Ana sayfa Game Of Thrones Dizi Game of Thrones’tan Rekor Mu Geliyor?

Game of Thrones’tan Rekor Mu Geliyor?

PAYLAŞ

Express’in;

henüz Game of Thrones tarafından doğrulanmamış haberine göre , Game of Thrones’un en çok ödeme yaptığı yıldızlar bir rekor kırmak üzere. Habere göre bu yıldızlar son 2 sezon için yeni sözleşme imzaladılar.

Express; Peter Dinklage, Kit Harington, Lena Headey, Emilia Clarke ve Nikolaj Coster-Waldau’nun bölüm başına 2 milyon pound  kazanacağını iddia etti. Bu rakam Friends ve The Big Bang Theory’nin oyuncularının bölüm başına 1 milyon dolar kazanmalarının ötesinde bir şey.

Bonus maddeleri, sendikasyon ödemelerinin yüzdelerini, 170’den fazla ülkedeki yayınlardan paylaşmalarına izin verecek. Game of Thrones’un geçen sezon ortalama 23 milyon izleyiciyi ekran başına çektiğini göz önüne aldığımızda, yeni sezon Game of Thrones için oldukça karlı geçecek.

Geçen sene, beşinin 7. sezon ve 8. sezon için kuzeyde geçen bölümlerde 500.000 dolar ücret istediğini ve bunun görüşülmesi için müzakerelerde bulunduğunu biliyorduk. Eğer bu haber doğrulanırsa; yeni sözleşmeler onların, bu sayının 5 katından fazla kazanmalarına sebep olacak. Neyse ki dizinin muazzam popülaritesi, giderek artan giderini dengelemeye yardımcı oluyor. Bu yeni maaşlar hızla artan üretim maliyetleri ile birlikte Game of Thrones’u televizyonda en pahalı dizilerden biri haline getiriyor.

Yorumlar