Ana sayfa Game Of Thrones Dizi Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu, Game Of Thrones Rekor Kırdı!

Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu, Game Of Thrones Rekor Kırdı!

PAYLAŞ

ABD’de televizyon dünyasının en önemli ödülleri olan Emmy’ler görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Ödül törenine Game of Thrones ve kırdığı rekor damga vurdu.

Game of Thrones, en iyi drama dizisi dahil üç kategoride Emmy ödülü kazanarak toplam ödül sayısını 38’e çıkardı ve 1993 yapımı Frasier’in rekorunu kırdı.

Maggie Smith ise Downtown Abbey rolü için ‘Drama dizilerinde en iyi yardımcı kadın oyuncu’ ödülünü kazandı.

Danimarkalı yönetmen Susanne Bier BBC’nin yeni casus dizisi The Night Manager için en iyi mini seri yönetmeni ödülünü aldı.

Susanne Bier

En iyi TV filmi ödülünü ise Sherlock: The Abominable Bride almış oldu.

Rami Malek, Mr Robot’ta gösterdiği performans sayesinde ‘Drama dizilerinde en iyi erkek oyuncu’ ödülünü kazandı, ‘Drama dizilerinde en iyi kadın oyuncu’ ödülünü ise Orphan Black’teki rolü için Tatiana Maslany aldı.

Malek ve Maslany

En iyi komedi dizisi seçilen Veep, başrolü Julia Louis-Dreyfus’a da beşinci ‘komedi dizilerinde en iyi kadın oyuncu’ ödülünü kazandırdı.

Louis-Dreyfus ödülünü alırken “Bir politik hiciv dizisi yaparak başladık, insanların gözlerini açan bir belgesele döndü.” dedi. Ve ödülü cuma günü kaybettiği babasına adadı.

John Oliver, Last Week Tonight ile en iyi talk şov ödülünü kazandı.

Gecenin bir diğer kazananı mini drama dizisi The People vs OJ Simpson oldu. Dizi, Sarah Paulson’a ‘Mini dizi ya da filmlerde en iyi kadın oyuncu’, Sterling K Brown’a ‘Mini dizi ya da filmlerde en iyi yardımcı erkek oyuncu’ ve Courtney B Vance’ye ‘Mini dizi ya da filmlerde en iyi erkek oyuncu’ ödülünü kazandırdı.

Netflix komedi dizisi Master of None, ilk Emmy ödülünü ‘En iyi komedi senaryosu’ ile aldı.

Kate McKinnon, Saturday Night Live’daki performansıyla ‘Komedi dizilerindeki en iyi yardımcı kadın oyuncu’ ödülünü aldı.

Seslerin yarıştığı The Voice programı ‘En iyi yarışma’ ödülünü aldı.

Yorumlar