Ana sayfa Game Of Thrones Dizi Game of Thrones 8. Sezon Sızdırılmış Senaryo

Game of Thrones 8. Sezon Sızdırılmış Senaryo

PAYLAŞ
 
Geçtiğimiz günlerde HBO'nun bir Hacklenme olayıyla karşılaştığını biliyoruz. Yüklü miktarda veri çalınmış. Reddit'te açılan bir başlığa göre 8×1 ve 8×2'nin senaryoları tam detaylı olmasa da bu şekilde olacakmış. Her ne kadar doğruluğu kesin olmasa da sizinle paylaşmak istedik. 
 
 
 
İlk sahne:
 
Gece Kralı'nın Kara Kale'ye saldırısından sonra. Tormund ve Gendry bu sırada kaçıyor. Wight Viserion Gece Nöbetçileri ve wightları ateşe veriyor. Beric Dondarrion Ak Gezenler'le savaşmak için arkada kalıyor ancak Ak Gezen'in Edd'i öldürmesini engelleyemiyor.
 
Biz arka planda yanan bir Kara Kale görürken, Tormund ve Gendry Kışyarı'na at sürüyor. Daenerys, Jon, Tyrion, Davos, Jorah, Brienne, Podrick, The Hound, Missandei, Varys ve Theon Kışyarı'na geliyor.
 
Davos kalenin Jon'la beraber ayrıldıklarından beri çok daha soğuk ve karanlık olduğunu söylüyor. Jon ve Arya yeniden bir araya geliyor. Daenerys Sansa Stark ile tanışıyor ve Sansa Jon ile Dany'nin aşık olup olmadığı soruyor. Daenerys düzgün bir cevap vermiyor. Sansa Jon'un Kışyarı'na Daenerys ile dönmesinden mutlu değilmiş gibi görünüyor.
 
Jon bunu fark ediyor ve onunla konuşuyor. Serçeparmak'ın ölümünden ve burunlarının dibinde onlara ihanet etmesinden bahsediyor. Dümdüz bir şekilde Cersei ile çalışmanın aptalca bir şey olduğunu söylüyor. Tazı ve Arya birbiriyle konuşuyor. Arya Tazı'ya onu öldürmeden bıraktığı için pişmanlık duyduğunu söylüyor. Tazı özellikle Sur'un Ötesinde gördüğü şeylerden sonra kendisinin ölmüş olmasını diliyor.
 
 Euron Greyjoy Kral'ın Şehri'ne Altın Mürettebat ile birlikte geri geliyor ve Taht Odası'nda Altın Mürettebat'ın kumandanları ile Cersei'yi tanıştırıyor. Cersei Euron'a paralı askerleri Kral'ın Şehri'ne getirdiği için teşekkür ediyor. Cersei başkumandana Fırtına Burnu'nu almasını ve kalenin içine ordu yerleştirmesini istiyor.
 
Robert Baratheon ona bir zamanlar kalenin uzun zamandır ayakta durduğunu söylemişti, dolayısıyla Cersei, Uzun Gece sırasında da ayakta duracağını düşünüyor. Kaleyi tutan Baratheonlar olmadığı için, kalenin kendileri için alınmasının zor olmadığını düşünüyor. Büyük Savaş sırasında ( ak gezenler ile olan savaşta )  kendilerini korumaları gerek.
 
Sonrasında o gece, Euron Greyjoy Cersei Lannister ile birlikte olmak istiyor. Euron ona vereceği şeyden sonra kardeşini özlemeyeceğini söyleyerek şaka yapıyor. Cersei'nin yüzü yeter artık diyor. Euron'u yatağından görmekten pek memnun değil. Gün doğumunda Euron'un gemisi 'Sükunet' ile paralı askerleri kaleyi almak için Fırtına Burnu'na gönderiyor.
 
Cersei'ye geri döndüğünde kralı olmak istediğini söylüyor. Sükunet'in içinde, Euron ile Yara Greyjoy arasında Kraliçe Cersei hakkında bir sohbet geçiyor. Yara açıkça Kraliçe Cersei'nin onun kocası veya evcil hayvanı olmak hiç istemeyeceğini söylüyor. Euron gülüyor ve yakında Braavos'taki arkadaşlarının bu problemle ilgileneceğini söylüyor.
 
