Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Electronic Arts Ters Köşe Yaptı!

Electronic Arts Ters Köşe Yaptı!

PAYLAŞ

Electronic Arts hepimize acayip bir ters köşe yaptı. Evet birçoğumuz Battlefield 5 beklerken, Electronic Arts Battlefield 1 ‘i duyurdu. Halk şokta, biz şoktayız , oyun çok güzel görünüyor.

Evet millet , zaman geçmek bilmedi bazılarımız için , bazılarımız defalarca eski oyunları bitirdi durdu. Bekleyiş sonunda bitiyor. Biraz geç paylaşmak zorunda kaldığım için sizlerden özür diliyorum. Ama emin olun duyurulmasından sonra bende bir şok etkisi yarattı. Vaziyet bu iken elimden sadece yayınlanan şeyleri derinlemesine incelemek geldi.

Her neyse ilk serisi 2002 yılında Battlefield 1942 yani en iyi savaş konularından biri olan II.Dünya Savaşı atmosferinde bizlere sunuldu ve gayet başarılı bir yapım oldu. Bu şekilde Battlefield Serisi hayatımıza girmiş oldu.

Battlefield 1’e EA Access üyeleri Xbox One üzerinden öncelikli olarak erişebilecekler. PS4, Xbox One ve PC için de 21 Ekim‘de raflarda olacak

battlefield-1-trailer

Şimdi gelelim oyunun konusuna; 

Oyun I.Dünya Savaşında geçeceği bilgisi kulaktan kulağa bir şekilde yayılmıştı. Lakin oyun yapım ekibi bu söylentilere açıklama getirmemiş sessizliğini korumuştu. Son olarak da duyuru ile birlikte bu konu netleşmiş oldu.

Büyük Savaşta, kara, hava ve deniz kuvvetleri olarak yer alma şansı bulacağız gibi duruyor. Fragmanda gördüğümüz üzere grafikler ve fizik motoru konusunda çağ atlayan Battlefield serisi, kendini geliştirmek için harita ve oyun modu çeşitliliğini de arttırmış durumda. 1. Dünya Savaşının geçtiği Alplerden, Fransız şehirlerine ve hatta Arap çöllerine kadar birçok bölgelerde savaşma imkanı bulacağız. Oyun fiyatı 60 Euro Deluxe paketi ile 80 Euro olarak belirlendi.

 

 

bf

Ayrıca yayınlana bir başka görsele göre ve yayındaki bilgilere göre oyunda Osmanlı devletini hem hikaye modunda hem de -muhtemelen- çoklu oyuncu modunda göreceğiz.  Büyük ihtimal oyunda İngiliz ajanı Arabistanlı Lawrence ile Osmanlı Devletine karşı mücadele de vereceğiz.64 kişiye kadar destek verecek çoklu oyuncu modunda da kullanabilmeyi ümit ettiğimiz Osmanlı İmparatorluğu‘nun bulunduğu haritalar genelde çöl ikliminden meydana gelecek gibi duruyor. Bir diğer ek paket ise efsanevi savaş pilotu Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen ilham alınarak tasarlanan ekipmanlara sahip olabildiğimiz “Red Baron” paketi ve bu paketin duyurusu sayesinde hava savaşlarının oyunda büyük yer tuttuğunu çıkarabiliyoruz. Deluxe paketinin bir diğer özelliğiyse normal sürümden 3 gün önce yani 18 Ekim 2016 tarihinde oyuna erişme imkanı sunması. Ön sipariş bonusu olan “Hellfighter” paketi ile gelen bir birim olan Harlem Savaşçıları‘na ise ön sipariş veren bütün oyuncular paket ayrımı olmaksızın sahip olabilecek.
battlefield1-reveal-010_cut1
Fotoğrafta ”Red Baron” görülmekte
Bir başka dikkatimizi çeken konu ise oyunda çok fazla silah çeşidi olması. Yakın dövüş silahlarından , alev silahlarına, makineli tüfeklerden kimyasal silahlara  kadar bir çok farklı silahla oynama fırsatımız olacak. Bunun yanı sıra fragmanda gördüğümüz üzere atlar, tanklar, uçaklar , savaş gemileri gibi bir çok araç kullanmamız mümkün olacak.  
battlefield1-reveal-060_rtcw
 
Fragmanda tarihten bazı kişileri anımsatan karakterleri de kesin olmamakla birlikte gördüğümüz kareler ; 
Vecihi Hürkuş;
 Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden biridir, Türkiye’nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisidir, Türkiye’nin ilk yerli uçağını üretmiştir. Açıkcası fragmanda ilk dikkatimi çeken bu görüntü olmuştu. Tabi ki beni en çok sevindiren de. Bu derece önemli olan bir kişinin konulmuş olma olasılığı çok yüksek. Umarım bizi bu konuda sevindirirler.
tarihi_kisiler_vecihi-hurkus-pilot-formasiyla-jpg_74055760_1428576607-horz
Arap isyanının başı Lawrence;
Çöl semalarında biri, atı ile dört nala koşturuyor. Bu koşturan kim diye düşünürken aklımıza , Thomas Edward Lawrence geliyor. Yani Arap isyanda rolü en büyük olan şahıs. Bu düşüncemizde Vecihi Hürkuş’ta ki gibi tam emin değiliz. Lakin bir sonraki açıklamaya kadar bu teori canlı kalacak.

Te_lawrence-horz

Anzak Askeri;

Fragman çok fazla yer verilen en fazla gözüken karakterin baş karakter olabileceğini ve Anzak olabileceğini düşünüyoruz.Uzun fragmanda göğüs tarafının üst kısmı gözüküyor ve kolundan belli oluyor Anzak üniforması giydiği.Kısa fragmanda ise(uzun fragmandada var bu sahne) zeplinin önünde duruyor orda ön tarafı Anzak üniformasına benziyor ama arka tarafı fazla benzemiyor tam çıkaramadık.
13177871_1107267925983292_7297678349122956647_n
Battlefield 1Osmanlı İmparatorluğu’nu içermesi, Türkçe desteğinin olması hem de görsel şöleni ile oldukça beğenildi .Yeni gelişmeler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. Ayrıca yardımları için Berke Kaan’a teşekkür ederiz. Takipte kalın ve şimdilik bomba gibi gelen tanıtım videosunun tadını çıkarmaya devam edin.
İyi Seyirler.

Yorumlar