Ana sayfa Game Of Thrones Dizi Game of Thrones’un 2. Trailerı Yayınlandı! İNCELEME

Game of Thrones’un 2. Trailerı Yayınlandı! İNCELEME

PAYLAŞ

Game of Thrones’un 2. trailer da yayınlandı! Yayınlanan fragman ilk fragmana nazaran çok daha fazla ayrıntı içeriyor. Bizler de fragman hakkında spoiler ve tahminlerimizi kısa şekilde sizler için özetledik, göremediğiniz ya da gözden kaçırdığınız her noktaya tek tek değindik.

Dediğimiz gibi fragman hakkındaki yorumlarımız yalnızca tahminlerden ibaret olsa da tecrübelerimize dayanarak söylüyoruz ki bu tahminler birer spoiler olabilir, bu yüzden biz her zamanki gibi spoiler uyarımızı yapalım;

 

SPOILER

 

Fragman Sansa’nın bitmek bilmeyen yürüyüşüyle başlııyor, arka planda ise Baelish’in sesi var: ”Kuzeyde savaşmayacaksın veya güneyde. Her savaşı, her yerde, her zaman zihninde vereceksin.”

Baelish’in Game of Thrones’un 1. sezonundan beri uyguladığı insanların zihnini okşama taktiği bakalım Sansa üzerinde de işe yarayacak mı?

6. Sezonun son bölümlerinde 1 dakika bile gösterilmeyen Bran ve Meera sonunda Sur’a ulaşmış gibi görünüyor, hadi hayırlı olsun.

Geçmiş spoilerların da desteğiyle bu bölümde halkın Euron’u selamladığının garantisini verebiliriz. Spoilerda Euron, Asha’yı ve Dorne’nun piçlerini esir almış Cersei’ye götürüyordu. Görüntüye bakılırsa, halk hala Cersei’nin yanında gibi görünüyor.

Dany sahneye çıkıyor ve arka planda tekrar Jon Snow: ”Ailelerimiz yüz yıllar boyunca ortak düşmanlarına karşı yan yana savaştı.”

Jon Snow’un amacı bariz, tüm haneleri birleştirip gerçek düşmana karşı birlikte savaşmak. Bu bağlamda tüm hanelerin desteğini isteyecek gibi görünüyor çünkü Jon Snow konuşurken sırayla tüm hanelerin görüntüsü ekrana geliyor.

Bu dizinin kitap severlere garezi olabilir. Dany Ejderhakayası’nın taht odasına giriyor ve Kral Stannis’in alevli bir kalbin içindeki erkek geyik flamasını yere seriyor. Burada sorulacak tek soru ”Dany’nin Stannis ile zoru ne?” olabilir.

Jon Snow sözü tekrar alıyor: ”Farklılıklara rağmen birlikte savaştılar, hayatta kalmak istiyorsak biz de öyle yapmalıyız. Çünkü düşman gerçek. Her zaman gerçek oldu.”

Yayınlanan ilk fragmanda Casterly Rock’un düştüğünü tahmin etmiştik, bu fragmandaki görüntüler ise bence bu durumu garantiler nitelikte oldu. Lekesizler Casterly Kayası’nın gizli bir girişini bulmuşa benziyor, Gizlice kaleye girdikten sonra kale kapılarını diğer Lekesizler’e açıyorlar. Peki bu girişi nereden biliyorlar? Cevabı çok basit, Tyrion.

Dany vs Cersei devam ediyor;

Bence fragmanın en can alıcı kısımları şu an bahsedeceğim kısımda olacak. Büyük ihtimalle Bran karganın içine girmiş ve Gece Kralı’nın ordusunun üzerinden uçuyor ancak Gece Kralı bu durumu anında fark edip Bran’ı kargadan koparıyor.

Bu da demek oluyor ki Gece Kralı da büyük ihtimalle deri değiştiren. Dizi yeni bir terim getirmezse başka bir açıklaması olamaz. Bran ve Gece Kralı arasında ”Soğuk Savaş” döneceği aşikar.

Gece Kralı bir bakışıyla Bran’ın skillini egale ediyor. Bu fotoğrafı asıl alma sebebim ise Bran’ın yanındaki adamı merak etmemdi ve sizin de merak edeceğinizi düşündüm. Bence bu adam önemli biri değil, yalnızca Winterfell’in üstadı, Boltonlar’a hizmet eden üstada benziyor.

Euron’un meşhur gemisi Sukunet ve bin gemisi Cersei’yle ittifak kurmak için Kral Toprakları’nda!

Dany ejderhasına başvurup yöneteceği toprakları yakıp yıkmış gibi görünüyor. Yoksa ortalığı aleve veren Jaime’nin karizması mı?

Euron bin gemi inşa etmekle kalmamış, bir de onlara modifiye çekmiş gibi görünüyor. Gemiler adeta bir ejderha gibi ateş püskürüyor.

Akgezer avcısı Jon Snow tekrar iş başında, dejavu!

Dany yakarken adam seçmiyor sanırım, o gördüklerim Dothraki mi?

Drogon’un bakışı fazlasıyla masum değil mi? Bu bakışı Dany’ye her zaman attığına göre bence fragmana koymak oldukça gereksiz olacaktır. Bence bu bakış yeni Targaryen Jon Snow’a atılmış bir bakış…

İkinci bir Jon Snow vakasıyla karşı karşıya olabilir miyiz? Birazdan anlatacaklarım size çok uçuk gelebilir ancak anlatacaklarımın olası bir senaryo olduğunu söylemek isterim.

Jon Snow, sancaksız kardeşlik  ve Tormund’la birlikte Duvar’ın Ötesi’ne geçiyor, bazı spoilerlara göre karşıya geçme amaçları bir akgezer yakalayıp Cersei ve Dany’yi savaş için ikna etmek olsa bile bunun hakkında kesin bir şey olmadığını söylemek isteriz.

Peki Sur’un karşısında neler oluyor? İşte benim teorim şöyle; Jon Snow ve ekibi spoilera göre akgezer aradığı sırada Gece Kralı tarafından pusuya düşürülüyor. Sayıları oldukça az olduğu için doğal olarak yeniliyorlar. Maalesef Tormund, Beric Dondarrion ve Tazı hayatını kaybediyor, hatta Jon Snow bile!

Ardından neler mi oluyor? Ölümsüz olan Beric tekrar hayata dönüyor ve gerçekten Azor Ahai olduğuna inandığı Jon Snow’a kendi hayatını bahşediyor, zaten görüntüde de görüldüğü gibi Jon Snow tek başına baygın bir halde bir atla giderken görülüyor. Dediğim gibi bu sadece bir teoriden ibaret, uçuk kaçık olabilir ancak olma ihtimali yok değil.

KİTAPTAN SPOILER!

Kitap okuyanların da hatırlayacağı gibi Beric Dondarrion dere kenarında bulduğu Catelyn’e kendi hayatını bahşedip ölmüştü, yani Beric Dondarrion’un fedakarlığı ve hayatını Jon Snow’a bahşetmesi bu bakımdan olası bir şey.

Son sahnede ise Sansa Eddard Stark’ın efsane sözlerinden biri olan ”Kar toprağa düştüğünde, ak rüzgar estiğinde yalnız kurt ölür ama sürü hayatta kalır.” sözlerini söylüyor ve benim teorimi destekler nitelikte olan Jon Snow’un kuzeyde tek başına kalmış görüntüsü önümüze geliyor…

Yorumlar