Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Gabe Newell İle Half Life 3’e Doğru

Gabe Newell İle Half Life 3’e Doğru

PAYLAŞ

Gabe Newell’in Reddit üzerinden soru cevap etkinliği yapacağını duyduğum anda çok heyecanlandım. Yeni Counter Strike oyunu ve Half-Life 3 dedikoduları tekrar gündeme gelmişken, açıklama yapma gereği duyduğuna göre önemlidir diye düşünmüştüm. Size tek tek Gabe Newell’in açıklamalarını yazmak isterdim fakat gerçekten çok gereksiz olduğunu düşündüğüm için sizlere özet geçeceğim.

        Gece 2 ye kadar bekledim, tek tek hepsini okudum ve maalesef özeti şu ki: ‘’Yapacağız.’’ Peki ne zaman ? ‘’bilmem’’. O koskoca paragrafların özeti buydu ne yazık ki. Şuna eminim ki; 16 Kasım 2004’de Half Life 2 çıktığında da “Half Life 3 çıkacak mı?” sorusuna da aynı cevapları verdiler. Yani o yüzden yakın demek mümkün değil. İşin garip yanı uzak demekte mümkün değil. Fakat soru cevap etkinliğinde sevindirici bir kaç açıklamada yaptı Gabe Newell. Örneğin Half Life 3, Portal evrenine uğrayacak mı sorusunda Gabe Newell: ‘’ Bundan emin değilim fakat üzerinde çalıştığımız oyunda bunu görebiliriz.’’ diyerek tek kişilik bir oyunun üzerinde çalıştığını belirtti.

VR oyunları üzerinde çalıştıklarından da bahsetti. Peki neden bilgisayara değilde VR’a yükleniyorlar ? çünkü Steam’de VR çıktı ve aldı başını gidiyor, çünkü Steam VR’ı satacak çünkü para kazanacak. Gabe Newell bir kez daha oyuncuların istediğini düşünmek yerine parayı düşünüyor ve bizleri üzüyor.

Left 4 Dead için de umudunuzu kaybetmeyin gelir bakalım diyip portal filminin geleceğini de söyledi. Ve ardından çekip gitti uzaklara Gabe Newell. Ayrıca dünyanın en büyük iş dergisi olan Forbes’ın açıkladığı Dünya’nın En Zengin İnsanları sıralamasında Gabe Newell’ın geliri Donal Trump’ın gelirini geçtiğini görüyoruz. Belki de buna sevinip yapmıştır bu soru cevap etkinliğini kim bilir.

Yorumlar