Ana sayfa Animeler Enteresan Bir Dolandırıcılık Hikâyesi: Great Pretender

Enteresan Bir Dolandırıcılık Hikâyesi: Great Pretender

PAYLAŞ

Netflix’in orijinal anime serisinden, suç ve komedi türünden olan Great Pretender; Makoto Edamura adlı, hayatını dolandırıcılıkla idame ettiren bir gencin, kendisinden daha iyi olan bir dolandırıcıyı kandırmaya çalışmasıyla başlıyor.

Edamura

Japonya’nın en iyi dolandırıcısı olan Edamura, bir gün ortağı Kudo ile birlikte bir turisti dolandırmaya karar veriyor ama işler pek de beklediği gibi gitmiyor. Sıradan bir turist sandığı kişinin, dünyanın en iyi dolandırıcılarından biri olduğunu öğreniyor. Ava giderken avlanmış olan Edamura, bu profesyonel dolandırıcının kendisine oynamış olduğu oyun sayesinde, her adımı planlanmış bir dolandırıcılığın içinde buluyor kendisini. Ve böylelikle, daha profesyonelce ve daha kapsamlı dolandırıcılık hayatı başlıyor; katıldığı grubun amaçları doğrultusunda, halkı dolandırmak yerine kötü adamları dolandırıyor.

Toplamda on dört bölümden oluşan bu anime, üç farklı kısma ayrılarak üç farklı dolandırıcılık hikâyesini önümüze sunuyor. Üç vaka da sıkılmadan izleyebileceğiniz, hem eğlendiren hem de düşündüren bölümlerden oluşuyor. Tabii bunların yanı sıra planlar işlenirken oluşan kusurlar, acaba bu sorunu nasıl çözecekler, diye düşündürterek insanı heyecanlandırıyor.

Her üç farklı vakada, başka bir karakterin geçmişinden bir kesit de öğreniyoruz. Ve bu karakterlerin geçmişleri sadece onların karakterlerini anlamamız için değil, vakalarla bağlantılı olarak geliyor karşımıza. Beni en çok etkileyen geçmiş ise ikinci vakadaki Abigail’in hikâyesi oldu. Kendisinin karakterini de daha iyi anlamamıza yardımcı olan bu geçmiş, yalnızca vaka ile olan bağlantısı ile sınırlı kalmayıp aynı zamanda dünyanın bulunduğu durumu da gözler önüne seriyor.

Geçtiğimiz ay, insanı ekrana kilitleyen bu animenin ikinci sezonu Netflix Japonya’da yayımlanmış olsa da maalesef daha Türkiye’ye gelebilmiş değil. Sabırsızlıkla beklediğim yeni sezonun yeni vakasının adı ise “Uzak Doğu’nun Sihirbazı”. En çok merak ettiğim karakterlerden biri olan ve animeye renk katan Laurent Thierry’nin geçmişini, bu vakada konu alacaklarını düşünüyorum.

Edamura

Bir süre daha da merak içinde kalmamı sağlayan yeni sezonu izleyemeyeceğim gibi duruyor. Çünkü yabancı kaynaklara göre ikinci sezonun başka ülkelerde yayımlanma tarihinin ise Aralık 2020 ya da Ocak 2021 olacağı düşünülüyor. Umarım ikinci sezonun incelemesinde de burada buluşabiliriz. Esenlikle kalın!

Diğer yazılarımızı okumak için: https://fantazya.org/category/animeler/

Bize katılın! https://www.facebook.com/groups/anime.fantazya/

Yorumlar