Ana sayfa Dizi / Film Elijah Wood, “Yüzüklerin Efendisi Dizisi” Hakkında Açıklamalarda Bulundu!

Elijah Wood, “Yüzüklerin Efendisi Dizisi” Hakkında Açıklamalarda Bulundu!

PAYLAŞ

Yüzüklerin Efendisi film üçlemesinden tanıdığımız Yüzük Taşıyıcısı Frodo Baggins karakterine hayat veren aktör Elijah Wood ve Harry Potter film serilerinde Harry Potter’ı canlandıran Daniel Radcliffe geçtiğimiz günlerde Empire dergisine bir röportaj verdi. İkili hem Yüzüklerin Efendisi hem de Harry Potter serileri hakkında konuştular ve iki evren hakkında açıklamalar bulundular. Kendisine son zamanlarda gündemde olan Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Dizisi hakkında sorular da gelmiş. Elijah Wood, dizinin adınım tuhaf olduğundan bahsetmiş.

“Diziye Yüzüklerin Efendisi demelerini tuhaf buluyorum, çünkü Yüzüklerin Efendisi değil! Dizi, Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nı konu alıyor. Yaptıkları iş gerçekten büyüleyici. Ona Yüzüklerin Efendisi diyorlar, fakat bu biraz yanıltıcı gibi. Anladığım kadarıyla üzerinde çalıştıkları konu, Yüzüklerin Efendisi’nde sunulan herhangi bir karakterden Yüzüklerin Efendisi veya Orta Dünya tarihine göre kronolojik olarak önceki zamanlarda geçiyor. Daha çok Silmarillion döneminde gibi duruyor. İnek gibi görünmek istemem ama bu Orta Dünya’nın İkinci Çağı demek.”

Bunun ardından, eğer mümkün olursa yeniden Frodo Baggins olarak dizide de görünmek isteyip istemediği sorulduğunda Elijah Wood şöyle cevap vermiş:

“Eğer bunun mantıklı ve yaptıkları işle uyumlu olduğu bir dünya olursa, evet neden olmasın. Yeni Zelanda’ya gidip bir şeyler üzerinde çalışmak için herhangi bir bahanem olursa, bunu kesinlikle yaparım.”

Ocak ayında Dizi’nin hangi zaman diliminde geçeceği ve konusu açıklanmıştı. Bu ay içinde de Dizi’nin oyuncu kadrosuna yeni eklemeler yapılmış ve bu yeni aktörlerin dizide hangi rollerde yer alacağı da belirtilmişti. Istari’nin iki mavi büyücüsü Alatar ve Pallando için Ghasan Massoud ve Ken Watanabe, Blacklock için Lenny Henry, Sauron için Joseph Mawle ve cüce hükümdarı III.Durin için de Russel Crowe diziye katılmıştı.

Diğer yazılarımızı okumak için:
https://fantazya.org/category/middle-earth/

Bize katılın!
https://www.facebook.com/groups/yuzuklerinEfendisi/

Yorumlar