Ana sayfa Animeler Fate/Zero Büyücülerin Çağırdığı Hizmetkarlar!

Fate/Zero Büyücülerin Çağırdığı Hizmetkarlar!

PAYLAŞ

Fate Zero animesini kısaca özetlerken büyücülere de küçük bir bakış atmıştık, sırada büyücülerin çağırdığı hizmetkarlar var.

Hizmetkarlar

İlk önce çağrılan hizmetkarların ne olduğu ile başlayalım. Hizmetkarlar her çağdan çağrılabilen kahraman ruhlarıdır,gelecek veya geçmiş fark etmez her dönemden kahramanlar çağrılabilir. Aslında çağrılanların kahraman olması zorunlu değil,tarihte önemli bir kişi olması yeterlidir. Varlıklarını sürdürebilmeleri için Mana’ya ihtiyaç duyarlar bu yüzdende büyücülere ihtiyaçları var. Her hizmetkarın kendine has Asil İmge/Hayalet(Noble phantasm) vardı,bunlar sadece kendilerinin kullanabildiği özel yeteneklerdir. Hadi bu kahramanlara yakından bakalım.

Saber

Saber’ın gerçek ismi Arthur Pendragon’dur. Geçmişte Britanya imparatoru olmuş ve Excalibur’a sahip efsanevi kral. Animede kadın olarak tasvir edilmiştir. Amacı kendisinin ardından yok olan ülkesini geçmişe dönerek kurtarmak. Kılıç kullanmakta çok yetenekli, İyi kalpli ayrıca birazda asabi ve ideallerine sonuna kadar bağlı onurlu bir şövalye. Unvanı ise Şövalyelerin Kralı!

Archer

Archer’ın gerçek adı Gilgamesh’tır. Kendisi adından da anlaşılacağı üzere tarihteki en eski destan olan Gılgamış destanındaki kişidir, ölümsüzlüğü arayan kral! İnsanüstü bir kibre sahiptir, efendisinin bile ona emir vermesine izin vermez. İlginç bir şekilde kaseyi hiç umursamaz. Savaşmayı sadece kendi istediği zaman yapar. Unvanı ise Kahramanların Kralı!

Rider

Rider’ın gerçek adı Büyük İskender’dir. Dünyanın yarısını fetheden adam! Oldukça vurdum duymaz biridir. Güleç bir surata ve kocaman bir yüreğe sahiptir. Şuan ki dünyayı oldukça merak eder ve tekrar fethetmeyi amaçlar, acaba başarabilecek mi? Unvanı ise Fetih Kralı!

Caster

Caster’ın gerçek adı Gilles De Rais’tır. Yaşamında Jeanne d’Arc ile birlikte Fransa için savaşmış ve sonradan çocuk katilliği ile suçlanarak idam edilmiştir. Anime de ise aynı şekilde çocuk veya yetişkin fark etmeksizin insanları öldüren bir katildir. Tanrı’yı hem sever hemde ondan nefret eder, Saber’ı Jeanne sanmaktadır ve ona karşı büyük bir ilgi duyar.

Lancer

Lancer’ın gerçek adı Diarmuid Ua Duibhne’dır. İrlanda mitolojisinde iki mızrak kullanan ve tek başına bir orduyu yendiği söylenen kahraman. Gözünün altındaki bene bakan kadınları istemese bile cazibesi altına alır ve kendisine aşık olurlar, bu lütuf veya lanet yüzünden başını kaybedecek derecede sorunlar yaşamıştır. Anime de onurunu her şeyin üstünde tutan yiğit bir savaşçıdır.

Berserk

Gerçek adını spoiler olamaması için veremeyeceğiz ama kendisi saf öfke ile doludur ve efendisine kontrol açısından çok ağır bir yük bindirir. Ne amacı nede isteği hakkında bir bilgi vardır.

Assassin

Assassin’nin gerçek adı Hassan-ı Sabbah’tır. Haşhaşi’ler tarikatının lideridir. Kendisi anime de gölgeler içerisinde hareket eden ve avını gözlemleyerek yakalamaya çalışan bir suikastçidir.

Evet sizlerle Fate/Zero animesinin tanıtımının sonuna gelmiş bulunuyoruz, burada bahsetmediğim şeyler(Noble phantasm veya isimler) siz izlerken keyfinizi kaçırmaması içindir. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

####################################################

Anime ile ilgili daha fazla makale için buraya tıklayın!

Sosyal medya da bizi Facebook ve Instagram‘da takip edebilirsiniz!

Yorumlar