Ana sayfa Animeler Fate/Apocrypha

Fate/Apocrypha

PAYLAŞ

Fate serisinin 2017’de çıkan bu animesi güzel bir çıkış yapsa da hikaye ortasından itibaren biraz durulunca sıkıcı bir hal aldı. 12-13’ünce bölümlere kadar güzel giden Sieg isimli homunculus’un etrafında dönmeye başlayınca ve devreye gereksiz ”plot armor” dediğimiz olay girince performansını kaybetti ve Fate’in diğer animelerine karşı biraz sönük kaldı. Bunlar tabii benim kişisel düşüncem, tanıtımımıza geçelim.

Fate/Apocrypha

Hikaye zaman olarak Fate/Stay Night zamanlarında geçer. Fate/Zero’daki olaylar hiç yaşanmamıştır. Fuyuki’deki 3. Kutsal Kase Savaşı’nın ardından Kase kaybolmuştur.

Kasenin kaybı ile geçen uzun yıllardan sonra Yggdmillennia ailesi kasenin kendilerinde olduklarını ve onun asıl sahipleri olduklarını söylerler ve Büyücü Birliği’nden ayrılırlar. Büyücü Birliği bu olay üzerine kaseyi almak için Yggdmillennia ailesinin bulunduğu Romanya’nın Trifas şehrine 50 tane büyücü yollar. 50 büyücünün 1’i hariç hepsi bir hizmetkar tarafından katledilir. Yggdmillennia Büyücü Birliği’ne resmi olarak savaş açmıştır.

Kase’nin tek bir tarafta olması otomatik bir savunma sistemini tetikler. Bu sistemde 2 taraf ve 15 tane hizmetkar vardır. 14 tanesi tarafların kendi hizmetkarlarıdır ve kalan diğeri savaşı kontrol etmesi için direkt kase tarafından çağrılan Ruler sınıfı hizmetkardır.

Artık kase için savaşan 2 taraf vardır. Kırmızı takım, Büyücü Birliği’nden olan ve kaseyi geri almak için olan takım ve siyah takım, Yggdmillennia ailesinin kaseyi kendilerinde tutmak için oluşturduğu takım.

Animede olaylar biraz fazla hızlı anlatıldığı için novel’ini okumanızda fayda var ama tercih sizin tabii ki.

Yorumlar