Ana sayfa Dizi / Film Game of Thrones Yazarından Lotr Serisine Eleştiri Geldi!

Game of Thrones Yazarından Lotr Serisine Eleştiri Geldi!

PAYLAŞ
Mandatory Credit: Photo by Jose Mendez/Epa/REX/Shutterstock (8462326b) Us Writer George R R Martin Attends a Press Conference During the 30th Edition of the Guadalajara International Book Fair (fil) in Guadalajara Mexico 02 December 2016 Mexico Guadalajara Mexico Literature - Dec 2016 US writer George R.R. Martin attends a press conference during the 30th edition of the Guadalajara International Book Fair (FIL), in Guadalajara, Mexico, 02 December 2016.

George R.R. Martin geçmiş zamanlarda Yüzüklerin Efendisi hakkında yaptığı açıklamalara, bir yenisini daha ekledi.

Katıldığı bir söyleşide görüşlerini dile getirdi Martin. Kitap serisiyle ilgili yorumlar yapan Martin, Tolkien’in hikayede bazı kısımların eksik bırakıldığı düşünüyor. “20. yüzyılın en iyi kitaplarından biri ancak bu onun mükemmel olduğunu düşündüğüm anlamına gelmiyor.” diyen yazar sözlerine şu cümleyle devam etti.

“Bazı yaklaşımlarıyla ilgili Profesör Tolkien’le hep tartışmak istemiştim. Yapmak istediği şeyi mükemmel şekilde gerçekleştirdi ancak… Sona baktığımda Aragorn’un kral olduğunu ve yüz yıl boyunca bilgece hükmettiğini söylüyor. Böyle bir cümleyi yazmak çok kolay. Ancak ben onun vergi politikasının ne olduğunu merak ediyorum. Kıtlık diyarı vurduğunda ne yaptığını. Onca Ork’a ne olduğunu merak ediyorum. Ork’ların hepsi öldürülmedi, bazıları dağlara kaçtı. Aragorn’un politikası sistematik olarak Ork’ları öldürmek üzerine miydi? Şovalyeleri dağlara gönderip Ork’ları mı katlettirdi? Bebek Ork’ları bile mi? Yoksa Ork’ları topluma mı kazandırmaya çalıştılar?”

Buradan George R.R. Martin’in söyleşisini dinleyebilirsiniz.

Yorumlar