Ana sayfa Harry Potter Filmler Grindelwald’ın Yetiştiği Okul: Durmstrang

Grindelwald’ın Yetiştiği Okul: Durmstrang

PAYLAŞ

Diğer Büyücülük Okulları’nın arasında en kötüsü olarak bilinen, bir çoğumuzun aklında da o şekilde yer edinen Durmstrang gerçekleri !

Harry Potter: 10 Facts You Didn't Know About The Durmstrang Institute School

Gizemli ve Karanlık Tonu İle Durmstrang

Durmstrang, Orta Çağ’da Bulgar Cadı “Nerida Vulchanova” tarafından kurulmuştur. Nerida Vulchanova’nın gizemli ölümünden sonra “dövüş sihrini” vurgulamasıyla ünlü olan “Harfang Munter” okul müdürü olmuştur.

Okulun Avrupa’nın en kuzeyinde yer aldığı bilinirken tam olarak nerede olduğu bilinmemektedir.

Okulun en çok tanınan öğrencilerinden birisi olan Gellert Grindelwald 1880 veya 1890 yılında okula kabul edilmiştir. Okul Karanlık Sanatlara yönelik olmasına rağmen, Grindelwald’ın kara büyü deneyleri çok tehlikeli kabul edilmiş ve bir süre sonra Grindelwald’ın tehlikeli çalışmaları görmezden gelinememiş sonrasında okuldan atılmıştır.

1981 yılından sonra Ölüm Yiyen olması ile suçlanan Igor Karkaroff suçlamalardan beraat etmiş ve Durmstrang Müdürü olmuştur. Öğrencileri korku ve göz dağıyla yöneten bir ortam oluşturmuş ve bir çok kişi tarafından egoist ve ilkesiz olarak görülmüştür.

Lord Voldemort yeniden dirildikten sonra Karkaroff kaçarak ortalıktan kaybolmuştur. Karkaroff kaçtıktan sonra okulu kimin devraldığı ve itibarının ne durumda olduğu bilinmemektedir.

Üçbüyücü Turnuvası ve Durmstrang

No Hogwarts for me! | Harry Potter Amino

1294 yılı civarında, Üçbüyücü Turnuvası Durmstrang Enstitüsu, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu ve Beauxbatons Sihir Akademisi arasında dostça bir yarışma olarak kurulmuştur. Daha sonrasında 1792’de askıya alınmış ardından 1994’te tekrardan başlamıştır. Karkaroff, turnuva için isimlerini yazdırmak üzere Hogwarts’a 12 öğrencisini getirmiştir. Okulu temsil edecek kişi Krum olmuş idi.

Okulun tanınan öğrencileri

  • Gellert Grindelwald
  • Viktor Krum
  • Poliakoff

Sizleri Facebook grubumuza da bekliyoruz!

Umarız yazımızı ve verdiğimiz bilgileri beğenmişsinizdir. Harry Potter evrenine ne kadar hakim olduğunuzu test etmek için de şu linke tıklayabilirsiniz.

Yorumlar