri hayran bırakacak cinsten. Oyunun konusu Epsiode 3 ve Episode 4 arasındaki dönemi kapsayacak. Yani serinin üç ve dördüncü filmleri arasındaki zaman diliminde geçiyor hikâyemiz. Order 66’dan kurtulan bir Jedi’ı canlandıracağımız oyunda, aktif olarak ışın kılıcı da kullanabileceğiz. Canlandırılan bu karakterin, Star Wars evreninde daha önce görmediğimiz yeni bir Jedi karakteri olacağı tahmin ediliyor. Oyun Klon Savaşları sırasında başlayacak ve bir anda klonların ihanetine uğrayan Jedi karakterimizin hayatta kalma mücadelesi etrafında şekillenecek. Karakterimiz galaksi barışı uğruna savaşırken, önce neler olduğunu çözmek için uğraş verecek ve akabinde kendini galaksinin yok etmek istediği bir gurubun üyesi olarak bulacak. Kıyasıya bir hayatta kalma mücadelesi vererek çeşitli maceraların dışında, bir Jedi’ın gözünden yükselen imparatorluğu ve isyanın ilk kıvılcımlarını da görmüş olacağız. Bu arada Star Wars’un yeni açtığı bilgilendirme sitesinden öğrendiğimize göre, canlandıracağımız Jedi karakterinin şövalyeliğe geçmek üzere olan tecrübeli ve savaş deneyimi yüksek bir padawan olacağı kesinleşti gibi.

Star Wars Jedi: Fallen Order farklı gezegen konseptlerinin yanı sıra, serinin tanıdık yüzlerini de görmemize olanak sağlayacak. Bilinen evrenin dışında, galaksinin yeraltı dünyasıyla da etkileşime geçeceğimiz oyunda, yaptığımız tercihler ve oynayış gidişatımıza göre karakterimizi birçok farklı sonun beklediği de söylentiler arasında. Yapımcıların özellikle vurguladıklarına göre, çok karanlık bir evrende geçecek olan Star Wars Jedi: Fallen Order, Kasım 2019’da satışa sunulacak. Oyunun yapısı tam olarak bilinmese de tıpkı Star Wars:Battlefront 2 gibi hem TPS, hem TFS olarak oynanabileceği tahmin edilen oyunun ilk tanıtım teaserlarının yakında yayınlanması beklenmekte. Oyunda görülmesi beklenen karakterler arasında Darth Vader, Obi-Wan Kenobi, Quinlan Vos ve sith holocronu yansımasıyla Darth Bane olacağı söyleniyor.

Oyun açıklanır açıklanmaz sızan ilk görüntüler de bunu doğrular nitelikte. 15 Haziran günü bitecek olan E3 oyun fuarında, bizi daha ne gibi sürprizlerin beklediği de merak konusu. Belki de fuar bitmeden bir teaser bile görebiliriz, kim bilir?

Sizi sızan ilk görüntülerle baş başa bırakalım;

Yorumlar