Ana sayfa Dizi / Film Filmler En Pahalı 10 Film

En Pahalı 10 Film

PAYLAŞ

Merhaba sayın Fantazya.net okurları. Bugün sizlere şu ana kadar yapılmış en pahalı 10 filmi tanıtacağız.

10)Yenilmezler/The Avengers

Listemizin 10. sırasında The Avengers serisinin ilk filmi bulunmakta. Marvel Comics karakterlerinin Thor’un üvey kardeşi Loki’ye karşı verdiği savaş anlatılmaktadır. (220 Milyon Dolar)

avengersorder5

9)Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı/Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest

Karayip Korsanları serisinin 2. filmi olan Ölü adamın sandığı filminde Davy Jones adlı karakter Jack Sparrow’un peşine düşmektedir. (225 Milyon Dolar)

pirates-of-the-caribbean-dead-mans-chest-izle-649

8)Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan/The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

Narnia Günlükleri serisinin 2. filmi olan Prens Kaspiyan filmi yine Narnia adlı ülkede geçmektedir. Film şu ana kadar yapılmış en çok harcanan 8. filmdir (225 Milyon Dolar)

a3601
7)Kara Şövalye Yükseliyor/Dark Knight Rises

Christopher Nolan’ın başyapıtı olan Batman serisinin 3. filmi Dark Knight Rises’ın başrollerini Christian Bale, Tom Hardy, Michael Caine, Gary Oldman ve Morgan Freeman gibi bir çok oyuncu paylaşmaktadır. Bütçesi tam olarak bilinmese de 235 Milyon Dolar civarında olduğu söylenmektedir. Ayrıca film çekilirken çekim sıralarında 2 polis ölmüştür. (235-300 Milyon Dolar)

The-Dark-Knight-Rises-teaser
6)Avatar

2009 yapımı Bilim Kurgu filmini Titanik, Terminatör gibi filmlerin yazarı James Cameron yazmıştır. Film yapılmış olan filmler arasında en pahalı 6. film olmanın yanı sıra en çok kazanan filmdir. (237 Milyon Dolar)

avatar-wallp-1920x1080

5)Harry Potter ve Melez Prens/Harry Potter and the Half-Blood Prince

Hem Dünya’nın en büyük bütçeli filmleri arasında 5.sıraya hemde Harry Potter serisinde en çok para harcanan film olan Melez Prens filminin başrollerini Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Alan Rickman gibi oyuncular paylaşmaktadır. (250 Milyon Dolar)

Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-Subtitles

4)John Carter

2012 yapımı olan John Carter filmi bir kitaptan uyarlamadır. Ayrıca filmi yapan şirket Walt Disney’dir. (263.7 Milyon Dolar)

john-carter-izle-284

3)Örümcek Adam 3/Spider Man 3

Tobey Maguire’ın oynadığı Spider Man serisini hepimiz biliriz. Çocukluk kahramanımız olan Spider Man 3 en çok harcama yapılan filmler arasında 3.sıradadır. (258 Milyon Dolar)

Spider-Man_3,_International_Poster

2)Karmakarışık/Tangled

Karmakarşık Walt Disney yapımı bir animasyon filmidir. Filmin türü genel olarak Fantastik ve Komedidir. Filmde masal kahramanı Rapunzel anlatılır. (260 Milyon Dolar)

Tangled_poster

1) Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu/Pirates of the Caribbean: At World’s End

Karayip Korsanları serisini bilmeyeniniz yoktur. Başrollerini Keira Knightley, Johnny Depp ve Orlando Bloom gibi oyuncuların paylaştığı bu film şu ana kadar en çok para harcanan filmdir. (300 Milyon Dolar)

indir

 

Yorumlar