Ana sayfa Star Wars Filmler Star Wars Güç Uyanıyor #1 Kylo Ren

Star Wars Güç Uyanıyor #1 Kylo Ren

PAYLAŞ

starwars7-1

Önceden uyarayım filmi izlemediyseniz okumayınız.

 

Film başladığında meşhur yazı (Uzun zaman önce,çok çok uzak bir galakside) , sarı kayan yazılar vb. beni heyecandan öldürecekti.Başlarken sinema salonunda kopan bir alkış bana dedi ki ”İyi ya da kötü sonuçta Star Wars” ve bende izlemeye başladım.Bu serimizde Kylo Ren ile başlayarak tüm karakterleri teker teker inceleyeceğiz.

starwars7-18

Direniş kampının basılmasıyla başlayan filme Kylo oldukça iyi başladı.Gerek lazeri havada durdurması, soğuk kanlılığı cidden beni benden almıştı.

starwars7-17
Köylüler idam edilirken.

Fakat film ilerledikçe korkusuna yenik düştü ve ergence tavırlar sergilemeye başladı.Bu beni hayal kırıklığına uğrattı.Bana göre Kylo iki korkuya sahipti:

1-Dedesi kadar iyi olamamak.(Darth Vader)

2-Babası tarafından aydınlık tarafa çekilmek.

Bu filmde babasını yani Han Solo’yu öldürerek 2. korkusunu yendi ve eğitimini tamamlamak üzere Snoke’un yanına gitti.Bu filmde 3. filmdeki Anakin gibiydi. 8. ve 9. filmde ise karşımızda olgunlaşmış,güçlenmiş,eğitimini tamamlamış bir Kylo çıkabilir.

starwars7-11

Biraz Kylo’nun geçmişine değinelim.Kylo’nun annesi Leia babası Han Solo’dur.Gerçek adı Ben’dir.Kylo büyüdüğünde ondaki gücü farketmişler ve Luke’a eğitmesi için yollamışlar.

Luke ise bu sıralarda yeni bir Jedi Düzeni kurmak için çocukları eğitmeye başlamış. Kylo’nun da aralarında bulunduğu çocuklar eğitilirken, Kylo düzeni bozmuş.Büyük ihtimal Snoke’un kışkırtmasına gelerek Luke’a karşı çıkmış ve Jedi padawanları öldürmüş.Bir diğer ihtimal öldürmek yerine onları da kışkırtarak Ren Şovalyelerini kurmuş.Bunun üzerine tartışmaya giren Solo çifti de ayrılarak eski işlerine geri dönmüşler.

 

knightsofren

 

Bir de Kylo’nun kılıcına göz atalım;

001

Kılıcın yanındaki küçük uzantıların sebebi büyük ihtimalle dayısı ve dedesi gibi kolunun kesilmesini istememesi.

 

Zamanla Disney bir kitap veya çizgi roman çıkarır mı bilemem.Ama şimdilik 7. filmden çıkarılanlar bu kadar.

starwars7-10
Darth Vader :'(

Bonus :

7. Filmin kadrosunun 8. Filmde aynen devam edeceği açıklandı.Bu da Han Solo ölmedi mi?Sorularını akla getirdi.Kylo,Snoke’u şaşırtmak için force ghost kullanarak babasını öldürmemiş olabilir.Bir diğer ihtimal Flashback sahneleri.

FB_IMG_1450598763464

Yorumlar