Ana sayfa Harry Potter Filmler Fantastik Canavarlar 5 Filmlik Bir Seri Oluyor!

Fantastik Canavarlar 5 Filmlik Bir Seri Oluyor!

PAYLAŞ

Evet, başlığın kendisi yeterince nefes kesiciyken bizlerin bu haberi öğrenmesi de aynı oranda şok edici oldu. Bilindiği gibi Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar filmleri bir üçleme olarak planlanmıştı. Planlanmıştı diyoruz çünkü hiçbir zaman kesin bir dille “3 film olacak.” tarzı söylemler duymamıştık. İlk film ile ilgili senaryo, vizyon tarihi gibi şeyler bize net olarak aktarılmıştı fakat diğer filmler hakkında elimizde birkaç bilgi dışında bir şey yoktu. Ta ki dün geceki -dünyanın dört bir yanından canlı yayın katılımlarıyla gerçekleşen- ve #FantasticBeastsLIVE olarak duyrulan Harry Potter fan etkinliğine kadar.

screenshot_2016-10-14-01-35-23-1

Geceye filmin başrol oyuncuları, yönetmen David Yates ve yapımcı David Heyman katılıp film hakkında çeşitli soruları cevaplıyorlardı ve en sonunda ise tüm bunların olmasını sağlayan kadın J.K Rowling, büyük bir coşku seliyle birlikte salona girdi. Lafı fazla uzatmak istemiyoruz ve asıl bomba habere geliyoruz. Bizzat J.K Rowling’in ağzından Fantastik Canavarlar’ın bir üçleme değil de 5 filmlik bir seri olacağı açıklandı. Oyuncuların ise bunu duyduğunda yüzlerinde beliren şaşkınlık ifadesi görülmeye değerdi.

img_20161014_113231

Tabii ki bundan sonra büyük bir kıyamet koparan tüm hayranlar sosyal medyaya sarıldı ve Rowling’i resmen tweet yağmuruna tuttular. Bir hayran Rowling’e, Fantastik Canavarlar’ın neden 5 film olacağını sorduğunda ise Rowling şöyle dedi:

screenshot_2016-10-13-23-57-41-1

“Düşündüm ki, anlattığımız hikayenin aslında ne olduğunu fark ettiğinizde bunun tek filme sığmayacağını anlayacaksınız.” ve ardından hayranlardan gelen “Lütfen 7 film olsun.” olsun tarzı tweetlere bir çok dilde “5 film, 5 film” yazarak esprili bir dille cevap verdi.

picsart_10-14-01-50-19

Filmde Voldemort’tan önceki Karanlık Lord olan ve mürver asayı elinde bulunduran Grindelwald’un çok büyük bir önem arz edeceği zaten açıklanmıştı. İkinci filmde de Dumbledore’un hikayeye dahil olacağı yönetmen tarafından üstü kapalı haber verilmişti. Görünen o ki bu seride canavar yakalamaktan çıkıp çok çok büyük hikayelere yelken açacağız ve bu iş, hayal gücümüzü aşacak derecede büyüyüp bambaşka bir hikayeye dönüşecek. Belki de finalde o destansı “Dumbledore vs Grindelwald” düellosunu göreceğiz kim bilir?

Anlaşılan o ki tüm o “Büyünün yeni bir çağına davetlisiniz.” sloganı ciddi anlamda büyük bir davetti. Ne diyelim? Tüm sevgimiz ve heyecanımızla, uzun yıllar devam edecek olan büyünün yeni çağını bekliyoruz.

Ayrıca filmden yepyeni görüntüler içeren bir tanıtım fragmanı da yayınladı. Eminiz ki heyecanınıza heyecan katacak!

Yorumlar