Ana sayfa Animeler FATE/ZERO’YA BİRAZ DAHA YAKINDAN GÖZ ATIN!

FATE/ZERO’YA BİRAZ DAHA YAKINDAN GÖZ ATIN!

PAYLAŞ

Karşınızda hayalleri uğruna amansız bir savaş verenlerin hikayesi Fate/Zero. Acaba kaderin bu insanlar üstünde ne gibi bir oyunu var.

Tanıtım:

Kutsal Kase, her 10 yılda bir ortaya çıkıyor ve 7 büyücü (efendi) seçiyor. Seçtiği büyücüler de kendileri ile birlikte savaşması için 7 kahraman ruhu (hizmetkar) çağırıyor. Savaşın sonunda hayatta kalan Efendi ve Hizmetkar’ a Kutsal Kase tarafından bir dilek hakkı sunuluyor. Nasıl bir dilek olduğunun bir önemi yok, kase her ne olursa olsun dileği yerine getiriyor. Bu dilek uğruna yüzyıllardır süren bir savaş var, sıradaki ise yaklaşıyor. Büyücülerin çağrılabileceği 7 farklı sınıf var ve her sınıftan sadece bir tane çağrılabiliyor. Bunlar: Saber (kılıç ustası), Archer (okçu), Caster (büyücü), Lancer  (mızrak ustası), Assasin (suikastçi) ve Berserker (vahşi,çılgın savaşçı).

Bu seferki savaşta bir şeyler farklı. Hiçbir isteği olmayan ve tamamen amaçsız bir büyücü olan Kotomine Kirei, neden Efendi olarak seçildiğini bile bilmeden kendini savaşın tam ortasında buluyor. Karşısında eski bir düşmanı olan Emiya Kiritsugu var, onun ise kaseden istediği birşeyler var, peki ne? Kaderin bu iki adam üstünde ne gibi bir planı var?

BÜYÜCÜLER: Kiritsugu Emiya (Saber’ın efendisi)

Soğukkanlı ve zafer için her şey mübahtır felsefesinde bir adam. Büyücü avcısı olarakta bilinir.Kendisinin efendi olduğunu saklamak için yapay insan olan karısı Irisviel’i kullanmıştır. Savaşta katı ve acımasız olup kendi yaptığı,büyücüler için ölümcül etkilere sahip özel mermiler ile diğer efendileri avlar. Dışarıdan bakıldığında hiçbir dileği olmayan amaçsız bir katil gibi görünse de aslında Kase’den istediği bir şeyler var.

Kirei Kotomine (Assasin’in efendisi)

Soğukkanlı ve acımasız biridir.Babası savaşın sıradan insanlara sızmasını engellemek için var olan kilisede başrahiptir. Kase’nin neden kendisini seçtiğini bilmeden amaçsız şekilde babasının emirlerine itaat eder. ‘Hiçbir isteğim yok neden beni seçti’ şeklinde düşünceler kafasının içinde durmadan dolaşır ve aynı kendisi gibi zannettiği Emiya’nın nasıl bir dileği var merak eder. Bıçak benzeri büyülü aletler kullanarak savaşır.

Tokiomi Toosaka (Archer’ın efendisi)

Üst düzey bir büyücü olup aynı zamanda Kirei’ye akıl hocalığı da yapmaktadır. Alev büyüsü kullanmaktadır. Kendi soyu en eski büyücü ailelerinden birine dayanmaktadır. Kilise ile anlaşarak kazanmasına yardımcı olması için bazı yardımlar almıştır. İki kızı vardır bunlar Rin ve Sakura’dır.

El-Melloi Archibald Kayneth (Lancer’ın efendisi)

İngiltere’de büyücüler akademisinde öğretmendir, cıva büyüsü kullanır. Oldukça iyi bir büyücü olmasına rağmen aşırı kibirlidir.

Velvet Wevar (Rider’ın efendisi)

Oldukça korkak ve çelimsizdir. Animede saldırı büyüsü kullanmamıştır. Kendine güveni yoktur ve her nekadar cesur durmaya çalışsada bunu pek başaramaz. Savaşları kaba kuvvetle değilde aklıyla kazanmaya çalışsada Rider ona bunu sunmaz.

Karia Matao (Berserk’in efendisi)

Kendisi büyücü kanını geri çevirmesine rağmen amacı uğruna zorla büyücü olup bedenini feda etmiştir. Çağırıcıdır ve genelde böcek benzeri küçük canavarlar çağırır. (Berserk’i kontrol etmek diğer hizmetkarlara oranla daha zorlayıcıdır)

Uryuu Ryuunosuke (Caster’ın efendisi)

Kendisi bir psikopat seri katildir, ne savaşı nede kaseyi umursar sadece daha çok bağırsak ve kan görmek istiyor. Büyü kullanamıyor. Büyükbabasına ait bir kitaptan şeytan çağırmayı amaçlamış ama Caster’ı çağırmıştır.

FATE/ZERO
FATE/ZERO

Şimdilik burda bitirelim, beklemede kalın yakında hizmetkarlar için geri geleceğim.

Diğer Anime listelerimize göz atmak isterseniz aşağıya link bırakıyoruz.
Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken Animeler
En Sadist Anime Karakterleri!
En Popüler Erkek Anime Karakterlerini Listeledik!
En Güzel Kadın Anime Karakterlerini Listeledik!
Kıyıda Köşede Kalmış Animeleri Listeledik
Kıyı da Köşede Kalmış Animeleri Listeledik – 2

Anime Fantazya instagram sayfamızı buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.

Anime Fantazya Facebook sayfa ve grubumuza da davetlisiniz! 🙂

Yorumlar