Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar ELEX: Daha Yakından Tanıyalım!

ELEX: Daha Yakından Tanıyalım!

PAYLAŞ

Piranha Bytes‘ın epeyce üstüne düştüğü ve sağlam sonuçlar beklediği oyunu ELEX‘i gelin daha yakından tanıyalım!

Piranha Bytes, bu oyunu hakkında çok iddialıydı.

Çok değil 2 yıl önce üstünde çalışılmaya başlanan ve halka duyurulan yeni oyun ELEX, Piranha Bytes tarafından övgüler eşliğinde duyurulmuştu.

Açık dünya bilim kurgu içeriğine sahip oyun, kıyamet sonrası zamanlarda geçiyor. Yeni karakterler, mutasyona uğramış canavarlar, oyun içi tercih hakkı ve sayısız içerikle çıkacağı duyurulan oyun o zamanlarda etrafına toplamayı başarmıştı.

Post Apokaliptik bir evrendeki gezegenlerden olan Magalan‘da ilerleyiş ve işleyişler tamamen bizim seçimimiz üzerinden şekilleniyor olacak. Farklı gezegenden gelmiş canlıların bu gezegeni işgal etmesi ve silahlarını buraya ateşlemesi sonucunda Magalan için kıyametin kopması da kaçınılmaz oluyor.

Oyun zamanın içerik anlamında en dolu oyunlarından kabul ediliyor.

Kıyametten sonrasını anlatacak oyuna başlarda teknolojiden uzak bir eski zaman savaşçısı olarak başlayacağız, sonrasında ise oyun içinde gelişerek teknolojik gelişmeler yaşayacağız. Bu da Sandbox RPG olan oyunumuzun ilerleyiş sürecinde epey büyük bir rol oynayacak.

Fütüristik silahların yanı sıra çağdaş silahlardan olan Ok ve Yay ile başlayacağımız oyunda mutantlaşmış varlıklardinozorlar ve çeşitli yaratıklar kol gezmekte. Bu tehlikeyi atlatmak için ise önünüze gelen ile savaşmak zorundasınız.

Bunun yanı sıra Jetpackler, Teknolojik zırhlar ve daha değişik teknolojik aletleri ve içerikleri barındıran oyunda resmen Fallout havası yok ta değil. Teknolojik açıdan gelişmiş oyunda kah teknolojinin içine giriyor, kah ta teknolojiden uzak kalıp savaştan savaşa koşuyor olacağımız açıkça belli ediliyor.

17 Ekim 2017 tarihinde çıkan Elex‘in oynanış fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz;

PC, PlayStation 4 ve XBOX One üzerinde satışa sunulan oyunun Steam sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Yorumlar