Ana sayfa Dizi / Film Galaksinin Koruyucuları: Vol.2 İnceleme (Spoilersız)

Galaksinin Koruyucuları: Vol.2 İnceleme (Spoilersız)

PAYLAŞ

MCU’nun yeni evrenin devam filmi olan Galaksinin Koruyucuları: Vol.2 aynı zamanda MCU’nun en başarılı eserlerinden biridir. Yönetmenliğini James Gunn’ın yaptığı film izleyiciler tarafından ise büyük bir beğeni kazanmış durumda.

Film de kesinlikle bu beğeniyi hak ediyor. Komedi, bilim-kurgu ve aksiyonu her tonda hissedebileceğiniz neredeyse kusursuz bir yapım. Marvel’ın diğer filmlerini işin içine katacak olursak Vol.2 kesinlikle çoğundan başarılı bir yapım.

Bunun nedenine gelecek olursam; asıl sebep olarak konuyu işleyişi diyebilirim. Hikayeye aksiyonlu bir şekilde giriş yapılıyor, gelişen olaylar hemen hemen herkesin bakış açısından verilerek seyirciye aktarılıyor ve son aksiyon yaşanıyor. Ekibin aksiyonu ön plana ittirmeyip hikayeyi olması gerektiği gibi anlatması ve bu sırada da komediden yararlanması büyük bir artı olmuş.

Ve tabii her şeyden çok etkileyen sebep; Bebek Groot! Doğrusunu söylemek gerekirse Groot’un kızgın sahnelerde bile tatlılıktan öldüğünü bilmelisiniz. Bu filmin kahramanı sensin Groot!

Oyunculuk açısındansa harika olduğunu belirteyim. Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Karen Gillan ve Pom Klementieff gibi başlıca kişiler resmen karakterleriyle bir oluyorlar. Şahsi fikrime göre bu konuda Vol.2 1. filme göre daha başarılı olmuş.

Filmde başka bir artı da kesinlikle müziklerinden geliyor. Müzik konusunda Marvel’ın en harika eseri olarak gördüğüm bir film Vol.2 ve çoğu kişinin de benimle hemfikir olduğunu düşünüyorum. Aynı ilk filmde olduğu gibi burada da çok yerinde ve eğlenceli şarkılar seçilmiş.

Marvel’ın kalıplaşmış evrenleri ve oyunculuklarına karşın bu yeni ve daha eğlenceli olan evren kendini daha çok beğendiriyor. Özellikle konuyu çok daha iyi işlemesi ve müziklerine tam yerine göre ve çok güzel bir şekilde seçmesi kesinlikle kusursuz.

Hikayenin daha iyi işlenmiş olmasının bir diğer nedenini de kötü karakterleri seyirciye daha çok tanıtmış olmaları diyebilirim. Diğer filmlerdeki gibi aksiyonun bir an önce başlaması için harcanmış kötülere Vol.2 yer vememiş ki bu da filmin çok çok daha iyi anlaşılmasını sağlıyor.

Komedisine ise değinmeme hiç gerek yok, kesinlikle beklenilenden daha kaliteli bir komedi ile karşılaşıyorsunuz. Oyuncuların harika mimikleri de buna eklenince kalitenin artmaması mümkün değil.

Aksiyon açısından eksik kalmış gibi duruyor olabilir ancak öyle sanmayın, hikayenin aktarıldığı bölümlerde de seyirciyi doyuracak hareketlenmeler mevcut. Ki buna gerek bile olmadığını düşünüyorum çünkü asıl aksiyonun yaşandığı sahneler az da olsa insana tüm hikayeye yetecek bir doyum kazandırıyor.

Kısacası Vol.2 ilk filmine göre çok çok daha başarılı, bunu insanların beklentisinin düşük olmasına da bağlayabiliriz ancak yine de fazladan artıları mevcut. Nasıl bir beklenti içindesiniz bilmiyorum ancak Marvel’ın en iyi eserlerinden olduğuna dair rahatlıkla iddiaya girebileceğim bu eseri mutlaka ama mutlaka izlemelisiniz.

Yorumlar