Daenerys, Jon, Sansa, Tyrion, Davos, Missandei, Sam, Varys, Kuzeyli Lordlar ve Vadi Şövalyeleri Kışyarı'nın Büyük Salonu'nda toplanıyorlar. Tatlı Robin ve Yohn Royce da orada bulunuyor. Sam Jon ile yeniden buluşuyor ve birbirlerine sarılıyorlar. Kuzeyli Lordlar Daenerys'i Kraliçeleri olarak kabul etmekten pek memnun değil. Daenerys kendini çok iyi savunuyor, ama henüz Kuzey'in desteğini kazanamıyor.
 
Lyanna Mormont Daenerys Targaryen'a asla ona 'Majesteleri' demeyeceğini, çünkü tanıdığı tek kralın Kuzeydeki Kral Jon Snow olduğunu söylüyor. Tyrion gülümsüyor ve ona vahşi bir kız olduğunu söylüyor. Jorah da buna Mormontların hiçbir şeyden çekinmeyeceğini söyleyerek cevap veriyor. Jon onlara tartışmaya zaman olmadığını ve henüz Lannister ordularından bir haber alamadığını söylüyor.
 
Sansa ona, Cersei Lannister'a güvenmemeleri gerektiğini söylediğini hatırlatarak cevap veriyor. Tyrion kardeşine güvenebileceklerini söylüyor ama Daenerys buna da katılmıyor. Topluluk Gece Kralı'nın ordusuna karşı Kuzey'i nasıl savunacaklarını tartışıyor. Jon Snow Robin'e Kartal Yuvası kuvvetlerini getirmenin akıllıca olduğunu ve onların Gece Kralı'na karşı savaşacağını söylüyor. Konuşmadan sonra Daenerys Jon'a kuzeylilerin inatçı ve dar görüşlü olduğunu söylüyor.

Theon Greyjoy Kışyarı'nın Tanrı Korusu'nu ziyaret ediyor ve Bran Stark ile buluşuyor. Stark Hanesi'ne yaptıkları için özür diliyor ama Bran buna gerek olmadığını söylüyor. Theon'un kız kardeşi Sansa'ya yardım ederek kendini affettirdiğini biliyor. Ramsay Bolton'un elinde ne kadar işkence gördüğünü biliyor. Theon bütün bunları nasıl bildiğini soruyor ama Bran cevaplamıyor.

Arya ve Brienne talim yapıyor. Bunu gören Jon kız kardeşinin yeteneklerinden etkileniyor. Arya düşmanlarına sivri ucu saplamayı hiç unutmadığını söylüyor. Jon, Arya'ya Kışyarı'nın Büyük Salon'daki toplantıya neden katılmadığını soruyor. Arya Sansa'nın bu işlerde kendisinden daha iyi olduğunu söyleyerek cevap veriyor.

Volantis'te, Leydi Melisandre Kızıl Tapınak'a giriyor. Kinvara tarafından hoş bir şekilde karşılanıyor. Melisandre Kinvara'ya gelecek olan Büyük Savaş'taki rolünü oynadığını, buz ile ateşi bir araya getirdiğini söylüyor. Vadedilmiş Prens Kral Jon Snow'a hizmet ettiğini, onu hayata geri getirdiğini söylüyor.

Kinvara Melisandre'ye tanrılarına o konuda iyi hizmet ettiğini ancak hesap vermesi gereken çok fazla hatası olduğunu söylüyor. Kinvara Melisandre'ye onun kuzeye dönmesini gerektiğini, Tanrı'nın bir kurban daha istediğini söylüyor. Melisandre Kuzey'e girmesine izin verilmediğini söylüyor. Kinvara gülümsüyor ve o zaman Melisandre'nin suçlarına cevap vermesi gerektiğini söylüyor.

Jaime Lannister'ı bir handa Bronn ile buluşurken görüyoruz. Jaime Bronn'un onu takip etmesine şaşırıyor ve neden takip ettiğini soruyor. Bronn o pis kokulu şehirde kendisi için hiçbir şey kalmadığını, biraz macera yaşamak için Kuzey'e geldiği söylüyor. Jaime, Bronn'un yanında olmasından memnun oluyor.
 
