Ana sayfa Harry Potter Fantastik Canavarlar Felsefe Taşının Bilinen Tek Yapımcısı Nicolas Flamel Hakkında Bilinen Her Şey!

Felsefe Taşının Bilinen Tek Yapımcısı Nicolas Flamel Hakkında Bilinen Her Şey!

PAYLAŞ

Harry Potter kitap ve filmlerinden kendisini tanıyoruz. Ancak yüzünü hiç görememiştik. Fantastik Canavarlar Grindelwald’ın Suçları filminin fragmanlarından yüzünü görme fırsatı elde ettik. Bu yazıda Nicolas Flamel’in hakkında bilinen konuları inceleyeceğiz. Keyifli okumalar.

Öncelikle Nicolas Flamel Felsefe Taşı‘nın bilinen tek yapımcısıdır. Bildiğiniz gibi Felsefe Taşı Yaşam İksiri adı verilen bir iksirin yapımında kullanılmaktadır.

Nicolas Flamel Gerçek Hayattan Alınmış Bir Karakterdir!

Nicolas Flamel gerçekten yaşamış olan bir Simyacı’dan esinlenilerek oluşturulmuş karakterdir. Bu Flamel,14. yüzyılda Fransa’da yaşamaktadır. Kâtip’lik yaptığı ve el yazmaları sattığı bilinmektedir. Öldükten sonra, simyanın sırlarını çözdüğüne dair söylentiler ortada dolaşmaya başlamıştır.Sıradan olan metalleri altına çevirdiğine inanılan Felsefe Taşı‘nı yaptığına dair söylentiler halk arasında gezmekteydi. Nicolas Flamel‘in ölümsüzlüğün anahtarını da bulduğuna inananlar mevcuttu.Bu dedikodunun yayılmasında en büyük sebep ise, mezar soyguncuları Flamel’in mezarını kazdıklarında mezarın boş olduğunu gördüklerini iddia etmişlerdir.

J.K. Rowling Nicolas Flamel hakkında şu açıklamaları yapmıştır;
“Nicolas Flamel gerçek bir insandı.Hayat hikayesinin versiyonlarından birine rastladığımda yirmili yaşlarımda onu okudum.”
“Gerçek Flamel, zengin bir işadamı ve dikkat çeken bir hayırseverdi.”

Şimdi Harry Potter Kitapları’ndan Ve Filmleri’nden Bildiğimiz Nicolas Flamel’in Hayatına Bakalım!

Doğum tarihi bilinmemektedir. Ama 1327 yılı civarlarında doğduğu tahmin edilmektedir. Felsefe Taşı‘nın bilinen tek yapımcısıdır. Albus Dumbledore ile sıkı bir dost olduğu bilinmektedir. Bu arkadaşlıkları çok sıkı olmasından dolayı Çikolatalı Kurbağa kartlarında Dumbledore hakkında olan yazıda bile geçmektedir. Nicolas Flamel Yaşam İksiri sayesinde yüzlerce yıl yaşamıştır.

Büyü Dünya’sının bu önemli ismini Harry Potter kitaplarında ve filmlerinde görememiştik. 16 Kasım 2018 tarihinde vizyona girecek olan Fantastik Canavarlar Grindelwald’ın Suçları filminde nihayet kendisini görme şansına erişeceğiz.

Pottermore‘da anlatılan hikayesi bizim karakter hakkında bilgi almamızı sağlamaktadır.

14. yüzyılda Fransa’da bulunan Beauxbatons Büyü Akademisinde okumuştur. Simya ilmiyle olan ilgisi okul yıllarında başlamıştır. Okul yıllarında Perenelle ile tanışmış ve ilerde evlenmiştir. Bilinen en büyük başarısı Felsefe Taşı‘nı yapması olmuştur. Bu taş değdiği metalleri altına çevirebilir ve Yaşam İksiri bu taş sayesinde elde edilir. Hem kendisi hem karısı Perenelle bu iksir sayesinde 20. yüzyıla kadar yaşamışlardır. Rowling, Flamel’in bu taşı kullanıp altın yapıp yapmadığı hakkında bilgi vermemiştir.

Dumbledore ve Flamel, Harry Potter‘ın Voldemort tarafından öldürülmeye çalışıldığı gün bir karar alıp taşı yok etmişlerdir. Zira Voldemort bu taşı eğer ele geçirebilseydi, güçlü bir şekilde geri dönmeyi başarabilirdi. Flamel ve karısı Perenelle sonsuz yaşamlarından vazgeçmişlerdir. Flamel 690 yaşında vefat etmiştir.

Fantastik Canavarlar Grindelwald’ın Suçları filminde Flamel, Brontis Jodorowsky tarafından canlandırılacaktır.

Umarım yazımız size yeni bilgiler katabilmiştir.Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
73