Ana sayfa Harry Potter Filmler Fantastik Canavarlar’ın Soundtrack Albümü Yayınlandı!

Fantastik Canavarlar’ın Soundtrack Albümü Yayınlandı!

PAYLAŞ

Hiç şüphesiz ki Harry Potter’ı sihirli ve unutulmaz yapan en büyük etkenlerden birisi de müzikleriydi. Her bir besteci her bir Harry Potter filminde o kadar iyi işler çıkardılar ki, bizler her izleyişimizde hala aynı duygulara sürüklenebiliyoruz.

harry-potter-play-jk-rowling

Bugün bir Hedwig’s Theme’i duyduğumuzda çocukluğumuza geri dönüyorsak ya da Dumbledore’s Farewell ile derin bir üzüntü duyabiliyorsak bu hiç şüphesiz ortaya çıkan işlerin kalitesinden kaynaklanıyor. Eh, hal böyleyken ve Wizarding World filmleri için müzikler bu denli önemliyken Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar’ın da müzik konusunda iyi işler yapmasını umut etmiştik. Ve ortaya beklentileri fazlasıyla aşan çok sihirli bir iş çıkmış.

18 parçalık bu albüm kesinlikle John Williams’ın, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı ile ortaya koyduğu iş ile birlikte Wizarding World’un en görkemli ve en sihirli işi. James Newton Howard zaten çok usta ve 8 kez Oscar adayı olan bir besteci fakat bu albümü ile 9. adaylığını alması çok yüksek bir ihtimal. Yeni bir büyü çağı başlattığını çok iyi özümsemiş ve bunun şanına yakışacak cinsten sihirli ve epik bir iş ortaya koymuş. Buyrun efenim:

Videonun sol üst kısmındaki kutucuğa tıklayarak 18 parçayı da Youtube üzerinden dinleyebilirsiniz.

 

Yorumlar