Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar FIFA 18 İnceleme (E3)

FIFA 18 İnceleme (E3)

PAYLAŞ

E3’ten birkaç gün önce, bol Ronaldo’lu sinematik fragmanını izlediğimiz FIFA 18’in, dün E3’te oynanış fragmanı ve Alex Hunter’lı Journey modunun devam fragmanı gösterildi. Bu yazımızda ise, E3’te, Electronic Arts tarafından, FIFA 18 hakkında verilen bilgilere ve detayları alacağız.

Önceden de söylediğimiz gibi, oyun için ilk video zaten daha önceden yayımlanmıştı fakat eskiden yayımlanan  o video, oyun içi motor kullanılarak oluşturulmuştu. Sinematik tarzda bir video olduğundan,  oyun içi grafikleri %100 bir şekilde temsil etmiyordu. Dün yayımlanan yeni videolar ile birlikte de oyunun, oynanış videosunu biz ve bütün futbolseverler olarak görmüş olduk. Videoda ise, FIFA 18 ile gelen yeni özellikler ve bunun üstüne, önceki oyunlarla gelen özelliklerin de yenilenmiş olduğunu görebilirsiniz.

Oyunun çıkacağı platformlar; PC, PS3, PS4, X360 ve XOne iken, FIFA, artık XBOX markası yerine Playstation ile partnerliğe, bu oyun ile başlıyor. Bu da demek oluyor ki, önceki serilerde, sadece XBOX’ta olan özel içerikler, bu oyunla birlikte, artık Playstation’da olabilir. Hatta PS4 Pro’da daha iyi bir optimizasyona sahip olabilir. Bunlar sadece, bizim tahminimiz olsa da, büyük bir olasılıkla görebileceğimiz şeyler…

Journey Modu Geliyor! 

Ayrıca, FIFA 18 hakkında bir iyi haberimiz daha var! FIFA 17 ile gelen ve Alex Hunter adlı bir oyuncuyu Premier Lig’te kariyerini ilerlettiğimiz “Journey” modu da, FIFA 18 ile kaldığı yerden, gümbür gümbür devam edecek.  Alex Hunter’ın hikayesinin devam etmesinin yanı sıra, FIFA 18 ile birlikte göreceğimiz daha pek çok ilgi çekici özellik bulunuyor.

Oyunun asıl kahramanı Alex Hunter olsa da, hikaye modunu bir arkadaşınızla birlikte maç başına oynayabileceksiniz. Bu da tabii ki daha esnek bir oynanış ve arkadaşlar arası oyun oynamanın eğlencesini yanında getiriyor. Oyunun evreni de daha fazla karakteri ve gerçek dünyadan daha fazla insanı toplayacak şekilde genişliyor.

Oyunun bütün hikayesi, altı farklı parçadan oluşacak ve bu parçaların kendine ait görevleri olacak. Dilerseniz FIFA 17 kayıt dosyanızı kullanarak önceki oyundaki kişiliğinizi ve kupalarınızı da aktarabileceksiniz. Sizlere bahsedebileceğimiz son yenilik ise karakter özelleştirmesi olacak. Artık Alex Hunter’ı dövmelerden ayakkabılara kadar, istediğiniz şekilde özelleştirebileceksiniz. Dilerseniz hemen aşağıdan “Journey” modunun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

 

Sizi bilemeyiz ama biz, hem futbol hemde oyunseverler olarak, gelecek yenilikler ve Alex Hunter modu için ÇOK heyecanlıyız!

Yorumlar