Ana sayfa Game Of Thrones Dizi GoT Karakterlerinin Dizide Geçmeyen Efsane Sözleri!

GoT Karakterlerinin Dizide Geçmeyen Efsane Sözleri!

PAYLAŞ

“Benim tek istediğim kendi hatalarımı yapma özgürlüğüydü.”

-Mance Rayder, Sur’un Ötesindeki Kral

1

”Robb bir gün Kışyarı Lordu olacaktı ve emrindeki büyük ordulara Kuzey Muhafızı olarak kumandanlık yapacaktı. Bran ve Rickon onun sancak beyleri olacaklar ve ağabeyleri adına karakolları yöneteceklerdi. Peki, Jon gibi bir piç ne kazanmayı umabilirdi?”

2

Onu şimdi görse babasının ne düşüneceğini merak etti Sam. Ötekiler’den birini öldürdüm lordum, dediğini hayal etti. Onu bir obsidiyen hançerle kestim, arkadaşlarım bana Katil Sam diyor artık.

sam-tarly-kills-a-white-walker

“Gördüğüm şeylerin yarısını asla görmek istemedim ve görmek istediğim şeylerin yarısını asla göremedim.”

“Dywen, ölü atları sürmeyi öğrenmemiz gerektiğini söylüyor, Ötekilerin yaptığı gibi. Yemden tasarruf edeceğimizi iddia ediyor. Ölü bir at ne kadar yiyebilir ki?”

-Eddison Tollet, nam-ı diğer Efkarlı Edd

9ba5d96b98437f7308607d3619a709ab

Varys’in de bir zamanlar çocuk olduğu kesindi ama masum olduğu bir vakit var mıydı merak ediyordu Ned.

”Majesteleri’nin avlanmaktan daha fazla sevdiği bir şey varsa, o da kendisine ayaklanan lordların haddini bildirmektir”

-Ned Stark, Robert hakkında

”Bu dünyada sadece kış kesindir.”

-Eddard Stark

Eddard-Stark-Wallpaper

”Kışyarı’nda bir Stark olduğu zamanlarda bakire bir kız isim günü elbisesiyle Kral Yolunda yürür ve yinede taciz edilmezdi. Yolcular hanlarda ve karakollarda ateş ,ekmek ve tuz bulabilirdi. Ama şimdi geceler soğuk ve kapılar kapalı. Kurt ormanında mürekkep balıkları var derisi yüzülmüş adamlar yabancıları sorarak Kral Yolunda dolaşıyor.”

14139161_10207189298353291_2108138871_o

”Robb her ve hiçbir yerdeydi; öncü kuvvetin başında İri Jon’la birlikte at sürdü, Boz Rüzgâr’la keşfe çıktı, kafilenin sonuna koşturup artçı kuvvetin ve Robin Flint’in yanına gitti. Adamlar gururla, her şafakta ilk uyananın ve geceleri son uyuyanın Genç Kurt olduğunu söylüyordu ama Catelyn onun hiç uyumadığından şüpheleniyordu.”

”Üç bin beş yüz kişilerdi; Fısıltılı Orman’da kana bulanmış, Kamplar Savaşı’nda, Öküzağzı’nda, Külizi’nde, Sarpkaya’da ve Lannister batısının altın zengini tepelerinde kılıçlarını kırmızıya boyamış üç bin beş yüz kişi.”

14114671_10207189299793327_1158811201_o

”Bran, tanrı korusunun kenarında, bütün hayatı demek olan kaleye son bir kez bakmak için sepetinde döndü.Taşlar güçlü, dedi Bran kendine, ağaçların kökleri çok derine iniyor ve Kış Kralları yer altında tahtlarında oturuyor. Bunlar var olduğu sürece Kışyarı var olacaktı. Ölmemişti, sadece kırıktı. Benim gibi, diye düşündü Bran.
Ben de ölmedim.”

Bran-stark-and-hodor-issac-hempstead-wright-and-kristian-nairn-helen-sloan

”Merhamet kanlı bir tuzaktır. Çok fazlası varsa zayıf olduğunu söylerler, çok azı varsa canavar olursun.”

-Theon Greyjoy

Theon_Greyjoy_bow

”Biz demir doğumluyuz ve bir zamanlar fatihtik. Dalgaların sesinin duyulduğu her yerde bizim hükmümüz geçerdi. Kardeşim, soğuk ve kasvetli kuzeyle mutlu olmanızı istiyor, yeğenim daha da azıyla… Lakin ben size Lannis Limanı’nı vereceğim. Yüksek Bahçeyi, Arbor’u, Eski Şehir’i. Nehir topraklarını ve Menzil’i. Dorne’u ve Hudutlar’ı. Ay Dağları’nı ve Arryn Vadisi’ni. Tarth’ı ve Basamaktaşı’nı. Hepsini alalım derim! Westeros’u alalım derim.”

