Ana sayfa Haberler Gollum Davasına Elijah Wood da Dahil Oldu

Gollum Davasına Elijah Wood da Dahil Oldu

PAYLAŞ

erdoan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını Yüzüklerin Efendisi karakterlerinden Gollum ile yan yana koyduğu facebook paylaşımı olay yarattı. Olay sonucunda Gollum fotoğrafı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yan yana koyan Aydınlı doktor Bilgin Çiftçi'nin davası ikinci bir olay daha yarattı.

qw1111111111111111111111111111

Şöyle ki, Gollum'ın iyi mi kötü mü olduğunu bilmeyen mahkeme, araştırılması için bilirkişi atanmasına karar verdi. Günlerce Türkiye'de bu olay yankı bulurken , olayın iç yüzü dünyaya da sıçradı. Bir çok avrupalı gazete ve haber bültenleri bu haberi yer verirken Yüzüklerin Efendisi yönetmeni Peter Jackson da olaya dahil oldu.Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret davasına neden olan Gollum resmi için Peter Jackson, "Gollum değil, Smeagol" açıklaması yaptı. Bununla yetinilmedi ve Yüzüklerin Efendisi'nin baş rol yıldızlarından Elijah Wood da konuya dahil oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yüzüklerin Efendisi karakteri Gollum'u benzeterek hakaret etme davası için Elijah Wood, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile ,"Bilgin Çiftçi'nin, Erdoğan'la Gollum/Smeagol'u karşılaştırdığı için hapis cezası ile karşı karşıya kalması, onun(Gollum) iyi veya kötü olmasından bağımsız olarak korkunç" dedi.

Doktor Bilgin Çiftçi'den, "Cumhurbaşkanı'na hakaret'ten 2 yıl hapsi istenerek yargılanması talep ediliyor.

 

 
Yorumlar