Ana sayfa Animeler Fairy Tail: Anime İncelemesi

Fairy Tail: Anime İncelemesi

PAYLAŞ
Fairy Tail, zeki, güçlü büyücülerin olduğu ve bu büyücülerin çeşitli loncalara bağlı olduğu, en gürültülü ve en sorunlu bunlara rağmen en iyi loncası olarak bilinir. Her türden çılgın ve oldukça tuhaf kişilerin olduğu oldukça eğlenceli bir lonca. Animemiz de tahmin edeceğiniz üzere bu lonca ile yukarıda yazmış olduğum grubumuz etrafında dönüyor.

Lucy’ nin en büyük hayali Fairy Tail’ e katılmaktır. Bu hayalini gerçekleştirmek için zengin hayatından, evinden kaçar. Bir gün kasabanın birinde şans eseri Natsu isimli biri ile karşılaşır. Ona hedeflerinden bahseder konuşmaları kısa sürer ve ayrılırlar. Lucy, birtakım kadın tüccarı tarafından kaçırılarak köle olarak satılmak istenir. O sırada Natsu ortaya çıkar ve Lucy’yi kurtarır. Natsu bir Fairy Tail büyücüsüdür ve hayallerini gerçekleştirme fırsatını Lucy’ye sunar, loncaya davet eder. Lucy teklifi kabul eder. Artık o da bir Fairy Tail büyücüsüdür ve ilerleyen zamanlarda çok büyük maceralar yaşayacaktır. Kısaca karakterleri tanıyalım!

NATSU DRAGNEEL

Ateş Ejderhası Avcısı’dır. Fairy Tail Loncası’nın üyesidir. kaygısız, umursamaz ruhlu biridir. Fairy Tail’de ki arkadaşlarıyla olan saçma ve çocukça kavgalarına rağmen gerçekten sadık ve güvenilir bir arkadaştır. Yaptıklarının boşa olduğunu bilse bile dostları için olduğu sürece asla vazgeçmez. Natsu kalın kafalı ama deneyimlerinden ders alan bir kişiliğe sahiptir. Animenin ana karakteri olmasının yanında komik ve obur bir karakterdir.

Natsu kullandığı “Ejderha Avcısı Büyüsü” ‘nde ustadır ve büyüyü farklı şekillerde kullanır. Tüm Ejderha Avcıları gibi, kendi elementini yiyerek (kendininki dışında) gücünü toplayabilir. Natsu’nun ateşinin ısısı duygularına bağlı olarak değişebilir.

Erza Scarlet

Erza çok katı bir insandır; sık sık kötü davranışları eleştirir. Diğer lonca üyeleri onun sinirlendirmekten çok korkar. Ayrıca Erza çok sabırsız bir kişiliktir ve sorusuna yeterince hızlı cevap veremeyen insanları pek sevmez. Buna rağmen adalet konusunda sağduyuludur ve Fairy Tail üyesi olmaktan gurur duyar.

Gray Fullbuster

Buz büyücüsüdür. Gray’in oldukça rahat bir kişiliği vardır ama gerekilen zaman da ciddi olur. Gray ve Natsu küçüklükten bu yana bir rekabet içindedir genellikle fiziksel ve sözlü olarak oldukça komik kavga ettikleri görülür. Statik Buz Büyüsü kullanmaktadır, buzu cansız şeylere, silahlara dönüştürebilir. Buz Yapımı çok yönlü bir büyü türüdür; savaşta fazlasıyla kullanışlıdır.

Lucy Heartfilia

Yıldız Ruhu büyücüsüdür. Anahtarlar yardımıyla yıldız ruhlarını çağırır. Natsu ile birlikte sürekli olarak başını derde sokar fakat bir tehlike ile karşılaştığında üstesinden gelmesini de bilir. Anlaşma yaptığı yıldız ruhları ile genelde iyi geçinir (Aquarius dışında). Başından geçen olayları yazarak kitapta toplamaya çalışıyor ve hayali de bir gün bu kitabını yayınlayabilmek.

HAPPY

Natsu’nun küçüklüğünden berri en iyi arkadaşıdır. Mavi bir kedidir ve hem konuşabiliyor hem de uçabiliyor(büyüsü bu). Balığa çok fazla düşkündür. Lucy ile sürekli kavga ederler ve genellikle kavgayı da komik bir şekilde Happy başlatır. Natsu’ya dövüşleri sırasında bolca yardım eder.

USTA MAKAROV

88-90 gibi bir yaş aralığında olmasına rağmen emekli olmayan lonca başkanı ve ustası. Loncanın üyelerine “evlatlarım” gözüyle bakar ve loncasındaki herkesin iyiliği için Konseyi bile hiçe sayar. Aynı zamanda oldukça komik bir karakterdir.

LUXUS DREHER

Loncanın en çekilmez üyesidir. S-Sınıf büyücülerindendir öyle ki üyelerin çoğu onun loncadaki en güçlü büyücü olduğuna inanır. Yıldırım konusunda inanılmaz bir güce sahiptir. Natsu kendisine bir çok kez meydan okusa da başarılı olamamıştır. Çocukluğundan bu yana insanlarla iyi geçinemez.

Elbette loncamız oldukça kalabalık! Tüm karakterleri alamasak bile bir kaç öne çıkan karakteri sizlere tanıtmıştık olduk. Şimdiden iyi seyirler! 🙂

Yorumlar