Ana sayfa Game Of Thrones Game Of Thrones Serisinde Bulunan Ejderhaları Nasıl Çizebiliriz? Rehber!

Game Of Thrones Serisinde Bulunan Ejderhaları Nasıl Çizebiliriz? Rehber!

PAYLAŞ

Her ne kadar seri son sezonuyla bizi üzse de, bu evren’in vazgeçilmez bir parçası olmuş ejderhalarını çizmek ister miydiniz? Bugün bu yazımız da sizlere basitçe ejderha çizmeyi öğreteceğiz.

Öncelikli olarak hangi ejderhayı çizeceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Biz bugün Prens Daeron targaryen ve ejderhası Tessarion’u çizeceğiz, bu mavi renkte bir ejderha. Ama sizin başka bir ejderha tercihiniz olursa sadece farklı renkte boyamanız yeterli. Çizimimiz sabit ve değişmez.

Ejderhalar Hakkında Kısa Bilgiler

1-Kraliçe Rhaenyra targaryen ile yeşil ejderhası Syrax.

2-Kral Aegon targaryen ile siyah ejderhası Balerion.

3-Kral Jaehaerys targaryen ile kahverengi ejderhası Vermithor.

4-Kral 2.Aegon targaryen ile sarı ejderhası Sunfyre.

5-Prens Daemon targaryen ile kırmızı ejderhası Ceraxes.

6-Prenses Rhaena targaryen ile beyaz ejderhası Dreamfyre.

7-Prens Aemond targaryen ile gri ejderhası Vhagar.

Eğer siz başka bir ejderha sürücüsü ve ejderha çizmek isterseniz yazı’dan sonra araştırabilirsiniz ve geri dönerek yazıyı tekrar okuyarak çizebilirsiniz arkadaşlar.

Kağıdınız hazırlayın arkadaşlar, bilgisayar yada telefon’dan çizecekler boş bir katman açarak başlasınlar.

Aşamalara Başlıyoruz!

1.AŞAMA : Bu kısım’da basit yuvarlak’lar çizerek ejderhanın kafası, gövdesi, bacakları, kanatları ve kuyruğu nerede onu belirliyoruz arkadaşlar. Kağıda çizen arkadaşlar için 2b resim kalemi ile bastırmadan hafif çizgilerle çizin. Telefon’dan çizen arkadaşlar ise açtıkları ilk katman’a değil tekrar açacakları 2.katmana çizin.

Yuvarlak’lar ile ejderhanın ana hatlarını belirleyelim.

2.AŞAMA : Bu kısım’da ana hatların üzerinde geçerek ejderhanın anatomisini belirliyoruz arkadaşlar, ben sizler zorlanmayın diyerek en basit düzey’de çizerek kısaca geçiyorum. Bu kısım’da çok dikkatli olmasınız çünkü bu kısım çok önemli. Kağıda çizenler bu sefer 6b yada 86 daha kalın bir kalemle çizsinler yoksa 2b bir kaç kez geçerek ve bastırarak çizsinler. Telefon’dan çizecekler açtıkları 3.katman üzerin’de daha koyu bir kalem’le 2.katmanın üzerine çizsinler.

Önce ejderhanın hatlarını kabaca belirliyoruz.
Sonra ise ejderhanın hatlarını iyice detaylandırıyoruz.

3.AŞAMA : Bu kısım’da ejderhanın hatlarını sadeleştiriyoruz, kağıda çizenler’de bu durum biraz daha karmaşık olacak. Çok çizgiler olacak ancak siz koyu çizgileri esas alacağınız için sorun olmayacak. Telefon’dan çizenler ise 2.katmanı kapattıkların’da sadece 3.katman kalacağı için çizgiler hemen kendisini gösterecektir.

Ejderhamız neredeyse hazır

4.AŞAMA : Boyama kısmına geldik arkadaşlar, kağıttan yapan arkadaşlar bu aşama’da seçtikleri renkleri hazırlayarak başlayacaklar. Telefon’dan çizen arkadaşlar için bu kısım çok önemli, katmanı iyice kontrol ederek açıklıkları bulmaları ve kapatmaları gerek yoksa boya kovasını kullandıkların’da her alanı boyarlar. Kovasız boyama yapacaklarsa bu durum söz konusu değil.

Önce gövdesini, başını, bacaklarını ve kanatlarını boyuyoruz.
Kanatlar ve sırt’taki minik kanat benzeri kısımları boyuyoruz.
Ejderhanın dişleri, ağzı, boynuzları ve tırnaklarını boyuyoruz.
Ejderhanın sürücünü ve oturduğu aparatı boyuyoruz.
Hafif bir siyah ton atarak bazı kısımlerı koyulaştırıyoruz.

Bu kısımlar’da arkadaşlar normal gölgelendirmeye girmedik bunu en başta anlattım, nedeni resim yeteneği olmayan arkadaşların rahatça çizebilmesi için tercih edildi. Bu sürece herkes katılabilmesi için en kolay şekilde eğitimi gerçekleştirdik.

5.AŞAMA : Arka fonu boyamak herkes için şart değildir, isteyenler boş bırakabilirler ama boyamak isteyenler için anlatıyoruz. Kağıda çizen arkadaşlar ejderhanın üzerine gelmeyecek şekilde dikkatlice boyayarak arka fonu tamamlayabilirler. Telefon’dan çizenler ise ilk açtıkları katmana istedikleri bir rengi seçerek boya kovası ile dökerek tek hamle ile boyamayı yapabilirler.

Arka fonu istediğiniz renk kullanarak boyayabilirsiniz.

Telefon yada bilgisayar’dan çizmek isteyen arkadaşlar için uygulama önerimiz var! Bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz. Programın adı autodesk sketchbook, google play’da aratabilirsiniz, telefon için ücretsizdir. Bilgisayara indirecek arkadaşlar google yazarak aratabilirler.

Yorumlara yanıt olarak çizdiğiniz ejderhaları yükleyebilirsiniz, tüm yorumlara yanıt verilecektir.

Yorumlar