Ana sayfa Harry Potter Filmler En Güçlü 10 Zümrüdüanka Yoldaşlığı Üyesi

En Güçlü 10 Zümrüdüanka Yoldaşlığı Üyesi

PAYLAŞ

Tüm zamanların en güçlü büyücülerinden Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore’un kurduğu, 20. yüzyılın son çeyreğinde Büyücü Dünyası’na damga vurmuş bu ikonik oluşumdan en güçlü 10 büyücüyü sizler için derledik!

 

10 – James Potter

Genç yaşında ölmesine rağmen okulda başardıkları yanı sıra, Voldemort’tan üç kere kaçmayı başarabilen James’i listemize eklemeyi uygun gördük. Seherbaz olmasan da bir seherbazdan fazlası olduğunu biliyoruz James!

9 – Lily Potter 

Horace Slughorn’un gözdesi, çalışkan ve akıllı. En önemlisi çocuğunu son ana kadar koruyan bir anne. Adamsın Lily.

8 – Aberforth Dumbledore

Güçleri hakkında pek bir bilgimiz olmasa da soy isminin listeye girmek için yeterli olduğuna kanaat getirdik. Bravo Aberfoth!

7 – Sirius Black

Şekil : √
• Kalite : √
• Estetik : √
• Duruş : √
• Zerafet : √
• Letafet : √
• Uyum : √
• Her bir şey : √
Test edildi, onaylandı √ kusursuz

Şeker oranı…
██████████████ 100%
Tatlı oranı…
██████████████ 100%
Karizma oranı…
██████████████ 100%
Sempati oranı…
██████████████ 100%
Toplam sonuç…
██████████████ 100%

6 – Remus Lupin

Karanlık Sanatlara Karşı Savunma’da olağanüstü bir yeteneği olan Lupin, en yakın arkadaşları arasından sıyrılarak listenin altıncı sırasını alıyor. AUUUUUUUUUUUUUUU

5 – Kingsley Shacklebolt

Bakanlıkta yüksek rütbeli bir memur olarak çalışan Kingsley, Voldemort’un dönüşüne ikna olduktan sonra Zümrüdüanka Yoldaşlığına katıldı. Bir süre Sihir Bakanlığı koltuğunu işgal ettiğine göre gücünü küçümsemek ayıp olur.

4 – Severus Snape

Henüz öğrenciyken karanlık büyüler ve lanetler yaratabilecek kadar yetenekliydi. Bilinen karanlık lanetlerin uç noktası Affedilmez Lanetler’de uzman olmasının yanı sıra, zekası ve yeteneğiyle iksir alanında, düello ve tılsımda döneminin en iyi büyücülerindendi. Sözsüz ve asasız büyülerde de uzman olan Snape’i 20. yüzyıl’ın sonlarında kolayca alt edebilecek bir büyücü yoktu.

3 – Minerva McGonagall

Bilgelik, cesaret, ilham, adalet, dayanıklılık, strateji  ve becerinin vücut bulmuş hali. Albus Dumbledore’un sağ kolu. Kadının hası!

2 – Alastor ”Mad-Eye” Moody

İlk savaş sırasında karanlık sanatlara karşı acımasızca savaşırken büyük bir şöhret kazanan Moody en güçlüler arasında. Güvenliği konusunda aşırı tedbirli, modern zamanın en dikkat çekici seherbazı karşınızda!

1 – Albus Dumbledore

Olağanüstü yetenekli ve zeki olmasının yanında, standart ve kompleks büyülerin hepsini bilip uzmanlaşmış, uç noktadaki büyülerin çoğunu yapabilen, döneminde “Büyücülük Dünyası’nın İlah’ı” konumundaki bu ağabeyimizi 1. sıraya koymamak, evrene hakaret olurdu.

Yorumlar