Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Fortnite 1. Yaş Gününü Kutluyor

Fortnite 1. Yaş Gününü Kutluyor

PAYLAŞ

Battle Royale türünün oldukça sevilen oyunu Fortnite’ın “Dünya’yı Kurtar” modunun 1. yıl dönümü etkinlikleri başladı. Peki bu etkinlik sürecinde bizleri neler bekliyor? Detaylar bugünkü yazımızda.

Nice Popüler Yıllara Fortnite

Nice yıllara Fortnite!

 

Fortnite’ın “Battle Royale” modu genel olarak daha popüler olsa da Epic Games, oyunu ilk oynanabilir modu, Minecraft ile Left 4 Dead karışımı olan ve zombilere karşı savaştığımız “Dünyayı Kurtar“ı unutmuş değil. Eğer sizlerde bu modu unutmadıysanız ve hala oynuyorsanız sizler için iyi bir haberimiz var, 25 Temmuz 2018 ile 7 Ağustos 2018 tarihleri arasında “Fortnite Dünyayı Kurtar”ın özel görevlerini yaparak, oyunun 1. yaşına özel içerikleri açabilirsiniz.

Bu etkinlik boyunca oyunculara verilecek özel görevleri ve ödülleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Rakiplerinize toplam 1,000 hasar vererek “Fortnite Birthdayemojisini açın.
  • Haritada farklı yerlerde bulunan doğum günü pastalarının önünde dans ederek. “Happy Birthday!” spreyini açın
  • 14 farklı maçta oynayın ve 5,000 XP kazanın
  • Yukarıdaki 3 görevi tamamlayıp “Birthday Cake Back Bling“i açın.
Etkinlik için yayınlanmış görevler.

Bu belirtilenlerin dışında ayrıca “Birthday Brigade Ramirez Hero” karakter görünümünü (skin) etkinlik süresince açabilir ve bu görünümü isterseniz battle royale maçlarında da kullanabilirsiniz.

Unutmayın bu özel içeriklere sadece 7 Ağustos 2018 tarihine kadar “Dünyayı Kurtar” modunda kazanabilirsiniz. O yüzden elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Peki Ama Battle Royalcilere Bir Şey Yok Mu?

Battle Royal modunu sevenlerin “iyi de bu etkinlik boyunca bize bir şey yok mu?” dediğini duyar gibiyim. Epic Games, etkinliklik ile yayınladığın 5.10 güncellemesi ile sizlere de ufak yenilikler getiriyor. Oyuna yüksek mermi kapasiteli, hızlı atışlar yapabilen ve yakınlarda etkili bir hafif makineli tüfek oyuna eklenecek ve oyuncuları savaş alanına taşıyan “Battle Bus”ta oyunun yeni yaşına uygun bir şekilde süslenmiş olacak.

Eğer bunlar yeterli gelmediyse (ki benim gözüme az göründü) merak etmeyin, muhtemelen Epic Games, 26 Eylül 2018 tarihinde battle royale modu için de özel bir etkinlik yapacaktır.

Bu yıl dönümü etkinliğini nasıl buldunuz? Etkinliğe özel içeriklerin kaçını açtınız ve hangilerini beğendiniz? Konuyla ilgili yorumlarınızı bizlerle paylaşmaktan lütfen çekinmeyin…

Yorumlar