Ana sayfa Game Of Thrones Dizi George RR Martin Yeni Diziler Hakkında Konuştu!

George RR Martin Yeni Diziler Hakkında Konuştu!

PAYLAŞ

Kısa bir süre önce HBO-Martin ortaklığında yeni dizilerin geleceği açıklanmıştı. Şimdi Martin bize yeni bilgiler ile geldi.

İlk söylediği şey dizilerin GoT’un geçmişinde geçeceği oldu. “Yeni dizilerden hiç biri GoT’un devam dizisi olmayacak. Hatta bazıları Westeros’da geçmeyebilir bile.”

Ayrıca beşinci bir yazar olduğunu ancak adının henüz açıklanmayacağını da ekledi.

Ve son olarak diziler hakkında ufak bilgiler de verdi:
“Dunk&Egg hakkında bir çalışmamız bulunmamakta. Bunu yapmayı çok isterdim ve eminim ki siz de isterdiniz. Ancak Dunk&Egg’in hikayesinde sadece üç kitap yazdım ve yazmak istediğim en az yedi, sekiz hatta on kitap daha var. Hepimiz benim ne kadar yavaş ve bir TV dizisinin ne kadar hızlı olduğunu biliyoruz. GoT’da olanların aynısını tekrar yaşamak istemiyorum (dizi kitapları geçeceği için kitap evreninden yolunu ayırmıştı). Dunk&Egg hakkındaki kafamdaki herşeyi kağıda döktükten sonra belki onlar için bir TV dizisi yapabiliriz. Ama bu çok uzak bir tarihte olur.
Ayrıca Robert’ın İsyanı’nı da yapmayacağız. Biliyorum bunu isteyen binlerce kişi var ancak ben Buz ve Ateşin Şarkısı’nı bitirdiğim zaman İsyan hakkındaki herşeyi biliyor olacaksınız. Bir dizi için geriye herhangi bir ek olay veyahut sürpriz kalmayacak. Sadece kitapta yazan ve zaten bildiğiniz  şeylerin aktörler tarafından canlandırılmış hali olacak. Bu henüz anlatmak istediğim bir hikaye değil, yoksa üzerinden iki kez geçmiş oluruz.”

Bunlar demek oluyor ki Dunk&Egg ve Robert’ın İsyanı hakkında bir dizi olmayacak. Açıkçası ben özellikle İsyan hakkında bir dizi veya film olsun isterdim. Üç Dişli Mızrak Savaşı’nı izlemek harika olurdu.

Yorumlar