Bronn, Jaime'ye en çok sevdiği kadını neden bıraktığını soruyor, ancak Jaime bu soruya net bir cevap vermiyor. Daha sonra Kral'ın Şehri'ni terk ettiğine göre ne yapmayı planladığını soruyor. Jaime, Bronn'a Nehirova'ya Lannister garnizonunu hizaya sokmak için gittiğini söylüyor.
 
Tormund ve Gendry, Kışyarı'na ulaşıyor. Jon Snow, Sansa'ya neden Bran'in büyük salona gelmediğini veya onla konuşmadığını soruyor. Sansa Bran'in bayağı bir değiştiğini ve artık kendine "Üç Gözlü Kuzgun" dediğini söylüyor. Jon'a onunla çok fazla konuşmaya çalışmaması gerektiğini söylüyor.
 
Bran Jon'u gördüğünde geçmişi hatırlıyor. Jon Sur'un Ötesi'nde warg gördüğünden bahsediyor. Sam Bran'in wargdan çok daha fazlası olduğunu, bir yeşil gören olduğunu söylüyor. İkili Jon'u ebeveynleri hakkında bilgilendiriyor. Jon ilk başta inanmıyor. Bran Jon'a bildiği her şeyi söylüyor.
 
Çetinocak'ta Gece Kralı'na karşı savaştığını ve adamları tarafından bıçaklandığını detaylı bir şekilde anlatıyor. Jon gerçekten bir Targaryen olduğuna inanamıyor. Sam, Demir Taht'ın meşru varisinin Daenerys Targaryen değil, kendisi yani Aegon Targaryen olduğunu söylüyor ve bölüm bitiyor.
 
8×2

 
İlk sahne Kışyarı'nın Büyük Salonu'nda başlıyor. Jon, Daenerys, Tyrion, Davos ve Sansa orada. Gendry ve Tormund Sur'un yıkıldığını ve Gece Nöbetçileri'nin yok olduğunu söylüyor. Tormund ayrıca Gece Kralı'nın wight bir ejderha sürdüğünü ve ciddi bir şekilde hapı yuttuklarını söylüyor.
 
Bran Stark ve Gendry Tormund'un hikayesini doğruluyor ve Gece Kralı'nın Kışyarı'na doğru yola çıktığını söylüyor. Jon Snow diğerlerine kaybedecek zamanın olmadığını ve Üstat Wolkan'a Kuzey'deki herkesin, Ölüler Ordusu'na karşı bir savaşa hazırlanmalarını sağlamak için kuzgunları göndermesini istiyor.
 
Pek çok yeni bilgi aldıktan ve yeni kimliğiyle boğuştuktan sonra Jon Snow annesi Lyanna'yı ve amcası Ned Stark'ı ziyaret etmek için mahzenlere iner. Daenerys bir şeylerin yanlış olduğunun farkına varır ve onu mahzenlerde bulur. Jon'a sorunun ne olduğunu sorar.
 
Jon, kendisinin "Jon Snow" olarak bile çağrılmadığını, insanların uydurduğu ve bütün hayatı boyunca inanmak zorunda kaldığı bir yalan olduğunu söyler. Daenerys'in kafası karışır ve Jon'a detaylı bir şekilde soracakken Jon ondan uzaklaşır. Daenerys Jon'un kendisinden uzaklaştığını düşünür.
 
Daenerys mahzenlerden çıkar, Jorah Mormont bunu görür. Mahzenlerde ne olduğunu sorar ama Daenerys Jon'un sorunun ne olduğunu bilmediğini söyler. Jorah'a, Jon'un kendisinden bir şeyler sakladığını söyler. Jorah ayrıca gözlemlerine göre Daenerys'in çok dalgın olduğunu söyler. Dany son zamanlarda çok iyi hissetmediğini söyler. Jorah, Dany'nin Üstat Wolkan tarafından incelenmesini önerir.
 
