Ana sayfa Animeler Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

PAYLAŞ

Baya uzun bir ismi var o yüzden kısaca Gate olarak biliniyor animemiz. Ana konu olarak ''Fantezi dünyası ile bizim dünyamız karşılaşırsa ne olur?'' sorusuna kısa bir cevap veriyor diyebiliriz. Ejderhaya füze atmalar kılıçlı mızraklı bir orduya tankla girmeler gibi. Neyse uzatmadan tanıtımımıza geçelim.

Gate

Tokyo'nun Ginza kesimindeki anime-manga festivaline giden JSDF (Japon Savunma Kuvvetleri) çalışanı otakumuz Youji Itami ve diğer otakular festivalde iken birden bire bir geçit (kapı) açılır. Bu geçitten canavarlar, orta-çağ askerleri ve başka fantezi vari şeyler Japonya'ya gelir ve önlerine çıkan her şeye saldırırlar. Durumu kavrayıp hızlı hareket etmesi sayesinde Itami, JSDF'nin de yardımı ile birçok kişinin hayatını kurtarır.

Saldırıdan 3 ay sonra Itami'nin liderliğindeki bir ekip geçidin diğer tarafına yollanır. Orada bir özel bölge kurma, dünyanın ne ile karşı karşıya olduğunu görme, oradaki imparatorluk veya yönetim biçimi her ne ise oradakilerle barış yapma amaçları vardır. Eğer başarısız olurlarsa önceki saldırıdan dolayı gergin olan taraf arasında çıkacak bir savaş ile karşılaşacaklardır.

677418

Otakumuz Itami ve emrindekileri bu dünyada neler neler bekliyor acaba, her zaman mangalarda gördükleri elfler, şövalyeler, yarı-hayvan yarı-insan türler, ejderhalar, büyücüler… Aklınıza gelen her şey olabilir. Acaba onlarla barış yapıp arkadaş olabilecekler mi? Yoksa 2 taraf birbiri ile savaşmak zorunda mı kalacak? (Hoş buna pek savaş denemez ama.)

2015 yılında çıkan animemiz seçtiği konu ile büyük beğeni topladı ve hemen 2016'da 2. sezonunu da verdi. Bildiğimiz bir 3. sezon haberi yok ama bana sorarsanız gerek de yok bu şekilde tadında kalması iyidir.

Yorumlar