Ana sayfa Harry Potter Fantastik Canavarlar Fantastik Canavarlar 3 Hakkında Tüm Bilinenler

Fantastik Canavarlar 3 Hakkında Tüm Bilinenler

PAYLAŞ

Bu yazımızda Fantastik Canavarlar serisinin 3. filmi hakkında tüm bilinenleri size aktaracağız. Gelin ilk olarak filmin nerede geçeceği sorusunu kafamızdan silelim. 🙂

Olaylar nerede yaşanacak?

Öncelikle daha 2. film vizyona girmeden, Rowling 3. filmin 1930’lu yıllarda Rio de Janeiro’da (Brezilya) geçeceğini duyurmuştu. Daha önce de bir hayran “Newt Brezilya’ya gidebilir mi? “ diye sorduğunda Rowling, “Newt’a zaman ver. diye cevaplamıştı. Ayrıca Entertainment Weekly dergisine 3. filmin 1 tane, belki de 2 tane yeni şehirde geçeceğini söylemişti. Film vizyona girdikten neredeyse 1 ay sonra bunları doğrulayan 1 tweet daha attı.

Thiego Novais: Rio De Janeiro Newt Scamander’ı bekliyor!
J.K. Rowling: Rio De Janeiro kendini
hazırlasa iyi olur.

Şimdi kabul edelim 2. film hepimizin kafasını karıştıran kısımlarla dolu. Hepimiz 3. filmi bu yüzden merak ediyoruz.

Peki ama sorularımıza yanıt alabilecek miyiz?

Rowling bu konuda attığı bir tweet ile içimizi bir nebze olsun rahatlattı. Rowling’in tweetine göre 3. filmde cevaplar verilecekmiş. Hadi bakalım. 🙂

Suzanne: Fantastik Canavarlar filmlerini çok beğendim. Bir sonraki filmden neler beklemeliyiz? 3 kelimeyle açıklar mısınız?
J.K. Rowling: Cevaplar verildi.

Bunların yanı sıra Rowling bir röportajında 2. filmin sonu hakkında çok çabuk sonuca varmamamız gerektiğini söyledi. Böylece Aurelius Dumbledore meselesinin görüldüğü gibi olmadığı ile ilgili Rowling küçük bir ipucu vermiş oldu.

Tüm bunlardan yola çıkarak 3. filmin kesinlikle bizlere Büyü Dünyasının farklı yerlerini göstereceğinden ve kafamızdaki soru işaretlerini sileceğinden şüphemiz yok. Büyü Dünyasının farklı kısımlarını görmek harika bir şey.

Buraya kadar olan kısım iyi kısımlardı. Fakat bundan sonrası için pek öyle diyemeyiz. Sıra geldi en önemli konulardan birine.

Filmin çekimleri ne zaman başlayacak?

İlk planlamalara göre filmin çekimlerinin 2019 Temmuz ayında başlaması planlanıyordu fakat 2. filmin senaryo yönünden büyük eleştiriler alması üzerine 3. film hakkında dedikodular yayılmaya başladı. Filmin iptal edileceği bile konuşuldu.

En sonunda Warner Bros yetkilileri çekimlerin sonbahara ertelendiğini duyurdu. Bu haber bekleyenleri üzdü.

Böylece filmin çekim tarihi ertelenmiş oldu ama ertelenme nedeni hâlâ açıklığa kavuşmadı.

İşte bu konu herkesi merak içerisinde bırakırken Jacob Kowalski karakterini canlandıran oyuncu Dan Fogler’dan bir açıklama geldi!

“3. film ilk iki filmin toplamından bile büyük bir film olacağı için senaryo yazım aşamasını ve hazırlanma zamanını zorlamak istemiyorlar.”

Bu açıklama, filmi merakla bekleyenleri sevindirdi çünkü Warner Bros 2. filmin senaryo bakımından başarısız olduğunun farkına varmıştı. Süre uzayacak olsa bile daha iyi bir film geleceği konusunda Potter-headler umutlanmış oldu.

Tüm bu gelişmeler olurken bir açıklama da Albus Dumbledore karakterini canlandıran Jude Law tarafından yapıldı. Jude Law, 3. filmin çekimlerinin gelecek yıl içerisinde yapılacağını söyledi. Bu çok daha üzücü bir haber oldu.

Tüm bu gelişmeler olurken vizyon tarihi merak konusu oldu.

Film ne zaman vizyona girecek?

İlk planlamalara göre filmin vizyon tarihi 2020 kasım ayındaydı. Fakat filmin çekimlerinin ertelenmesi ve gelen açıklamalar üzerine vizyon tarihi elbette değişecekti. Ama Warner Bros bu konuda bir adım atmamıştı. 18 şubat 2019 tarihinde bu durum değişti ve Fantastik Canavarlar serisinin 3. filminin vizyon tarihi olan 20 kasım 2020 tarihine Dune isimli film yerleştirildi.

Bunun üzerine filmin 2021’e erteleneceği kesinleşmiş oldu. Haziran veya Kasım ayında vizyona gireceği düşünülüyordu. Warner Bros daha sonra yaptığı bir açıklama ile filmin 12 kasım 2021 tarihinde vizyona gireceğini duyurdu.

Böylece filmin çekim ve vizyon tarihleri yerli yerine oturmuş oldu. Fakat çekim tarihi hâlâ net olarak belli değildi. Bu durumu ise geçtiğimiz günlerde konuşan Newt Scamander’ı canlandıran Eddie Redmayne değiştirdi.

“Gelecek yılın başlangıcında çekimlere başlayacağız. Senaryo üzerinde çalışılıyor. Bu hiç bir şey, size hiç bir detay vermiyorum. Film hakkında konuşmamaya ve size hiç bir bilgi vermemeye çalışıyorum çünkü azar işitmekten korkuyorum. Ama film oluyor ve bu çok heyecan verici.”

Bu açıklamaya göre filmin çekimlerinin ocak ayında başlayacağını söylemek yanlış olmaz.

Eddie Redmayne, gayet mutlu bir şekilde bu açıklamayı yaptı. Filmden umutlu olmanızı öneriyoruz ve yazımızı bitiriyoruz.

Yorumlar