Qyburn Cersei'nin odasına girer. Qyburn, Cersei'nin düşüğünden konuşmadığını ve dinlenmek için zamana ihtiyacı olduğunu söyler. Cersei bunun için zaman olmadığını ve düşük hakkında daha fazla konuşmak istemediğini söyler. Qyburn odadan çıkar. Cersei penceresinden dışarı bakar, karın Kral'ın Şehri'ne yağışını izler. Sonraki sahnede, Jaime karlı bir yerde atını sürmektedir.
 
O ve Bronn, Nehirova'ya varır ve Tullylerin Nehirova'yı almak için yeniden kuşatma başlattığını görür. Jaime kuşatmayı geçer ve Edmure ile buluşur. Edmure, Jaime'nin zincirlenmiş olması gerektiğini söyler ama Jaime lanet olası kale hakkında konuşmaya gelmediğini söyleyerek cevap verir.
 
Edmure'a, Gece Kralı'na karşı verilecek olan Büyük Savaş'ta yeğenlerine yardım etmeyi teklif eder. Ayrıca kaleyi bu noktadan sonra kimin elinde tutacağı önemli olmadığı için, Nehirova'yı Tullyler'e geri vereceğine dair söz verir. Edmure kabul eder, ancak Jaime'nin verdiği söz için değil, ailesi için.
 
Stark Hanesi'nin çoğu sancaktarı ve Daenerys'in orduları Kışyarı'na ulaşır. Aralarında Howland Reed de vardır. Yanında ordusu ve Meera Reed ile gelmiştir. Arya Kışyarı'nda bir ziyaretçi ağırlar. Cerwyn Hanesi'nin sıradan bir sancaktarı gibidir ancak hızlıca yüzünü kaldırır. Jagen H'ghar'dır. Arya Jagen'ın onu ziyaret etmesine şaşırır.
 
Jagen, Arya'ya, onun listesinden bir ismin daha eksileceğini, Çok Yüzlü Tanrı'nın bir ölüm daha istediğini söyler. O kişinin Yedi Krallık Kraliçesi Cersei Lannister olduğunu söyler. Bedel ödenmiştir. Arya Stark gibi bir hizmetkar bunun için biçilmiş kaftandır.Jagen Arya'ya bir zehir şişesi verir ve oradan ayrılır.
Jon Snow, Howland Reed ile yalnız konuşma fırsatı yakalar. Howland'dan Bran'in hikayesinin doğrulamasını ister, ancak Howland bundan hiç haberi yokmuş gibi davranır. Jon Snow Robert Baratheon artık yaşamadığına göre, yalan söylemenin bir anlamı olmadığını söyler. Howland en sonunda Ned'in Neşe Kulesi'nden çıktığında Lyanna'nın çocuğunu taşıdığını itiraf eder.
 
Bu sırrı daima tutacağına dair söz vermiştir. Jon yine de doğruyu söylediği için teşekkür eder. Ölüler Ordusu'nun yakında ortaya çıkacağını bildikleri için, Tyrion, Jon, Sansa, Arya, Brienne, Podrick, Davos, Tormund, Gendry, Varys, Jorah, Theon, Tazı, Gri Solucan ve Sam, Stark sancaktarları ve Daenerys'in ordusuyla Kuzey'i nasıl savunacaklarını konuşur. İddiaya göre Son Ocak çoktan Ak Gezenler tarafından saldırıya uğramış ve kale yok edilmiştir. Ned Umber kurtulamamıştır.
 
Hastalıktan dolayı dalgın olan Daenerys adına Tyrion konuşur. Kuzeyi savunmak için bir plan önerir. Tormund, Özgür Halk'ın geri kalanı, Dothraklar, Lekesizler, bir sonraki gittikleri yer olan Dehşet Kalesi'ne ejdercamıyla saldıracaktır. Kışyarı'na doğru yoldayken ejderhalar Ölüler Ordusu'nu ateşe verecek ve Stark Hanesi'nin sancaktarları ve Vadi Şövalyeleri zayıflamış kuvvetlerle Kışyarı'nda savaşacaklar ve Gece Kralı'nı yok etmeye çalışacaklar.
 
Jon, Brienne ve Podrick'in Sansa, Arya ve Bran'i, Robin Arryn'i de yanlarına alarak Kartal Yuvası'na götürmesini ister. Arya bunu istemez ve pek çok adamdan daha güçlü olduğunu söyler. Gelecek savaşta ona ihtiyaçları vardır. Jon ısrar eder. Jorah da Mormont Hanesi'nin yanında savaşmak ister ama Lyanna ona ailesine ihanet ettiğini hatırlatır.
 