-Euron Greyjoy

“Balon deliydi, Aeron ondan daha deliydi ve Euron hepsinden daha da deliydi.”

maxresdefault

“Lord Tywin kendi topraklarını savunmak için batıya gidiyor. Kapılarımızı kapatıp duvarlarımız arkasında kalırsak önümüzden geçişini güven içinde seyrederiz.”
“Bunlar Tully arazileri. Lord Tywin bu topraklardan kanı dökülmeden geçmeyi düşünüyorsa ona sert bir ders veririm.”

-Edmure Tully

GOT-371744

“Kimse özgür değildir. Aksine sadece çocuklar ve aptallar inanır.”

-Tywin Lannister

1416336387573.cached

“Bir el kaybettim, bir baba, bir oğul, bir kız kardeş, bir sevgili ve çok yakında bir erkek kardeş kaybedeceğim. Ve bana hala Lannisterlar’ın bu savaşı kazandığını söylüyorlar.”

-Jaime Lannister

“Bütün şövalyeler kanamak zorundadır Jaime,” demişti Sör Arthur Dayne onu gördüğünde. “Kan, sadakatimizin mührüdür.” Şafakta Jaime’nin omzuna dokunmuştu.
Bir çocuk diz çökmüştü, bir şövalye ayağa kalkmıştı.

Jaimie-Lannister

“Ben Cersei Lannister’ım, Kaya’nın aslanıyım, Yedi Krallık’ın meşru kraliçesiyim, Tywin Lannister’ın öz kızıyım. Ve saçlar yeniden uzar.”

cersei-lannister-game-of-thrones-finale-season-5

“Sakat olduğun kadar körsün sanırım. Gözlerini kaldır; duvarlarımızın üzerinde hâlâ ulu kurdun dalgalandığını göreceksin.”

-Brynden ‘Karabalık’ Tully

maxresdefault (1)

“Bana senin büyükbabanın adı verildi. Baban için Aerys’e karşı sancak açtım, senin için de Joffrey’ye karşı. Öküzağzı’nda, Fısıltılı Orman’da, Kamplar Savaşı’nda senin yanında at sürdüm ve Uç Dişli Mızrak’ta Lord Eddard’la birlikte savaştım. Starklar ve Karstarklar, biz akrabayız. Lannisterlar’ı serbest bırakmak hainlik değilken onları öldürmek nasıl hainlik olabilir?”

-Rickard Karstark

Rickard Karstark

”Sör Barristan onurunu seviyor. Yüce Üstat Pycelle itibarını ve Serçeparmak Serçeparmak’ı seviyor.”

-Tyrion Lannister

game-of-thrones-aidan-gillen-petyr-baelish

“Yağcılarla ve aptallarla çevrilmiş haldeyim. Ned, insan çıldıracak gibi oluyor. Yarısı bana doğruyu söylemiyor diğer yarısıysa doğrunun ne olduğunu bile bilmiyor.”

-Kral Robert Baratheon

Ned-and-Robert-lord-eddard-ned-stark-31609265-624-352“Ben Robert değilim. Lâkin yürüyüşe geçeceğiz ve Kışyarı’nı kurtaracağız… ya da bunun için uğraşırken can vereceğiz.”

“Bu tacı ben istemedim. Altın, soğuk ve başımın üstünde ağırlık yapıyor. Lakin Kral olduğum sürece halkıma karşı bir görevim var.”

-Kral Stannis Baratheon

stannis-baratheon-game-thrones

Kırmızı Düğün’de bir oğul kaybettiniz lordum. Ben Karasu’da dört oğul kaybettim.Peki neden? Çünkü Lannisterlar tahtı çaldı. Stannis size ne teklif ediyor?
İntikam.
Benim ve sizin oğullarınız için intikam. Kocalarınız, babalarınız, kardeşleriniz için intikam. Katledilmiş lordunuz, katledilmiş kralınız, doğranmış prensiniz için intikam. İntikam!”

”Kral Eli olduğumdan daha iyi bir şövalyeydim ve koca olduğumdan daha iyi bir Kral Eli’ydim. Çok üzgünüm Marya. Seni sevdim.”

-Davos Seaworth, Kral Eli

tumblr_nmraezrfzV1qis07wo1_500

“Acıktınız mı prensim?”
“Uzun zamandır açım. Ama yiyecek için değil. Lütfen söyleyin, adalet ne zaman servis edilecek?”

-Oberyn Martell

“Babalarının kızları,” dedi prens.
Küçük prenses gülümsedi. “Göğüsleri olan üç Oberyn.”

Oberyn Ellaria

”Bir Tyrell’in verdiği söz Casterly Kayası’ndaki bütün altından daha değerlidir.”

-Olenna Tyrell

Lady-Olenna-507

BONUS:

”Bizler kralın adamlarıydık, şövalyelerdik, kahramanlardık… lâkin bazı şövalyeler karanlıktır ve dehşet doludur leydim. Savaş hepimizi canavara dönüştürür.”

-Beric Dondarrion

DondarrionS3

Yorumlar