Ana sayfa Harry Potter Filmler Fantastik Canavarlar’dan Beklentilerimiz Neler?

Fantastik Canavarlar’dan Beklentilerimiz Neler?

PAYLAŞ

Bilirsiniz ki bir filmin iyi olup olmaması aslında biraz da kişinin beklentisine bağlıdır. Beklentiniz çok yüksekse çoğu zaman hayal kırıklığı yaşarsınız. Ya da beklentiniz farklı yöndeyse filmden şaşırarak çıkar ve o filmi cidden çok seversiniz. Ve bir de yanlış beklenti olayı var tabii. Film ciddi mi olacak yoksa komik mi? Acaba çok mu epik yoksa dramatik mi? Hangi tarafa yatsam da öyle izlesem gibi. Sonuçta bunlar seyir zevkini etkileyen önemli unsurlar.

fb_img_1479167695414

Şunu diyerek başlayalım: Fantastik Canavarlar eleştirmenlerden çok iyi yorumlar aldı ve oldukça beğenildi. Hatta 27 eleştiri olmasına rağmen RottenTomatoes notu hala %100. Karşımızda iyi bir film olacağı ayan beyan ortada. (Şu anda da hala yüksek puanda.)

Evet, artık resmi olarak yeni bir büyü çağı başlıyor. Fantastik Canavarlar serisi ile bu çağı yarın açacağız. Peki bizler bu gizemli film hakkında ne tür bir beklentiye girmeliyiz? Karanlık bir film mi olacak? Ha esprili ve aksiyonlu bir film mi bizi bekliyor? Yoksa cidden adı gibi dolu dolu fantastik bir şeyler mi izleyeceğiz? Sanıyoruz ki cevabı hepsi. Ortaya karışık yani.

fb_img_1477152704027

Bu çıkarıma “aman aman canım fanboyluğumuz” diyerek varmadık. Bunu diyen  bizzat yapımcı David Heyman.

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar’ın çok zengin içerikli bir film olacağını söyledi kendisi. Yani “aman canavarlar falan işte” gibi bir konusu olmadığını artık hepiniz biliyorsunuzudur diye düşünüyoruz.

fb_img_1475176167737

Dediğine göre filmde çok başarılı bir CGI teknolojisi ile kotarılmış envai çeşit büyüleyici canavar var fakat bunun yanında filme karanlık ögeler de hakim: SALEM (cadı yakma) örgütleri,  Dark Lord Grindelwald ve onun oyunları; ayrıca işin merkezinde yer alan ve karizmatik seherbazlara ev sahipliği yapan bakanlığımız MACUSA. Fakat filmin içinde bol bol kahkaha atacağımız espriler, mutlu olacağımız, duygulanacağımız ve epik bulacağımız sahneler de bir hayli mevcutmuş. Ha bir de finalinin dokunaklı olacağı da söylenenler arasında…

picsart_11-13-12-03-47

“Eğer Fantastik Canavarlar’ı ton olarak Harry Potter ile bağdaştırsanız bu hangi film olurdu?” derseniz sanıyoruz ki Ateş Kadehi derdik. Zira filmin espri, aksiyon ve karanlık doz ayarı 4. filmle bir hayli uyuyor gibi.

Sizlere bir tavsiye: Büyücü Dünyası’na yeniden selam verip, karanlık ama bir o kadar da eğlenceli, aynı zamanda da dokunaklı bir maceraya atılacağınızı düşünün. Şunu da unutmayın ama; bu 5 filmlik bir serinin henüz ilk filmi ve karşımızda aldığı puanlara bakarsak çok iyi bir iş duruyor. Şimdiden hepinize sihirli seyirler dileriz efenim.

Yorumlar