Ana sayfa Dizi / Film En İyi 12 Netflix Belgeselini Listeledik!

En İyi 12 Netflix Belgeselini Listeledik!

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük abone sayısına sahip Netflix platformunda birçok kişi tarafından sevilerek izlenen belgesel kategorisinde en iyi 20 filmi sizler için listeledik! Lütfen yorum yaparak listemizi genişletmemize yardımcı olabilirsiniz!

Get Roger Stone

Belgesel, Donald Trump’ın danışmanı olan ünlü Cumhuriyetçi politikacı Roger Stone’un hayatını ve kariyerini anlatıyor. Filmin IMDb puanı 7,4.

Voyeur

Konuklarını özel olarak tasarlanmış tavan menfezleri yardımıyla gizlice izledikleri ve motelin tavan arasına inşa ettiği bir “gözlem platformundan” baktıkları iddia edilen Colorado motelinin sahibi Gerald Foos hakkında haber yapan gazetecinin macerasını ele alıyor. IMDb puanı 6,2.

Wormwood

1953’te Ordu bilim adamı Frank Olson bir otel penceresinden ölümcül bir düşüş yaşar ve sır perdeleri yaşanan vahim olay sonrası bir bir ortadan kalkacaktır. IMDb puanı 7,0.

I Am A Killer

Bu belgesel dizisinde, mahkumlar cinayetten hüküm giymiş ve ölüm cezasına çarptırılmış, işledikleri suçları anlatırlarken kanınız donacak! IMDb puanı 7,5.

Cuba Libre Documentary

Bu belgesel dizisi; Küba’nın çalkantılı tarihini, yabancı fatihlerin ülkesini, özgürlük savaşçılarını ve Soğuk Savaş’ın siyasi entrikalarını anlatıyor. IMDb puanı 7,7.

The Story of God

Morgan Freeman dinin insanlık tarihindeki rolünü, inançlarımızın bizi nasıl bağladığını ve yaşamla ilgili diğer zor sorulara olası cevapları araştırıyor. IMDb puanı 7,9.

Icarus

Hitler’in Kötülük Çemberi

Hitler’in yakın çevresindeki Nazi liderlerinin, güç mücadelelerini, ihanetleri ve entrikaları atlatarak Almanya’nın kontrolünü ele geçiriyor. IMDb puanı 8,0.

Diana’nın Öyküsü

Kardeşi ve onu çok iyi tanıyan diğerleriyle röportaj yaparak genç Prenses Diana’nın olağanüstü yaşamını ve kişisel mücadelelerini keşfedin! IMDb puanı 8,1.

Vahşi Vahşi Ülke

1981’de Hintli bir guru Oregon çölünde 64 bin hektarlık bir alanda mükemmel bir şehir kurmayı planladı. Şehrin inşasına başladıktan birkaç yıl sonra, yerel halkla sorunlar başladı. Durum terörist bir saldırı haline geldiğinde, ulusal bir sorun haline gelir… IMDb puanı 8,2

Mavi Gezegen

Eleştirmenler tarafından büyük bir beğeni toplayan dizi, büyük ve küçük yaratıkları incelemek için çeşitli kıyıların ve dünya okyanuslarının gizemli derinliklerine daldı. Tıpkı Planet Earth gibi David Attenborough tarafından seslendiriliyor. IMDb puanı 9,0.

Dünya Gezegeni

Daha önce izlemiş olsanız bile, izlememiş arkadaşlarınızla birlikte mutlaka tekrar izleyin. David Attenborough’nun eşsiz sesiyle dünyanın nefes kesen doğal harikaları, okyanusları, çölleri, buzulları ve daha pek çoğu… IMDb puanı 9,4.

kaynak:https://hawkquill.com/

Yorumlar