Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Fortnite’a Pompalı Bomba Geliyor!

Fortnite’a Pompalı Bomba Geliyor!

PAYLAŞ

Kısa sürede milyonlarca aktif oyuncu sayısına ulaşan Fortnite’a 3.6 Güncellemesi ile birlikte Pompalı Bomba geliyor!

Epic Games, Fortnite çıktığı günden bu zamana kadar sık sık güncellenerek oyuncularına yeni heyecanlar yaşatmaya ve bir yandan da klasikleşmiş Battle Royale tarzına yeni bir heyecan getirmeye çalıştıkça her geçen gün bizleri birbirinden daha heyecanlı oyuncaklarla karşılaştırmaya devam ediyor.

“Kendinizi Yapışkan Bir Durumda Bulabilirsiniz.”

Oyun geliştiricilerinin ciddiyetin yanından bile geçmeye niyetlerinin olmadığı bu son güncelleme notuna bakılacak olursa onlar da oyuncuların bu aniden yükselen yapıların arasında kaybolma sorunsalına kafa yormuşlar ve bunun için yapışkan bir çözüm bulmuşlar.

Oyun içerisinde “Clinger Grenade” yani Pompalı Bomba adını alacak bu yeni eşya diğer oyunların aksine yine Fortnite tarzına uygun bir pompa yardımı ile istenilen yere yapışıyor.

“Basılı Tutunca Asaleti Artan Bir Roket?”

3.6 güncellemesi ile birlikte gelen yeni bir eşyamız ise Soygazlı Fırlatıcı. İsmini tam olarak ne için aldığını sevgili Epic Games yetkililerinin uçuk zihinlerinin kimyaya selam çakmasına bağlayıp geçecek olsak da bu yeni silahın özelliği şarj edildikçe daha büyük etkilerinin olacağı. Bir tek şarjlanarak daha yüksek hasarlar veren roketlerimiz eksikti değil mi? Ancak not olarak eklemekte fayda var ki bu yeni silah hemen gelmeyecek, biraz daha bekletecekmiş bizleri.

Düşmanlarınızın yapılarını tepelerine yıkmaktan daha eğlenceli ne olabilir? Tabi ki daha fazla yapıyı tepelerine yıkmak!

“Ben bu ifadeyi aldım ama modası geçti yaa!”

Fortnite tasarımcıları fark etmiş olacak ki bir çok oyuncu günlük gelen içeriklere birden dalıp sonradan pişman olabiliyorlarmış. Bu yüzden her karaktere yalnızca üç kere içerik iade etme hakkı tanıdıklarını duyurdular. Hangi içeriklerin iade edilebileceği ve hangilerinin edilemeyeceğinin tam listesi ise yukarıda alıntılayarak verdiğimiz geliştirme notlarında mevcut. Ama tabi kısa bir şekilde bahsedecek olursak;

İade edilebilecek içerikler:
  • İfadeler
  • Planörler
  • Toplama Aletleri
  • Sırt Süsleri
  • Kıyafetler

İade edilemeyecek içerikler ise kısaca geriye kalan her şey diyebiliriz, savaş bileti, paketler ve ganimet laması gibi. Tabii ki bu iadeler sadece oyun içi para birimi olan V-Papel şeklinde yapılıyor. Cüzdanlarımızdan ziyade oyun içinde yeniden bir şeyler alabileceğimiz bakiyemize dönüyorlar.

Bütün bunların dışında bir çok hata düzeltmesi, silah güncellemeleri ile 3.6 güncellemesini bizlere sundular. E bize de artık bu yapışkan durumun keyfini çıkarmak kaldı.

Fortnite 3.6 Güncellemesi Çok Yakında Tüm Dünya’da Aynı Anda Yayınlanacak!

Yorumlar