Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar En Sevdiğimiz 7 Dark Souls 3 Boss’u

En Sevdiğimiz 7 Dark Souls 3 Boss’u

PAYLAŞ

Bu yazımızda sizlere Fromsoftware’ın efsanevi oyunlarından Dark Souls 3’den en sevdiğimiz 7 Boss’u listeleyeceğiz. Not: Herhangi bir sıralama teşkil etmemektedir.

7Dancer Of The Boreal Valley

Dancer Irithyll’in kraliyet ailesinin kızlarından biriydi fakat ilk önce Pontiff Sulyvahn tarafından dansçı olarak alındı, daha sonra biri karanlık diğeri ateşle kaplanmış iki kılıç verilip yine Pontiff tarafından Lothric kalesine giden kapıyı koruması için sürgün edildi. Ani saldırıları, yüksek hasarı ve sanatsal dövüş tarzı ile Dancer bu listede yerini alıyor.

6- Abyss Watchers

Abyss’e kafan tutan Undead ordusu. Lord Gwyn’nin 4 şövalyesinden biri olan Sir Artorias’ın tek emaneti ve en değerli varlığı, yani kanına ulaşan Abyss Watchers’ın tek amacı var o da Abyss’in lanetlediği her şeyi yok etmek. Akıllara kazınan müziği ve büyüleyen atmosferiyle Abyss Watcher bu listede yerini alıyor.

5- Yhorm The Giant

Sevdiklerini kaybedip yalnız kalan Yhorm, Lord of Cinder olmak için hayatını büyük bir bağlılıkla adadığı Profaned Capital’dan ayrılmak zorunda kaldı ve bir sürü ceset ve yıkıma sebep oldu. Lord of Cinder olarak tahta oturduğunda yaptığı hatanın farkına vardı. Bu durumda bile yönettiği ve ona güvenen insanları düşünen Yhorm tahta oturmadan önce efsanevi kılıç Devkatili Stormrulerların birini ondan şüphe duyan halkına, diğerini ise kontrolü ve aklını kaybetmesi durumunda onu öldürmesi için dostu Siegward of Catarina’ya bıraktı. Trajik hikayesi ile Yhorm bu listemizde yerini buluyor.

4- Aldrich, Devourer of Gods

Tanrıları, insanları, hayvanları kısaca önüne ne çıkarsa canlı canlı yemeye odaklanmış tüm dünyaya korku salan Aldrich, oyunda öldürdüğümüz 4 Lord of Cinder’dan biri. Pontiff, Lord Gwyn’nin çocuklarından biri olan Kara Güneş Gwyndolin’i Aldrich’le beraber Anor Londa’ya kilitlemiştir. Hasta ve hayatının son günlerini fırsat bilip Gwyndolin’i acı verici bir şekilde yiyip daha da güçlenen Aldrich oyundaki en korku verici Bosslardan biridir.

3- Nameless King

Lord Gwyn’in ilk oğlu. Bir savaş tanrısı ve ejderkatili. Ejderhalarla olan savaşta babasına isyan ederek ejderhaların safına geçmiştir. Bunun üzerine Lord Gwyn, oğlundan; bahşettiği her şeyi geri alır, adı dahil olmak üzere her şeyini tarih olgusundan siler ve sürgüne gönderir. Savaşta ise bir ejderhayı evcilleştirmiş olması da dikkat çekicidir. Nameless King, Dark Souls evrenin en güçlü karakterlerinden biridir.

2- Pontiff Sulyvahn

Bir zamanlar çok yetenekli bir büyücü olan Pontiff, Profaned Ateş’ini bulduktan sonra çok değişti. Adeta güç ve nüfuza susamış gibiydi. Yhorm hükümdarlıktan ayrıldıktan sonra onun yerine zorla geçmişti. Pontiff, Profaned Ateş’i üzerinde çalışırken halkı çok sefil ve esaret içinde bir hayat yaşıyordu ama egosunun bir sınırı olmayan Pontiff’in gözü hiçbir şeyi görmüyordu. Karanlık büyülerle yaptığı yüzüklerle beraber sürgüne yolladığı içlerinde Dancer’ın da olduğu 5 kişilik Outriderları kendisine yardım etmesi için kullanıyordu. Aldrich ile müttefik olan Pontiff’in amacı yeni çağın öncüsü olmaktı.

1- Lothric, Younger Prince, Lorian, Elder Prince

Lord Gwyn’in kızı ve Lothric’in kraliçesi Gwynevere ve Kral Ocelotte’un ikiz çocuklarından genç olanın Lord of Cinder olmasına daha adı bile verilmeden karar verilmişti ancak Oceiros’un çalışmaları ters tepince Lothric beklenenin aksine zayıf, kırılgan ve hasta bir çocuk olarak dünyaya gelmişti. Ateşi bile yakamayacak kadar güçsüz olan Lothric’e bu yolda yardım edebilecek tek kişi ikiz kardeşi Loriandı. Lorian, kardeşinin daha fazla bu yüke dayanamadığını görünce kendisi de dayanamayıp kardeşinin lanetine gönüllü olarak ortak olup yürüme ve konuşma becerilerini kaybetti. Bu sayede Lord of Cinder olan Lothric, kalesine çekilip bu görevden vazgeçti ve ateşin sönmesini izlemeye başladı. İkiz prenslerin odasına girdiğimizde Prens Lothric bize şu sözleri söyler:

Yine bir diğer inatçı rakip. Unkindled One, küllerin toplayıcısı; hoş geldin. Bilmeni isterim ki Lord’luk sıfatı hiç ama hiç umrumda değil. Ateş bağlayıcı lanet, lordların mirası, bırak hepsi anlamını yitirsin. Elinden geleni yaptın, şimdi dinlenebilirsin.

Yorumlar