Ana sayfa Animeler Elfen Lied Anime Tanıtımı

Elfen Lied Anime Tanıtımı

PAYLAŞ

Eski ve klasik serilerden olan Elfen Lied’ı duymuşsunuzdur elbet. 2004 yapımı, favori dram animelerimden birisidir. Türkçesi Elf Şarkısı demek sanırım. Eğer ki dram seviyorsanız kesin izlemenizi öneririm. Genelde dram animelerinde gördüğümüz slice of life’ların aksine Elfen Lied doğaüstü güçleri barındırıyor ve size yaşattığı bir gerilim havası da var. Neyse uzatmadan animemize geçiyorum.

Elfen Lied

İnsan evriminin bir sonraki basamağı olarak kabul edilen Diclonius’ların en ayırt edici özellikleri başlarındaki iki küçük boynuzdur. Dicloniusların yüksek derecede telekinetik güçleri olduğundan, insan ırkına zarar vermemeleri için yakalanıp laboratuvarlarda saklanmaktadırlar. Saldırganlaştıklarında önlerinde durabilecek pek bir insan yoktur çünkü ve boynuzlarından dolayı dışlanma-hakaret gibi şeyler çok olacağından dolayı katliam kaçınılmaz olur.

thumb-1920-127567

Animemiz bir Diclonius’un laboratuvardan kaçması ile başlar, büyük bir katliam yaratır. Tam kaçtı derken başından vurulur ve denize düşer. Ertesi gün Kouta ve Yuka adlı 2 kuzen sahildeyken bu diclonius ile karşılaşırlar. Diclonius hafıza kaybı yaşamaktadır ve bildiği tek kelime ”nyu” diye çıkardığı sestir. Diclonius’u Kouta’nın evine götürürler ona orada bakmaya başlarlar. Söylediği tek söz de ”nyu” olduğu için ona Nyu diye hitap ederler.

Kouta da yaşadığı travmadan dolayı geçmişini pek hatırlamayan bir karakterdir.

ricarod-elfen-lied-05-bdrip-10bits-1080p-mkv_snapshot_13-31_2013-03-19_16-36-14

Başlarda Kouta, Yuka ve Nyu tatlı tatlı yaşamaya başlasalar da sonrasında kendilerini devletin sırları ve komploları içinde bulurlar. Kouta ve Nyu da geçmişlerini yavaş yavaş hatırlamaya başlar.

Arkadaşlar daha fazla anlatıp gizemini bozmak istemem zaten 13 bölüm bir şey, animeyi keşfetmek size kalmış. Genelde eski animeleri pek sevmem ama bunun yeri çok ayrıdır.

Yorumlar