Ana sayfa Diğer Fantazya Geek Sözlük Yazarlarını Bekliyor!

Geek Sözlük Yazarlarını Bekliyor!

PAYLAŞ

Geek Sözlük; alt kültüre can veren, fantazya, bilimkurgu, rol yapma oyunları ve dijital oyunlar gibi birçok alanda geek tayfaya hitap eden interaktif sözlük platformudur.

Tasarım bakımından diğer sözlüklerden daha ileride olan Geek Sözlük, çeşitli konularda açabileceğiniz ve katılım sağlayabileceğiniz başlıklardan oluşuyor. Dilerseniz siz de yazar olarak sözlüğe katkıda bulunabilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz.

Geek Sözlük nedir? Kimlerden oluşur?

Geek Sözlük; kendini geek olarak gören insanları ortak bir platformda toplayarak, aralarında iletişim kurmalarını sağlamak ve ortak ilgi alanlarında bilgi akışını sağlamak için kurulan bir sitedir. Bünyesinde belli bir alana, bilgiye, olaya ya da hayal gücüne ilgi duyan ve hatta ona gönülden bağlı olan, kısaca geek diye tabir ettiğimiz insanlar bulunmaktadır.

Sitenin amacı nedir?

Alt kültüre gönül veren insanların çoğalmasıyla birlikte ülkemizde geeklerin sayısı bir hayli çoğaldı! Peki, tüm bu geek insanlar neredeler? İşte bu düşünce bizi Geek Sözlük’ü kurmaya iten şey oldu. Sitenin amacı geek diye tanımladığımız insanları ortak bir platformda toplayıp birbirleri arasında bilgi akışı sağlamak. Bugün geek alanında birkaç site bulunmasına rağmen bunların hiçbirinin sözlük kadar hayatın içinden olamayacağını düşünüyoruz. Biz Geek Sözlük olarak; geekseverlerin daha hızlı ve kapsamlı bilgiye erişmelerini hedefliyoruz. Geek bireyler olarak da doğru bilgiye ulaşmanın zorluğundan haberdarız. Bu sebeple Geek Sözlük’ün, kullanıcılarının birbirleriyle iletişim kurabildiği bir platform olduğu kadar insanların yararlanabilecekleri çevrimiçi bir kütüphane olmasını da istiyoruz.

Sitenin ileriye yönelik planları nelerdir?

Öncelikli hedefimiz geek insanların sözlüğümüzden haberdar olmalarını sağlamak. Sözlüğümüzü geek kullanıcılarıyla buluşturduktan sonraki hedeflerimizi, gene kullanıcılarımızın hayalleriyle belirlemeyi düşünüyoruz. Şimdiden büyük düşünmek gerekirse Geek Sözlük ismini kullanarak geeklerin sempati duyduğu isimlere ulaşmak, gelecekteki projelerimizden bir tanesi olabilir. İşin teknik kısmına gelecek olursak, sitenin minimalist yapısını bozmadan tasarım ve işlev bakımından sözlüğü geliştirmek istiyoruz.

Sitenin kapsadığı kategoriler nelerdir? Yazar olmak isteyenlere tavsiyeleriniz var mı?

Dizi, film, çizgi roman, edebiyat, anime, oyun gibi birçok alanda girdi paylaşabileceğiniz kategoriler mevcut. Minimalist tasarımı sitenin

tamamına uygulamayı hedefleyerek kategorileri de daha genel tuttuk. Yazdıklarımızın dışında daha gündelik yaşamdan veya havadan sudan başlıklar açabileceğiniz kategorilerimiz de bulunuyor, hiç merak etmeyin! 🙂

Öte yandan Geek Sözlük, bir süredir yazar alımlarını açmış bulunmakta. Dilerseniz sizler de kayıt olarak Geek Sözlük’te yazar olabilirsiniz. Hâlihazırda açılmayı bekleyen birçok başlık mevcut, bu başlıkları açan kişiler siz olabilirsiniz. Hemen yazar olmak için tıklayın.

Yorumlar