Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Gamescom 2017: İşte Merakla Beklenen FIFA 18

Gamescom 2017: İşte Merakla Beklenen FIFA 18

PAYLAŞ

EA Sports'un göz bebeği ve futbolseverlerin baş tacı FIFA serisinin yepyeni oyunu FIFA 18 şu sıralar yeni başlamış olan Gamescom'da oyuncularla buluşuyor. Oyunu oynama fırsatı bulan oyuncuların bazıları da oyunu oldukça beğenmiş görünüyor. 

Her sene çıtayı iyice arttıran FIFA serisi bu oyunla da oyuncuların vazgeçilmezi olmaya geliyor. Oyunda pek çok geliştirme yapılmış ve hoşa gidecek yenilikler mevcut. 

Geçtiğimiz seninin oyununda, yani FIFA 17'de, sadece İngiltere Premier League takımlarının teknik direktörlerini görebilme fırsatı bulmuştuk. Yeni çıkacak oyunda ise diğer Avrupa takımlarının teknik direktörlerini de görme şansımız olacak. Ayrıca hepimizin bildiği gibi oyun yakın zamanda DICE'ın Frostbite motoruna geçiş yaptığından, grafik kalitesini arttırmış ve fizik motorunu iyileştirmişri. Bu iyileştirmeler yeni oyunda da "Ben buradayım" demeye devam ediyor. 

Oynanış videolarına bakarsak oyunun atmosferi yine harika duruyor. Yeni gol sevinçleri, yeni futbolcu hareketleri de cabası. Yine stadyumlar oldukça kaliteli ve taraftarlar çok daha canlı. Zaten taraftarlarda düzenlemeye gideceklerini söylemişlerdi. Ayrıca oyuncu hareketlerini biraz daha hamlaştırmışlar ki bu da gerçekçiliği arttırıyor. 

Kariyer Modu 

Gelelim benim en çok hoşuma giden ve sizlerin de ağzınızı açık bırakacağını düşündüğüm iki önemli noktaya. YouTube'daki bazı videolar ışığında, yeni kariyer modunda büyük düzenlemeler yapılmış. Arayüzde değişikliklere gidilmiş ve çok daha şık bir tasarım oluşturulmuş. Ancak işin asıl güzelleştiği yer, kariyer moduna sinematik eklenmesi. Evet bildiğimiz sinematik. Bundan sonra bir oyuncuyla konuşurken, teklif sunarken sinematik ekranı devreye girecek ki oldukça güzel oluşturulmuş bir ekran olmuş. Oyuncu takım elbise giyiyor ve sizinle görüşüyor. Siz de karar veriyorsunuz. Gerçekten başarılı duruyor. Ayrıca transfer olduğunda haberlere baktığınızda, videolu haberler de görebileceksiniz.

Ve Türkiye Ligi

Hepimizin merakla beklediği ve haber sayfalarını yana yakıla dolaştığı açıklama da sonunda geldi. FIFA 18'de de Türkiye Ligi'nde oynayabileceğiz. Aslında FIFA 18'in anlaşması çok daha önceden yapılmış. Ancak TFF tarafından resmi imzalar geç atıldığından, bizi bu kadar bekletmek zorunda kalmışlar. Ancak sonunda bu kadar güzel haberi art arda görmek heyecanımızı daha da arttırdı ve bizi giderek sabırsızlaştırdı. Umarım sizler de bu haberlerden benim kadar tatmin olmuşsunuzdur. Şimdiden oyunu almak için hesaplar yapılmaya başlanmıştır bile. 

Son olarak tüm oyunculara eğlenceli günler dilerim!

Yorumlar