Ana sayfa Harry Potter Emma Watson’dan Türk Hayranlarına Mesaj Var!

Emma Watson’dan Türk Hayranlarına Mesaj Var!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz hafta vizyona giren “Güzel ve Çirkin” gişede fırtınalar estirirken film için Hürriyet gazetesi oyuncularla bir röportaj gerçekleştirdi. Biz de sorular arasında hem Türkiye’den hem de Hermione’den bahsedilen kısımları ise sizler için derledik. Buyrun efendim;

Öncelikle genç kızların bu filmden ne öğrenebileceklerini düşünüyorsunuz?

E. Watson: Çok fazla şey var. “Sen güçlüsün, çevrendeki herkes senden farklı düşünse de senden beklentileri olsa da sen bu beklentileri karşılamak zorunda değilsin” mesajı en önemlisi sanırım. Bu senin kaderin. Kendine karşı dürüst ol, meraklı ol ve kendini mümkün olduğunca çok güçlendir.

Çok güzel mesajlar bunlar ama ya bu filmi izleyecek kadar şanslı olmayan çocuk gelinler, çocuk işçiler ne olacak?

E. Watson: Dünyada 18 milyon kişi sırf kız oldukları için okula gidemiyor. Türkiye’deki çocuk gelinler bu filmi izleyemiyordur mesela. Bütün bu çocuklar için sonuna kadar çabalamamız, onlara ulaşmamız gerekli.

Yani Türkiye’deki bu meseleden haberdarsın?

E. Watson: Tabii ki. Tüm dünyada, özellikle Doğu toplumlarında çocuk evlilikleri çok önemli bir sorun. İnsanlar BM çalışmalarını yaparken Hollywood’da film yapmamın aptallık olduğunu söylüyorlar. Ama buna katılmıyorum. Bir yasanın geçmesini sağlamak ya da daha iyi olmasını sağlamak çok önemli ama daha zor olan insanların kültürel, geleneksel bakış açılarını değiştirmek. İnsanlara bunu yapabilme hayal gücünü vermek en zoru.

İzleyiciler seni artık Belle olarak mı hatırlayacak, yoksa onlar için hâlâ Hermione misin?

E. Watson: Aslında hiç Harry Potter izlememiş yepyeni bir nesil beni bu filmle tanıyacak. Bazı izleyiciler beni ‘The Perks of Being a Wallflower’ filmindeki Sam olarak hatırlıyor. Sanırım kişiden kişiye değişiyor bu. Bana kalsa kariyer anlamında Hermione ile de gayet tatmin olurdum. Çünkü oradan öteye geçmek zor, Hermione çok güçlü. Ama insanlar gelip bana genç kadınlarla ilgili çalışmalarımı sorduklarında ya da Belle’den bahsettiklerinde de kendimi çok şanslı hissediyorum.

Röportajın tamamına ulaşabileceğiniz adres: http://hurriyet.com.tr/dunyada-18-milyon-kisi-sirf-kiz-oldugu-icin-40398122

Yorumlar