Ana sayfa Game Of Thrones Game of Thrones Final Bölümünden Kesilen Sahne Ortaya Çıktı!

Game of Thrones Final Bölümünden Kesilen Sahne Ortaya Çıktı!

PAYLAŞ

Bildiğiniz gibi Game of Thrones serisinin final sezonunda bir çok bölüm çoğu izleyiciyi memnun etmemişti. Bunun yanında akıllarda bir çok soru bırakan final bölümüne sosyal medya üzerinden büyük bir tepki yağmıştı.

Son bölümde Daenerys yaşadığı olaylar sebebiyle adım adım delirerek krallığa büyük bir katliam getirmişti. Bu durum hayranları haklı-haksız polemiğine girdirse de, hiç kimse sürekli olarak kraliçesine olan sadakatini dile getiren Jon Snow’ ın onu öldüreceğine ihtimal vermiyordu. Bu durum akıllarda bir çok soru işareti yarattı. Bunun için dizinin herhangi bir temel hazırlamamış olması finalde yaşanan olayı mantıksız göstermişti.

Gel gelelim ki The Art of Game of Thrones adlı kitapta final bölümüne ait Jon Snow’u kapsayan önemli bir sahnenin kesilmiş olduğu açıklandı. Kesilen sahnede yer alan detaylar bakış açımızı bir nebze olsun daha iyimser hale getiriyor.

Sahnede ise geçen olaylar şu şekildedir:

Jon snow daenerysin harabeye dönüştürdüğü şehrin içinden yavaş adımlarla yürüyerek lekesiz ordusunun yanına geliyor. Bu sahneden sonra Daenerys ile birlikteyken onu öldürdüğü sahne gerçekleşiyor. Sahne aşırı önemli bir detay içermese de, Jon’un bakış açısından şehrin düştüğü durum ve insanların haykırışları karakterin bakış açısından Daenerys’i öldürmesi için daha etken ve sorgulatmayan bir sebep yaratıyor. Özellikle sezon boyunca her bölüm sadakatini sunan bir karakter için daha kabul edilebilir bir olay yaratılmış.

Sosyal medya üzerinden bu sahnenin çıkarılmış olması bolca eleştiri almış halde. Peki sizlerin fikirleri neler? Bizimle paylaşın!

Yorumlar