Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Fortnite’ın Battle Royale Modu, PUBG’yi Alt Etti!

Fortnite’ın Battle Royale Modu, PUBG’yi Alt Etti!

PAYLAŞ

PUBG, Mart 2017 ayında PC’ye çıkan, yakın zamanda ise PlayStation 4 ve Xbox One için hazırlanan ve çok kısa bir sürede Steam’de en çok oynanan oyunlar arasına girdi. Ama her şeye rağmen, Fortnite’ın Battle Royale modu, PUBG’yi alt etti!

Bir çok yayıncının oynadığı ve yakın zamanda da, ilk turnuvaları gerçekleşmiş olan PUBG, şu an 17 milyondan daha fazla satış rakamına sahip ve oyunun aynı anda ev sahipliği yapmış olduğu oyuncu rekor sayısı 2 milyon. Bunlara rağmen, Fortnite’ın Battle Royale modu, an itibariyle PUBG’yi alt etmiş durumda…

Fortnite, Battle Royale moduna sahip olmadan önce Survival etiketinde, 25 Haziran 2017’de, ön ödemeli olarak çıkmıştı. Oynayanlarının çoğunun beğendiği Fortnite, Eylül 2017’de ise Battle Royale modunu çıkararak büyük bir patlama yapmıştı. PUBG oynayan herkesin, Fortnite oynamasına olanak sağlayan bu mod, şu an 20 milyondan daha fazla oyuncuya ulaştı ve PUBG’yi geçti.

Tabii PUBG’nin şu an sadece PC’de olup Fortnite’ın, hem PC, hemde konsol platformlarında bulunması, PUBG’nin 30$ etiket fiyatına sahipken, Fortnite’ın Free to Play (ücretsiz) etiketiyle çıkması da, bu istatistikleri etkiliyor. Ama her şeye rağmen, Fortnite’ın, sadece bir yan modu olan Battle Royale’ın bu kadar kısa sürede, bu kadar çok popüler olması da, küçümsenemez.

Ayrıca ek bilgi olarak, Fortnite oyunu, 2018 yılında tam sürümüyle çıkması bekleniyor…

Yorumlar