Ana sayfa Middle Earth En iyi 5 Orta Dünya Oyunu

En iyi 5 Orta Dünya Oyunu

PAYLAŞ

Birçok Orta Dünya temalı oyun yapıldı. Bazısı iyi, bazısı kötü. Gelin birlikte en iyi 5 Orta Dünya oyununa göz atalım.

Bu listemizde benim oynadığım ve en iyi olarak gördüğüm 5 Orta Dünya oyununa göz atacağız. Hemen hemen tüm Orta Dünya oyunlarını oynamışımdır. Sadece Lord of the Rings Online’ı oynamadım o yüzden ona bu listede yer veremeyeceğim. Zira oynamadığım oyun hakkında yorum yapmam tuhaf olurdu. Bu listeyi kendi gözlemlerim ve yıllar içerisinde Orta Dünya hayranlarının bu oyunlara verdiği tepkileri göz önünde bulundurarak hazırladım.

5.Lord of the Rings Conquest

Evet inceleme puanları düşük evet senaryo her ne kadar filmleri konu alsa da işlemesinde zayıf evet dövüş sistemi biraz sığ ve tekrara düşüyor. Peki bu oyunun nesi güzel de 5. sıradan kendisine yer buldu? Şöyle ki bölüm tasarımları ve co op oynaması aşırı zevkli o zamana kadar gördüğümüz en detaylı mekan tasarımlarına sahip yani hangimiz istemedi ki Miğfer Dibi’ni savunmayı ve bu oyun bunu çok iyi sunuyor özellikle yanınızda bir arkadaşınız varsa. Kendi deneyimlerimden yola çıkarak söylemek isterim ki yanınızda sevdiğiniz bir arkadaşınız ile birlikte oynadığınızda kısa süreli harika bir deneyim sunuyor.

4.Lego Lord of the Rings

Shire’dan başlayıp Hüküm Dağı’na kadar giden bir macera yükleme ekranı olmadan tüm Orta Dünya’yı gezerek gittiğiniz bir macera bolca lego şakaları ve co op desteği ile oynaması oldukça zevkli bir Orta Dünya oyunu, Lotr Conquest gibi co op olarak ayrı bir zevkli.

3.Lord of the Rings Return of the King Game

Çoğu film uyarlaması olan oyunlar isteneni vermekten uzak vasat yapımlar olarak anılır ama bu oyun için aynısını söylemek mümkün değil Miğfer Dibi’nin son savaşından sizi alıp Hüküm Dağı’nda tek yüzüğü yok etmeye kadar götüren ve bu yolda filmde gördüğümüz tüm kahramanları emrinize bırakan harika bir yapım.

2.Middle Earth Shadow of War

Bu oyunun neden iyi olduğunu uzunca bir önceki yazımda belirtmiştim hala okumadıysanız sizi şöyle alalım.

1.Battle For Middle Earth 2

Çoğu Orta Dünya hayranı için değişmeyen tek oyundur kendisi veya kendileri. Zira bir kısım Bfme 1’i sever, diğer kısım Bfme 2’yi ama hepsinin ortak paydası en iyi Orta Dünya oyunu olarak Bfme oyunlarını görmeleridir.Orta Dünya deneyimi sunan harika bir RTS oyunu ilk oyunda tüm film senaryosunu işliyoruz, ikinci oyundaysa pek göremediğimiz Kuzey Savaşları’na odaklanıyoruz.

Bonus

Lord of the Rings War of the Ring

Kendine has yapısı ile; biraz kitaplardan, biraz filmlerden, biraz da kendilerinin eklemesi ile ortaya çıkan nispeten güzel bir senaryoya sahip ilginç bir strateji oyunuydu ve 2003 senesinde bırakın Türkçe dublajı Türkçe içerik hayalken bu oyun seslendirmesine kadar tamamen Türkçe çıkmıştı ve dublajı da gayet başarılıydı.

Yorumlar