Ana sayfa Game Of Thrones Dizi Game of Thrones 7. Sezon Fragman İncelemesi

Game of Thrones 7. Sezon Fragman İncelemesi

PAYLAŞ

Git gide yaklaşan Game of Thrones’un 7. sezonunun öncesi son fragman yayınlandı! Şimdi sizler için görüntü görüntü fragmanı inceleyeğiz, birkaç yorum ve tahminde bulunacağız.

İncelemeye geçmeden önce incelemem sadece tahminler ve yorumlardan ibaret olsa da spoiler içerikli olabileceğini unutmayalım, o yüzden biz spoiler uyarımızı yapalım;

 

SPOILER

Öncelikle bu sezon bir efsaneyi göreceğiz, Euron’un ünlü gemisi Sukunet!

 

Zaten pek beklenecek bir şey olmasa da Cersei’nin kimseyle barış yapmaya niyeti olmadığından bu fragmanda emin olduk diyebiliriz, kraliçemiz doğu batı demeden herkesi ezmeyi planlıyor. İkinci bir Deli Kral/Kraliçe ile karşı karşıyayız.

 

Cersei Jaime’ye ”Kalan son Lannisterlar biziz” diyor ve görüntü bu sözden hemen sonra Tyrion’a kayıyor. Sizleri bilemem ama ben buradan çok derin bir anlam çıkardım. Tyrion’u bu cümlenin hemen ardından koymaları ikizlerin sonu olabilir…

 

Daenerys sonunda atalarının Westeros’taki ilk evi olan Ejderhakayası’na ulaşmış, Fatih Aegon fetihlerini ejderhalarını bu kaleden uçurarak başlatmıştı. Yüzyıllardır Targaryenler’in elinde olan bu kale Robert İsyanı sırasında Stannis tarafından ele geçirilmişti, Stannis kale içinde pek bir direnişle karşılaşmamış ve kaleyi alıp uzun yıllar Robert adına yönetmişti. Şimdi aynı durum Dany için de geçerli oldu, Dany pek bir savunma ile karşılaşmadan kaleye yerleşti.

 

Binlerce yıldır Lannisterlar’ın evi olan, zeki Lann’ın mükemmel zekasıyla ele geçirdiği, Westeros’un fethedilmesi en zor kalelerinden biri olan Casterly Kayası Lekesizler tarafından ele geçirilmiş gibi görünüyor.

 

 

Şimdi de Sansa’ya ”Baban ve kardeşlerin öldü ama sen buradasın. Yaklaşan fırtınaya karşı son umutsun.” diyen Petyr Baelish’i görüyoruz, yine neler peşinde acaba.

 

Jon Snow Melisandre’yi öyle bir kovmuş ki Melisandre hızını alamayıp kendisini Ejderhakayası’nda bulmuş. Yeni kurbanı Daenerys olmalı!

 

Zavallı Jorah Mormont…

 

 

Cersei ve Daenerys bu sezon birçok kez karşı karşıya gelecek gibi görünüyor.

 

 

Gözlerine bakılırsa bu Dağ olmalı. Cersei’nin yeniden tasarladığı Kral Muhafızları zırhıyla görünüyor. Anlaşılan Muhafızların başı.

 

Ateş çıkan her yerden Dany mi çıkacak sanıyorsunuz? Euron’un yargısını henüz görmemiş olmalısınız. Euron önceden düşen spoilerları da baz alarak söylüyorum ki Daenerys’in donanmasını yerle bir etmiş gibi görünüyor. Fotoğraflardaki alevlerin büyüklüğüne bakılırsa savaşta bir ejderha da olabilir,hatta Kral Euron’un tayfası bir ejderhayı öldürmüş bile olabilir, geçmişte yaşanmamış şey değil açıkçası. En önemlisi dayanağım ise Theon’un yüz ifadesi olabilir, çok büyük şeyler olacak…

 

Jon büyüdüğüm değil adam olduğum yer benim vatanımdır deyip Duvar’ın ötesine tekrar geçmiş olmalı, daha yeni Kuzey Kralı oldun Jon, bir dur yerinde.

 

Elimizdeki tüm görüntüler bu kadar, fragmanı hala izlemediyseniz facebook sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İncelemenin başında da belirttiğim gibi söylediklerim kısa tahminlerden ibaret ama birkaç kısımdan önceki spoilerlardan dayanak alarak eminim diyebilirim.

Yorumlar