Ana sayfa Game Of Thrones G.R.R Martin George R.R. Martin’den Yeni Kitap!

George R.R. Martin’den Yeni Kitap!

PAYLAŞ

Martin’in açıklaması;

Uzun… Taht Oyunları

Bundan yirmi yıl önceydi… hayır çavuş pepper grubuna çalmayı öğretti zaman değil, bu çok daha önceydi… yirmi yıl önce bugün Taht Oyunları yayınlandı. 1996 Ağustosuydu. Kitapçılara ilk ulaştığı zaman büyük parlak bir kapağı vardı ve gümüş folyoluydu. Eleştiriler iyiydi, satışlar ise… yani fena değildi. Ama çok iyi değildi. Çok satanlara kesinlikle girmedi. Kitabın çıktığı günlerde ufak bir tur düzenleyip Houston, Austin, Denton, Texas, St.Louis, Missouri, Chicago, Minneapolis, bütün batı yakası boyunca San Diego, Los Angeles, Berkeley, Portland ve Seattle’da okurlarımın kitaplarını imzalıyordum. Katılım çoğu yerde çok fazla değildi. Çoğu yerde kalabalık yüz kişiden azdı. St.Louis’de hiç kimse gelmemişti. Ayrıca dört kişiyi de kitapçıdan kovmuştum. Bu sayede en kötü imza günü anımı yaşamış oldum. (Gerçi sonrasında hayranlarım geldi ama olsun.)

Ama durumlar yirmi yıl içerisinde oldukça değişti.

Kitle çok fazla büyüdü (maalesef, artık kimseyle beş, on dakika bile konuşamıyorum) Romanlarım ABD’de listeye en çok satanlardan giriyor, Birleşik Krallık ve dünyanın geri kalanının büyük çoğunluğu için de aynı durum geçerli. Serinin muhtemelen duymuş olduğunuz başarılı bir TV şovu var, rekor reytinglere, rekor korsan izlenmeye ve rekor sayıda Emmy ödülüne sahip. Eserim hakkında oyunlar, minyatürler, kumar makineleri, pinball makineleri, cosplayerlar, oyuncak bebekler, aksiyon figürler, gerçekçi bozuk paralar, t-shirtler, çizgi romanlar ve kırktan fazla dilde çeviri var.

375940_800

Felaket bir yirmi yıl geçirdim. Bu yirmi yıl hayatımı ve kariyerimi büyük oranda değiştirdi. Bu yirmi yıl boyunca ilk kitabın baskısı hiç durmadı. Şimdi Bantam Spectra’daki arkadaşlarımın duyurusunu size aktarmama izin verin.

“1 Ağustos 1996 yılında yayınlanan Taht Oyunları’nın bugün yirminci yaş günü. Bir fenomen olan bu fantastik başyapıtın özel resimli versiyonunu duyurmaktan onur duyarız.”

Bu çeşit bir duyuru özel şeyler gerektirir, yeni bir romandan ve yeni bir baskıdan çok daha özel şeyler. Bu yeni versiyon ÇOK özel olacak eminim. Tabi ki hikayesi aynı olacak. Ama John Hodgman tarafından yazılmış bir giriş bölümü ekledik… ve gerçekten büyüleyici çizimler ekledik. Toplam 73 adet siyah-beyaz, 8 adet ise renkli çizim olacak. Bu çizimlerden bazıları Buz ve Ateşin Dünyası (TWOIAF) kitabından,kart ve rpg oyunlarından alıntı olacak. Ama 48 tanesi tamamen yeni, onun gibileri daha önce hiç çizilmedi. Bantam “Her bölümden önceki tam sayfa çizimler ile gizem, entrika, aşk ve macera dolu bu muhteşem seriyi asla böyle görmediniz.Makalemizdeki görseller kitabın içerisinde bulunacak resimlerden birkaçı. Bunların dışında kitabın 18 Ekim tarihinde çıkacağını duyuran G.R.R. Martin ASoIaF’ın 6.kitabı üzerinde hala çalıştığını ve bunun dışında bir duyurusu olmadığını söyledi.

375650_800

Haberimizde bulunan görseller kitabın içinde bulunacak resimlerden sadece ikisi. Bunların dışında G.R.R. Martin kitabın 18 Ekim’de çıkacağını söyledi. ASoIaF serisinin 6.kitabı üzerinde çalışmaya devam ettiğini de sözlerine ekledi.
Yorumlar