Ana sayfa Game Of Thrones Game of Thrones Yeni Fragmanı Gümbür Gümbür!

Game of Thrones Yeni Fragmanı Gümbür Gümbür!

PAYLAŞ

HBO’nun efsane dizisi Game of Thrones nefes kesen yeni bir fragman yayımladı. Lafı uzatmadan fragmanı buradan izleyebilirsiniz. İncelemesi devamında. Dikkatinizi çekmeyen pek çok şey olacağına eminiz!

Fragmana genel olarak baktığımızda, cidden pek çok ipucuyla karşılaşmak mümkün. Gözümüze sokulan Jon Snow cesedi gibi. Sanırım kabullenmek gerek, Jon Snow cidden aramızdan ayrıldı veya Plot Twist yapmaya çalışıyorlar gene. Game of Thrones bu, ne olacağı belli olmaz…

davos1

Bölüm bölüm incelemek lazım fragmanı. Başta, Stannis’in ölümüyle birlikte çok daha ön plana çıkacağı anlaşılan Davos Seaworth’ü bol bol göreceğimizi anlamak artık zor değil. Fragmandan anladığımız kadarıyla Davos Akgezenlerle olan savaşta kuzeyi toplamaya çalışıyor. Tehlikenin artık çok net farkında ve bir şeyler yapmaya çalışıyor. Davos’un Azor Ahai’nin yeniden doğmuş hali olduğunu düşünenler var, bu teori dizide biraz güçleniyor. Bir de üstüne geçen fragman Jon’un kılıcını alması var. Jon’un kılıcının Valyrian çeliği olduğunu ve Akgezenleri öldürebileceğini unutmamak gerek.

drogon

Gelelim Drogon ve Dany’ye. Bir zamanların Khaleesi’si ve şimdilerin Dothraki tutsağı olan Daenerys Targaryen’ın soyulduğunu gördük, esareti pek iyiye geçmeyeceği benziyor anlaşılan. Dany’yle ilgili çok bir şey belli değil ancak Drogon’un cidden fazlasıyla büyüdüğünü söylemek mümkün. Ejderha daha on yaşında bile değil, Fatih Aegon’ın Balerion’u kadar olur yakında herhalde…

JaimeLannister

Kral Toprakları’na gelecek olursak Jaime ve Yüce Serçe’nin pek anlaşamadığını görmek mümkün. Acaba Kral Katili, Septon Katili mi olacak? Göreceğiz sanırım. Cersei’nin de toparlandığını ve intikam için hazırlandığını söylemek mümkün.

jaime2

Sept’in önünde toplanan askerlere liderlik eden kişi gördüğünüz gibi Jaime. Pek çok kan dökülecek gibi duruyor.

brienne2

 

Brienne’in Tully topraklarına geldiğini söylemek mümkün. Arkadaki Tully sancağı seçilebiliyor. Bakalım bu sefer kime yemin edecek, ben de çok merak ediyorum. Kadının yemin ettiği üç gün yaşamıyor resmen. Podrick’in de bazı sıkıntılar yaşayacağını söyleyebiliriz. Kitapta da başına hoş olaylar gelmemişti ancak akıbeti belli değildi.

Greyjoyların da bu sezon şaha kalkacağını söylemek mümkün. Çünkü Kargagöz geliyor… Euron Greyjoy… Balon Greyjoy’un kardeşi ve serideki -net bir şekilde- en gizemli adam kendisi. Şöyle ufak bir bilgi verelim zaten ne kadar gizemli olduğu anlaşılacaktır. Ağabeyi tarafından Demir Adalar’dan sürüldükten sonra doğuda gemisi Silence’la (Sessizlik ya da kitapta olduğu gibi Sükunet diye tercüme edilebilir) beraber uzun yıllar geçiriyor. Silence’ın önemli bir özelliği var: Tüm tayfasının dili kesilmiş. Euron Greyjoy acaba neler yaptı, nerelere gitti de tayfasının konuşmasını istemiyor acaba? Bakalım bunun ne kadarını dizide göreceğiz, uzun zamandır merak ettiğimiz bir konu.

dayne1

Elbette, bir de geçmişin hayaletleri mevzusu var. Geçen fragmanda da Targaryen zırhlı birini görmüştük. Yüksek ihtimal Arthur Dayne olan bu abimiz, tahminen Ned’in adamlarından birini öldürüyor. Neşe Kulesi olayı için sabırsızlanıyoruz desek yeri.

Arya’yla ilgili söyleyecek pek bir şey yok. Eğitiminin hızla devam ettiğini görebiliyoruz. İnanılmaz yetenekli bir katil okulunda okuyor gibi bir şey zaten. Başarılı olursa neye dönüşeceğini az çok Jaqen’dan gördük.

sansa2

Davos mezvusundan en ilgi çekici iki olaya geldi sıra. Başta Sansa. Giydiği kıyafetteki ulukurt açık seçik ortada. Savaş sahnelerinin sonucunda neler olacağının spoiler’ını mı alıyoruz acaba? Çünkü savaşın çok kaliteli olacağına şüphe yok. Kitapla ilgili herhangi bir kısıtlama olmadan yapılacak bir sezon olduğundan geniş bir savaş izleyebiliriz. İzleyeceğimizi de düşünüyorum, çünkü David ve D&B sezonun kalitesi konusunda epey iddialılardı.

war2

 

Davos ve Sansa birleşip Winterfell’i aldıktan sonra Akgezenlere karşı olan savaş için adam toplamaya başlamış olabilirler mi? Kuzey’in akıbeti nasıl olacak, hep birlikte göreceğiz. Game of Thrones’un en iyi savaşını görecek olabilir miyiz? Boltonların Romalıları andıran kalkanlı birlikleri mi yoksa Yabanıllar gibi görünen düşmanları mı galip gelecek?

got65

Gelelim Dany’nin bıraktığı boşluğa. Kilit altındaki ederhalarla ilgili mevzunun tekrar açıldığını görüyoruz. Tyrion onlarla alakalı bir şeyler planlıyor, burası çok belli, en son sahnede ejderhalardan birinin yanına gitmesi beni epey şaşırttı, amacı ne ben de merak ediyorum. (Umarım ejderha binicisi falan çıkmaz…) Tabii bir de yeni gelen güzel gözlü ablamız kim, merak ediyoruz. Acaba ilk bölümün adını alacağı Kızıl Kadın, Melisandre değil de bu yeni karakter mi?

Çok iyi bir fragman hazırladıklarını söyleyebilirim. Game of Thrones heyecanını dorukta yaşadık ve yeni sezon için ciddi olarak hype’landık. Umarım harika bir sezon bizi bekliyordur…

Yorumlar