Ana sayfa Star Wars Filmler Galaksinin En Hızlı 8 Gemisi

Galaksinin En Hızlı 8 Gemisi

PAYLAŞ

Öncelikle listemizdeki gemilerin hız birimi MGLT’dir. MGLT:Modern Galactic Light Time, Star Wars evrenindeki hız birimidir. Listede sadece filmlerde geçen gemiler sıralanmıştır.

1. TIE Defender

144 MGLT – 180 MGLT

Galaktik İmparatorluk tarafından kullanılan bu gemi bir orta alana yüksek zararlar vererek savunmayı sağlar.  Üretimi son derece sınırlıdır. Çünkü maliyeti nerdeyse bir kruvzörün maliyetine eşittir. Hızlıdır, çeviktir, 4 tane ön lazer topunun üzerine, 2 tane ion topu vardır. Çift roketatarı mevcuttur. Kalkan ve Hyperspace özelliği vardır. Ek olarakta, içine çekici ışınları eklenmiştir. Tam bir savaş makinasıdır. Darth Vader kısa bir süre bu savaşçıyı kullanmıştır.

 

SWC_TIE_Defender

2. TIE Avenger

145 MGLT

Grand Admiral Demetrius Zaarin’in TIE Fighterları geliştirmek için ürettiği bir tip gemidir. 4 adet ön tarafa lazeri ve aynı zamanda çift roketatarı vardır. Kalkan teknolojisinin yanında, hyperspace’e atlayabilen ilk TIE serisi fighterdır.

TIEAvenger-CCGArtShow

 

3. A-Wing

120 MGLT

Şık bir ok şeklinde,aerodinamik kokpiti ve ikiz motorları ile Asilere hizmet eden bu gemi listemizin başında bulunuyor.TIE Interceptor’dan bile hızlı olan bu gemi her bir kanadı üzerinde bir lazer topu bulundurur.Endor Savaşı’nda kullanılmıştır.


screen_shot_2015-05-26_at_5_16a39e17

4. TIE Interceptor

110 MGLT

Daha hızlı ve düzenli TIE Interceptor’lar ile İmparatorluk Filosu, Asilere karşı bir üstünlük sağlamıştı. Bu gemiler Endor Savaşı’nda II.Death Star savunmasında kullanılmıştır.


tie-interceptor-2_b2250e79

 

5. TIE Fighter

100 MGLT

TIE Fighter’lar kısa sürede İmparatorluk Donanması’nın unutulmaz bir sembolü olmayı başardılar. Genel olarak diğer avcılarla mücadele etmesi için tasarlanan bu gemiler TIE Interceptor ve TIE Bomber’ın üretilmesine olanak sağladı. Ayrıca tüm İmparatorluk düşmanlarına korku saldı.

TIE-Fighter_25397c64

6. Millennium Falcon

80 MGLT

Mütevazı ve aldatıcı geçmişine rağmen eskiyen efsanevi Milennium Falcon Asilere önemli zaferler kazandırmıştır. Geçmişi boyunca, çok güçlü sırları taşıyan, kaçakcılık ve yasadışı işler için kullanılan Millennium Falcon sahipleri tarafından modifikasyonlara uğrayarak, etkileyici bir hıza sahip oldu.

Star-Wars-The-Force-Awakens-1600x900

7. X-Wing

80 MGLT

X-Wing’ler ateş gücü ve hız dengesi izle çok yönlü bir Asi starfighterıdır. Dört lazer topu,iki proton torpidosu ile büyük hasarlar verebilir. X-Wing it dalaşında avantaj sağlaması için çevik bir motora sahiptir. Co-pilot’u bir astromechdir ve bu co-pilot onu hiper uzaya sokabilir.

Xwing

8. Slave I

70 MGLT

Jango Fett’in ölümü üzerine Boba’ya miras kalan bu gemi lazer topları ve mermileri ile doludur.

databank_slavei_01_169_8dc3102d

 

BONUS

I. Death Star

10 MGLT

Death-Star-I-copy_36ad2500

II.Death Star

20 MGLT

Motorlar takılamadan patlatıldı.

 

Death-Star-II_b5760154

Yorumlar