Varys Kral'ın Şehri'nden haberler olduğunu söyler. Habere göre Kraliçe Cersei büyük bir paralı asker ordusu almış ve Euron Fırtına Burnu'nu ele geçirip orduyu oraya yerleştirmiştir. Theon Fırtına Burnu'na saldırmak için yardım ister ve Gendry de babasının hanesinin yerleşkesi olduğu için bunu onaylar.
 
Jon, Theon'a Gece Kralı ve ordusuyla işleri bittiğinde ona Euron'u yenmede ve kız kardeşini kurtarmada yardım edeceğini söyler. Artık herkesin hayatı tehlikede olduğu ve Gece Kralı ve ordusuyla yüzleşmekten başka çareleri olmadığı için, bunun için zaman yoktur. Hayal kırıklığına uğramış bir Theon bu teklifi kabul eder.
Missandei, Daenerys'i odasında ziyaret eder.
 
Daenerys, Missandei'ye, Üstat Wolkan'ın onu incelediğini ve hamile olduğunu doğruladığını söyler. Missandei o zaman neden mutlu olmadığını sorar. Daenerys, Jon'un kendisinden uzaklaştığını ve neden olduğunu anlamadığını söyler.
Özgür Halk, Dothraklar, Lekesizler Kışyarı'ndan ayrılmaya hazırlanır. Jon, Daenerys'e neden bu önemli toplantıya gelmediğini sorar ama Daenerys buna da cevap vermez. Meera, Bran'a hoşçakal demek için Kışyarı'nın Tanrı Korusu'na gider ama Bran garip davranmaya başlar. Meera'yı Gece Kralı'nın ordusunun geldiğini diğerlerine söylemesini ister.
 
Meera diğerlerini uyarmaya gittiğinde Jon, Sansa'ya veda etmektedir. Devasa bir kış fırtınası Kışyarı'na yaklaşır. Kaos patlak verir. Kuzey ve Daenerys'in ordusu Gece Kralı'nın ordusuyla yüzleşmek için dışarıda toplanır. Jon, Sansa, Arya ve Daenerys'e Kışyarı'nın içinde kalmalarını emreder. Onlar kaybetmek için çok değerlidir ve onlara Kışyarı'nın düşmeyeceğini söyler.
 
Varys, Tyrion, Robin, Samwell, Gilly, Lyanna  ve Missandei de Kışyarı'nda kalır. Arya ilk başta istemez ama sonra Jon'un isteklerine uyar. Sansa, Meera'ya Bran'i en kısa sürede içeri getirmesini söyler. Büyük bir wight sürüsü Kışyarı'nın savaş alanını işgal eder. Ölüler Ordusu ile ilk başta Dothraklar karşılar ve pek çoğu kolayca düşer. Bir sürü wight gelmeye devam etmektedir.
 
Hayalet, Jon ile beraber savaşır ve bir noktada bir wight'ın onu öldürmesini engeller. Hayalet Jon'u kurtarmaya çalışırken ölür. Kışyarı'nın içinde Daenerys dalgındır ve wightları yok etmek için Drogon'u uçuramaz. Missandei, hamileyken savaşa katılmanın akıllıca olmadığını söyler. Sam, Gilly ve Küçük Sam'i avutmaya çalışır. Olanlar Sansa, Tyrion ve Varys'i şaşırtır.
 
Drogon ortaya çıkar ve Gece Kralı'nın ordusundan büyük bir parçayı saf dışı bırakır ama aynı zamanda bazı Kuzeyli sancaktarları da öldürür. Ak Gezenler, onları wight Viserion'un üstünde takip eden Gece Kralı ile siperleri geçerler.
 
Bu sırada Viserion da Kuzeyli ordusunu yok etmektedir. Lord Glover ve Howland Reed ejderha ateşiyle öldürülür. Tormund Özgür Halk'a önderlik eder ve savaşır ama Drogon'un saçtığı ateş ile ölür. Drogon ayrıca bir wight dev'i öldürmeyi başarır.
 
