Ana sayfa Diğer Fantazya Gerçekleşmiş Korkutucu Şehir Efsaneleri!

Gerçekleşmiş Korkutucu Şehir Efsaneleri!

PAYLAŞ

Kısmen gerçek olaylara dayanarak ortaya çıkan bu tüyler ürpertici efsaneleri sizler için listeledik. Oldukça iğrendirici resimler bulunduran bu yazımızı hassas mideye sahip üyelerimizin okumamasını tercih ederiz 🙂

Donmuş Ama Canlı?

1981 yılında, Kuzey Dakota’da Jean Hilliard isimli bir kadın -22ºC’de mahsur kalarak tamamen donmuştur. Hastaneye götürüldüğünde derisi iğne ile delinemeyecek kadar katı idi. Yüzü soluktu ve gözleri doktorların belli teknikler ile uyguladığı ışığa tepki vermiyordu. Tuhaf olan şey ise bunlara rağmen hala yaşıyordu. Dr. George Sather bu durum hakkında “Nasıl canlı olduğunu açıklayamıyorum.”  diyerek açıklama yaptı. Donmuş olup hala canlı olan insanlarla ilgili efsaneleri bilim adamları sürekli reddetse de bu durum tersi yönünde bir kanıt.

Yağ Emen Vampir?

Bu hikaye ürpertici olduğu kadar iğrendiricidir. Peru’da 400 yıldır anlatılan bu hikaye turistleri avlayan ve onların yağları ile beslenen bir karaborsada insan yağı satan kaçakçılardan oluşuyor. Hikayede vampir olarak geçse de… Peru polisi olayı yıllarca araştırmış ve 2009 yılında insan yağı kaçakçılığı yapan bir çeteyi ele geçirmişlerdir.

Yeşil Adam?

Batı Pensilvanya’da bulunan bir restorana “Yeşil Adam’ı gördünüz mü?” diye sorarsanız korkudan iştahlarının bir anda kesildiğini kolayca fark edebilirsiniz. Yeşil Adam ya da Yüzü Olmayan Charlie olarak bilinen bu kişi aslında gerçek bir insan! Gençken trajik bir kazada yaralanmış olan Raymond Robinson, gözleri, burnunu, kulaklarından ve kollarından birini kaybetmiş. Cildi çok büyük zarara uğramış ve zaman içerisinde yeşilimsi bir renk almış. Toplum tarafından dışlanmış olan Raymond insanları görünüşü ile korkutmamak için geceleri yürüyüşe çıkmayı tercih ediyor. Anlaşılan bu tercihi bu efsaneyi yaratmasına yardımcı olmuş…

İnsan Koleksiyoncusu?

Bazen ister istemez bazı komşularımızın tipleri veya davranışları onu gözümüzde ürkünç hala getirebilir. “Koleksiyoncu” efsanesi, insan vücudu parçalarını biriktiren ve onları cam kavanozlarda sanat eseri gibi sergileyen bir komşu ile ilgili efsane olduğunu biliyor muydunuz? Bir Rus tarihçisi olan Anatoly Moskvin, kasabalara giderek mezarlıklardan 29 ve daha fazla ceset çalmış. Bu cesetlere sarı peruklar takıp kendisine bebekler yaratmış ve bununla çokta gurur duyuyormuş.

Öcü?

Staten Island’da çocukların ormanda kaybolmasının ardından, çocukları kaçıran ve onları yiyen ‘öcü’ efsanesi ada da hızla yayıldı.  Uyuşturucu bağımlısı okültist olan Andre Rand adında bir adam o tarihlerde ormanda yaşıyordu. Adam, Çocuk kaçırma ve birinci dereceden cinayet suçundan 50 yıllık hapse mahkum edilmesine rağmen olay hala netliğe kavuşmamıştır.