Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Far Cry 5: Lost on Mars DLC Paketi Duyuruldu!

Far Cry 5: Lost on Mars DLC Paketi Duyuruldu!

PAYLAŞ

Ubisoft’un temel serilerinden biri olan Far Cry’ın 5. oyunu için Mars’ta geçecek yeni DLC duyuruldu.

Ubisoft, geçtiğimiz günlerde Far Cry 5 için 2. ve bu sefer de Mars’ta geçecek olan “Lost on Mars” ek paketini duyurdu. Bu paketin, önümüzdeki salı (17 Temmuz 2018) günü PC, Playstation 4 ve Xbox One sahiplerine aynı anda çıkacak olması ise Far Cry serisinin hayranları için bir başka güzel haber.

Lost on Mars için yayınlanmış bir Artwork.

Lost On Mars’ta Bizleri Neler Bekliyor?

Yeni pakette, serinin ana senaryosundaki Hope County olaylarından sağ kurtulmayı başarmış Nick Rye isimli karakteri yöneteceğiz. Gece vakti arabası ile yolda seyir ederken kaçırılıp Mars’a götürülen Nick’in amacı Mars’ı örümceğe benzer uzaylılardan temizlemek ve dünya istilasını engellemek olacak. Tabi ki kahramanız Nick yalnız başına savaşmayacak, serinin önceki oyunlarından tanıdığımız Hurk Drubman Jr. ve Anne adındaki bir yapay zeka Nick’e yardımcı olacak.

Lost on Mars için yayınlanmış ekran görüntüsü.

Yeni Harita ve Yeni Silahlar

Lost on Mars paketi tabi ki kendisine has yeni silahlar ve yeni harita ile birlikte oyunculara sunulacak. Mars temalı olacak olan yeni haritamızın büyüklüğü tam olarak belirtilmese de orijinal oyuna yakışır içerikler sunması bekleniyor.

Haritadan bahsedip, yeni silahlardan bahsetmemek olmaz. Tek atışlık lazer silahı Blaster of Disaster, çoklu ve seri lazer atışlar yapabilen Hellfire, vurduğu düşmanın patlamasına sebep olan Morphinator ve bunların dışında kalan Taser Phazer AnnihilazerNerve ReaperGrape Poppr, Lost on Mars için duyurulan yeni silahlar.

Ayrıca yeni paketin oyunculara sunacağı her şey Far Cry Arcade içinde erişilebilir olacak böylece oyuncular bu içerikleri kullanıp kendilerine özgü haritalar oluşturabilecekler.

Far Cry 5 Season Pass içerikleri.

Paketin Fiyatı ve Far Cry 5 için Sırada Ne Var?

Lost on Mars, Far Cry 5 Season Pass sahipleri için ücretsiz sunulacak. Eğer 104.99 TL’lik Season Pass sahibi değilseniz gene de sadece bu paketi alabilirsiniz. Ubisoft paket için TL bazında bir fiyat açıklamasa da önceki DLC paketi olan “Hours of Darkness”ın tek başına 41.99 TL’e satışa çıktığı için Lost On Mars’ın da aynı fiyattan satışa çıkacağını varsayabiliriz.

Far Cry 5 Season Pass ile duyurulan son DLC olan “Dead Living Zombies” ise Ağustos 2018‘de çıkacak.

Yorumlar