Meera, Bran'in Tanrı Korusu'nu terk etmesini istemektedir ama Bran Jon'a yardım etmesi gerektiğini söyler. Bran zihniyle Rhaegal'ı kontrol etmeye çalışır. (Bir daha asla yürüyemeyeceksin, ama uçacaksın.) Meera, Bran'i bunun çok tehlikeli olduğu konusunda uyarır ve içeride kalması gerektiğini söyler. Jon ve Daenerys'in ordusu daha fazla wight gelmeye devam ettiği için hatırı sayılır miktarda azalmaktadır.
 
Ak Gezenler Kışyarı'nı istila etmeye kalkışır. Gri Solucan iki Ak Gezen ile yüzleşir ve ejdercamından mızrağıyla birini öldürür. Ancak diğer ak gezen de onu öldürür. Ak Gezenler Bran'i öldürmek için Kışyarı'nı geçmektedir. Brienne, kaleyi Podrick, Jorah ve Gendry ile birlikte korur. Wightlar ve Ak Gezenler orayı da işgal etmeye başlar.
Podrick bir grup wight tarafından öldürülür. Brienne bunu görünce çılgına döner ve Yeminkar ile Ak Gezenler'den birini öldürür. Meera Bran'i vazgeçirmeye çalışıp içeri çağırmaktadır ama Bran bunu istemez. Onun yerine Meera'nın ayrılmasını ve kalenin içinde güvende kalmasını ister. Meera son gelene kadar onunla birlikte kalacağını söyler.
 
Jaime Lannister ve Tully kuvvetleri, Kuzey'in yardımına tam zamanında gelir. Bran Rhaegal'ı kontrol etmeyi başarır ve ejderha wight Viserion ile savaşmaya başlar, onu boynundan ısırmaya çalışır ama dövüş sırasında ciddi derecede yaralanır. Rhaegal Viserion'un üzerine ateş üflemeye başlar. Bu yüzden Gece Kralı, yaralanmış ve Kışyarı'ndaki savaş alanından ayrılır.
 
Meera sonun onlar için geldiğini fark eder. Ak Gezenler Bran için gelir ve kendisi Bran'in vücudunu savunurken Ak Gezenler tarafından öldürülür. Viserion ve Rhaegal birbirleriyle savaşmaya devam eder ve ikisi de ciddi şekilde yaralanmaya başlar. Görünüşe göre ejderha ateşi Gece Kralı'na zarar verebiliyor.
 
Ak Gezenler Bran'i bıçaklayarak öldürür, bu yüzden Rhaegal yere düşer ve wightlar tarafından bıçaklanarak öldürülür. Gece Kralı'nın wight ordusu azalmaya başlar. Jaime adamlarını komuta eder ve Bronn ile birlikte geriye kalan wightlarla savaşır. Jon da Tazı ve Davos ile birlikte savaşır. Tazı işini bilen biri gibi dövüşmektedir.
 
Jon Gece Kralı'nın ordusunun çekildiğini gördüğünde, herkese savaş alanından geri çekilmelerini emreder ve Davos Tazıyla birlikte herkesi güvenli bir şekilde dışarı çıkarmak için gider. Vadi Şövalyeleri, Sansa, Brienne ve Robin hep beraber Kartal Yuvası'na doğru yola çıkarlar. Arya, Tazı, Jaime Lannister, Bronn, Edmure Tully, Tully ve Lannister güçleri Nehiova'ya çekilir.
 
Jon, Davos, Tyrion, Varys, Missandei, Jorah, Samwell, Gilly, Küçük Sam, Theon, geriye kalan Lekesiz ve Dothraki kuvvetler güneye yolculuk eder. Lyanna Mormont ve adamları Ayı Adası'na çekilir.
Gördüğümüz son sahnede Jon ve Daenerys Drogon'un sırtında aralarında Rhaegal da bulunan ölüleri ateşe vermektedir. İki taraf da bu savaşta büyük kayıplar vermiştir.
Ölüler:
 
Gri Solucan, Tormund, Podrick, Meera, Bran, Rhaegal, Robett Glover, Howland Reed
 
3. 4. 5. ve 6. bölümleri okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
 
Yorumlar